Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 285
  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Александров, добре ги редиш приказките, но в БГ и да си регистриран, и да си с китап, и пчелина ти да е регистриран по надлежния ред пак няма да получиш нищо. Да, остава да си спретнеш една база от 100 000 лева и си готов. Ами ти имаш ли такава база за какво ти е да правиш горните умопобъркващи регистрации и да си губиш ценното време да се разправяш с некомпетентни служители, които не знаят за какво става дума, когато говорите с тях по дадения въпрос? И много ми е интересно как аджеба ще направи българина такава база като той същия този българин цял живот да бъхта ще начука има- няма 250 000 лева. Какво представлява българската база? Ами ти сам каза- гаражи и мазета на стойност МАКС- 500 лв. Почти всички правят кошери и рамки именно в тези гаражи и мазета и ако случайно имат фаянсови плочки, ми те ще са на най- високото стъпало в бизнеса. :D
    Не веднъж съм го казал и пак ще го кажа:- Най лесния начин да се субсидира е като си се регистрирал и скапаната държава е решила да ти дава тези пари(което е много важно-ДА Е РЕШИЛА) Да те викне там в дадената община където ти е регистрацията и в зависимост за какво е субсидията да ти наброи парите и ти след това имайки тези средства да работиш, а не да ми каже ще ти ги дадем, но ти напарави базата и ние като видим, че си я изградил МОЖЕ да ти ги дадем. А ти изграждайки базата си по този начин ще станеш чируз да мислиш, мислиш дали ще ти ги възстановят или пак за пореден път ще пиеш студена вода- традиция в нашата мила родина. И ако ти ги дадат "Дай Боже" след това да има як (здрав) контрол И който не свърши работата както тряба, а си купи джип за да гони каките с тях :D директно да се озове- нали знаете къде, но веднага, а не както ви е познато от новините.
    Но както винаги в БГ само локуми разтягаме затова, че ще видим субсидии на кукуригов ден.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Александров, добре ги редиш приказките, но в БГ и да си регистриран, и да си с китап, и пчелина ти да е регистриран по надлежния ред пак няма да получиш нищо.
    С това не мога да се съглася - поне съм обикалял по разни администрации и познавам лично пчелари, които са си изпълнили условията и са взели субсидии. Друг е въпроса колко файда има от тях - но той е и по-скоро до лични възможности и цели, за някои хора има, за други няма сметка да се занимават.


    п.п. нека само да си изясним едно - като решите да протестирате със искания за субсидии естествено, че аз няма да имам нищо против, нека лошо няма, като мога със нещо ще подкрепя каузата, но да знаете живеете самозалъгвайки се, субсидиите няма да помогнат кой знае колко развитието на отрасъла, дори по-скоро се съмнявам, че ще ни изиграят лоша шега, пак казвам субсидии аз лично не искам, търся цена и тука вече става грозна историята .... без цена, ти няма как да си оправдаеш субсидиите, за това пак ли ще е виновна държавата и ще протестираме. ( и не говоря дори за изкупни цени, като европейските, но това в момента е мъка и половина - прекалено ниски са, прекалено!!! и субсидията не може да компенсира това )
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    - прекалено ниски са, прекалено!!!
    Докато има колеги които продават меда на смешните 6-7 лева (че и по ниско) на дребно кога ще ти дадат висока цена на едро? В нашия район се стараем да държим 10 лева, но идват такива от страни и бутат и нашата цена- ха кажи ми какво търсят тук? Сега ще започнете да ме убеждавате, че това така-другото иначе. Като искат да си продават меда на ниски цени да си го продават при тях, а не при нас. Ние правим каквото може за да държим цената висока и по този начин и на тях помагаме, а те ни закопават. Извинявам се ако обиждам някой, но си е така.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А пък ние, пък при тях, тук, нас, нашата, вашата ..... това явно нещо искаш да кажеш за цените на дребно предполагам - само че, във България цената на дребно съвсем слабо влияе на изкупната на едро.

    п.п. па ако те (които и да са те) толкова ви пречат на вас(които и да сте вие) па сберете се направете монопол и ги набийте.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #25
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    А пък ние, пък при тях, тук, нас, нашата, вашата ..... това явно нещо искаш да кажеш за цените на дребно предполагам - само че, във България цената на дребно съвсем слабо влияе на изкупната на едро.

    п.п. па ако те (които и да са те) толкова ви пречат на вас(които и да сте вие) па сберете се направете монопол и ги набийте.
    То затова като дойде някой и открие фирма в БГ заплаща на работниците си като за БГ, а не колкото е в неговата държава- защото ама хич не се влияе от заплатите в нашата. Точно така става и с меда, защото ама те будалите като идват да ни го изкупуват меда, ама хич не гледат на каква цена ние го продаваме. То не е работа само да редиш (А пък ние, пък при тях, тук, нас, нашата, вашата ..... ), а и да знаеш защо го редиш.

    А що се отнася до последното което си написал в послеписа си мисля, че не си далеч от истината.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    т.е. изкупната цена при вас е ..... 6-7лв. и се притеснявате, че като идват колеги от други краища на България ви прецакват цената? (или ... ? )
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Е в този последния абзац е горчивата истина, която много колеги умишлено премълчават - аз не можах да повярвам, като видях за по-малко от година два случая във двата ни форума, на хора търсещи пчелари именно за опрашване срещу заплащане естествено .... и никой не се отзова и на двете предложения.
    Това като го казах на баща ми и човека не повярва - без никакви изисквания, без да си ЗП, без документи и бюрокрация, пари на ръка и ..... няма кой, ай сиктир и аз искам да си лежа и държавата да ми дава пари, само че такъв филм няма, няма и да има.

    Инак сме много работливи всите и сме от професионалист на горе - само се чудим що до нас кокала не стига ..... ами нема и да стигне, дори със протести няма да стане номера. Едва ли някой на Пчеломания се е замислил, че това всъщност не е случаен човечец ....

    п.п. а е ... жалка история - умеем само да се надъхваме на по бира.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Много си прав Кандо,този абзац мене лично ме потресе и незнам още какво.....,но нека им послужи за огледало на тези които го прочетат и се огледат хубавичко ,белким се погнусят от отражението му,че аз такива ги знам най-стиснатите пинтии до няма и къде с две думи мърлячи спрямо пчелините си,който иска да се сърди това е казах си го.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Да,наистина жалка картина.Не мога да го проумея това.май парите ги искаме наготово

  10. #30
    Колеги виждам че пиша по темата с 6 месеца закъснение но сега я прочетох,(регистрирах се във сайта едва преди десетина дни)прочетох всички мнения внимателно но невидях никой от вас да споменава субсидийте на базата на какво да се дават (виждам че много от вас бъркат субсидиране със финансиране) на килограм произведен мед на бройка кошери затова че опрашват културите или за какво?В много от страните плащат за опрашване но и имат изисквания.Говоря за изисквания от страна на земеделските производители към пчеларите.Това че трябва да си регистриран да плащаш данаци и т.н. е ясно.Например пчелното семейство когато се изкара в полето трябва да е поне на 7 пити пило демек да е добре развито и зада има толкова пило вие си направете сметка на колко рамки е.Неспоменавам държавата в която са тези изисквания защото неси спомням точно и мога да сбъркам,а винаги ще се намери кой да се хване за таова.Има и ред други изисквания но темата е друга.Кажете ми как да се дават по 60 лева на семейство субсидия и как да се определи кое пчелно семеиство е развито и си заслужава да се платят субсидии за неговото съществуване.Например живот и здраве тази пролет мисля да направя около 100 отводки за тях трябва ли да получавам субсидия?Няма на вас да обяснявам каква площ опрашва 12 рамков ДБ с добре развито семейство и каква отводка на 4 пити.Чувал съм че имало субсидий за произведен мед,40 стотинки на кг.,но сумата предвидена е нищожна и естествено се докопват само едрите риби.Аз лично смятам че нетрябва да се дават тези пари,за какво.Защото сме направили прекупвачите по богати ли,та този мед се изнася и те плащат нищожни такси.Само до преди 1 година никой неиздаваше дукомент че ти е купил медът нали!Дефакто данакът от печалбата при реализирването на този БЪЛГАРСКИ мед се плаща от чужди фирми в чужди държави.Смо не казвайте че субсидийте са от ЕС и тези пари не се губят.Всички знаем че си плащаме такса затова че сме членове на ЕС.Аз смятам че колегите който казват че не ни трябват субсидий а добър и стабилен пазар са прави.Но съгласете се всеки трябава да се регистрира като земеделски производител,пчелар или там каквото измислят и да плаща данъци в тая дътжава неможе вечно да се опитваме да е*ем дявола във въздуха.

 

 
Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •