Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 29 ПърваПърва ... 1826272829 ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 285
  1. #271
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    И аз така смятам, че закон няма да се промени, идеята е да се размиват във времето неща сега до 8 януари, после до евроизбори и докато "свят светува". Много се смях, че за да забавят максимално някаква и минимална промяна взеха решение да се прекръстят и с нови имена, без да свикват поне за "парлама" управителните си тела. Това показва и на незнаещите, че те са кухи организации, един вид "неправителствена организация в частна полза на-човека еди-кой-си". Дори потърсих отговор от единият подписал, как аджеба ще стане от "национален" например "народен" неговия съюз- това изисква много време за заличаване и промяна на наименования в съд и правилници. Изобщо бих го нарекъл "цирк на обединените пчеларските търтеи". И да напиша пак, че това се случва и защото не се организира една обща пчеларска организация, без значение кой ще застане отпред, а се прие варианта за превземане на кухите "национални" пчеларски организации!

  2. #272
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Дааа, с последното ти изречение трябва да започват и да завършват всички постове в тази тема... Всичко останало е ала-бала, макар и написано от сериозни хора. Мии, ..хотелось как лучше, получилось как всегда...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Дааа, с последното ти изречение трябва да започват и да завършват всички постове в тази тема... Всичко останало е ала-бала, макар и написано от сериозни хора. Мии, ..хотелось как лучше, получилось как всегда...
    .......
    Мисля, че вратата на небесний рай
    на къде изглеждат никой ги не знай,
    че не таз килия извожда нататък,
    че из света шумен пътят е по-кратък,
    че сълзите чисти, че вдовишкий плач,
    че потът почтенний на простий орач,
    че благата дума, че правото дело,
    че светата правда, изказана смело,
    че ръката братска, без гордост, без вик
    подадена скришно на някой клетник,
    са много по-мили на господа вишни
    от всичките химни и тропари лишни.

    Мисля, че човекът, тук на тоя свят
    има един ближен, има един брат,
    от кои се с клетва монахът отказа,
    че цел по-висока Бог ни тук показа,
    че не с това расо и не с таз брада
    мога да отмахна някоя беда
    от оня, що страда; мисля, че канонът
    мъчно ще направи да замлъкне стонът;
    че ближний ми има нужда не в молитва,
    а в съвет и помощ, когато залитва;
    мисля ази още, че овчарят същ
    с овцете живее, на пек и на дъжд,
    и че мойте братя търпят иго страшно,
    а аз нямям нищо, и че туй е гряшно,
    и че ще е харно да оставя веч
    таз ограда тиха, от света далеч,
    и да кажа тайно две-три думи нови
    на онез, що влачат тежките окови.
    Рече и излезе.

    ........
    И. Вазов

    Готов ли си jordanov ????
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Отдавна. Само че аз съм на друго поприще. Там не дават да слагаш две дини под една мишница.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #275
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    а разликите между орела, рака и щуката това си е 33,33%

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Предложение към КБП.Ако може да убедите МВР на високо ниво,че е необходимо при кражби да се свързват с пчеларските дружества по места,от които да пратят хора разбиращи от пчели да им помагат в разследването,стана ми смешно когато разбрах,че единия полицай който имал десетина кошера щял да доказва прстъплението.Ми той не различава майка от търтей,иначе с голямо самочуствие.

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Предложение към КБП.Ако може да убедите МВР на високо ниво,че е необходимо при кражби да се свързват с пчеларските дружества по места,от които да пратят хора разбиращи от пчели да им помагат в разследването,стана ми смешно когато разбрах,че единия полицай който имал десетина кошера щял да доказва прстъплението.Ми той не различава майка от търтей,иначе с голямо самочуствие.
    Абе tarty, ти си като костилка на г*з. Успокой се. Пийни една студена водица и се заеми с останалите ти кошери. Направи си някоя и друга отводчица и ще си ги възвърнеш. А този който ти ги е откраднал не си мисли, че ще му се размине. Има един *дето всичко вижда. Захванал си се с неща с които повече ще си навредиш, отколкото да си помогнеш. В момента ей това правиш -

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Абе tarty, ти си като костилка на г*з. Успокой се. Пийни една студена водица и се заеми с останалите ти кошери. Направи си някоя и друга отводчица и ще си ги възвърнеш. А този който ти ги е откраднал не си мисли, че ще му се размине. Има един *дето всичко вижда. Захванал си се с неща с които повече ще си навредиш, отколкото да си помогнеш. В момента ей това правиш -
    Скучно ми е слънце,само при пчелите,не е работа.Досега съм направил десетина отводки и трябва да направя още стотина.Голямо спокойствие а аз съм свикнал да съм под напрежение.

  9. #279
    В унисон с темата искам да дам и аз едно предложение. В момента гледам едни клипчета в тубата на така известния "градинар", някойси представящ се като Вискяр Градинаров. Публикувал е доста клипчета и от видяното в тях съм твърдо убеден, че в новия закон за пчеларство (ако има такъв) трябва да се забрани на такива мърлячи да отглеждат пчели. За 20 години не съм виждал по-мизерен пчелин, а съм виждал много. Направо съм потресен, с какъв акъл го е пуснал в нета. Тоя е за освидетелстване.

  10. #280
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    .
    "Не съди за да не бъдеш съден"
    Първо съжалих че не скрих поста, заради огромната погнуса, която изпитахчетейки го и разсъждавайки върху написаното впоследствие. Но реших че сам трябва да си носиш последствията и нека съвестта на обществото реши неговата съдба.

    Не знаем човека какво може да си позволи да сложи на масата си за да правим преценки за неговата личност и постижения.

    Моля те, не ми отговаряй, че ако започна ще пресолим манджата.


    Пиша го това, въпреки че днес се чувствам страшно отпаднал, болят ме всички стави и меки тъкани и глава, че цяло чудо е че днес успях да свърша някаква работа въобще. Просто нямаше да мога да заспя спокойно, ако не бях взел отношение.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 28 от 29 ПърваПърва ... 1826272829 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •