Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 41 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 408
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Гърмял е от 15метра право в главата.Прасето е било спряло защото го е усетило и е виждал само главата.Патрона е марков и не е от евтините.След изтрела прасето се е изправило на задните си крака от това съдим че има попадение в главата макар , че това с изправянето съм го виждал няколко пъти при уцелване в сърцето.

  2. #352
    При нас имаше подобен случаи момчето беше категорично че го е ударило в главата с бренекето и така беше но го беше уцелил в ухото и го беше пробило следващият пост го до уби имаше дупка на ухото първия които стреля и му дупчи ухото казва че прасето пада като отсечено стреля още два пъти от които единия път му чупи заден крак прасето става и заминава до другият пост .Видях дупката на ухото с очите си ако някои се съмнява

  3. #353
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При нас е намерен куршума сплескан с козина

  4. #354
    А кръв има ли?

  5. #355
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    В събота и аз гърмях по едно с бронежилетка. По странното е, че намерихме две майки с малки прасенца по на един месец. Големи като ягдтериери облечени с пижами... Един приятел твърди, че прасетата масово правят вече по две поколения на година.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #356
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Да и при нас имаше такива в началото на сезона.

  7. #357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    В природата винаги има изключения.Не е масово но,някой майки по-рано се заплождат и е факт.А някой по-късно,затова има и късно есенно време малки.А може и по-два пити да се опрасват.Стадото се образува от няколко майки който са сестри или дъщери на водачката.Ако някой от майките бъде убита през лятото,то малките и се приемат и отглеждат от другите майки.За това по-някога при откриването на лова се е случвало да има малки на реета/пижами/.За мен лова трябва да преключи на 31 декември.А не до средата на Януари месец.Някой колеги може да ме упрекнат,но и аз не съм светец.Винаги пропускам първото прасе от стадото,и пак попадам на някой майка или приплод и то женско.Мъжкарите като понаякнат от предното прасило, сами се отделят или се прогонват от стадото.Тогава то заживява само докато не го приемат в някоя ергенска група от мъжкари или от някой нерез.То му става като копеле.Първо то влиза в местата където се хранят и ако е спокойно тогава влиза и дъртия професор.Така са ме учили на времето когато съм бил млад ловец.Поздрави и наслука до-края на сезона.

  8. #358
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мен ако питат ловът трябва да приключи средата на декември,но нали трябва да ни вземат парите затова и се продължава след 1.01.Това което пишеш за първото прасе трябва да е така, но пък как да го позная да ли има цицки или мъдки като бяга към мен./шегувам се/.Има ловни дружинки които не разрешават да се бият големи прасета,а само приплоди.

  9. #359
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    За всичко написано от теб съм съгласен.Наслука и здраве през новата година.Прасетата се въстановяват при отстрел 100бр.на следващата година на 120 процента,но условието е да има кой да ражда/майки да има/.А прави са някой дружинки да си вардят големите прасета,и да се стрелят само приплоди.Всичко е въпрос на гледна точка и решения на дружинката и здружението.Поздрави и лек ден.

  10. #360
    Забранен
    Регистриран
    12.05.2018
    Мнения
    3
    https://www.youtube.com/watch?v=OBI4YqQm1GI

    https://www.youtube.com/watch?v=i5dP4fY8Q50

    Sobstveniku na forumu ako saka sha se iavi

    https://www.youtube.com/watch?v=GHrGn7-r-bk
    NE MASH DEIAN VICHARE MNOGO ORA LAJESH

 

 
Страница 36 от 41 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •