Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Тема: МЗХ

  1. #1
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    МЗХ

    Въвеждат нови правила по обвързаната подкрепа за животновъдите от 2017-та година

    Въвеждат нови правила по обвързаната подкрепа за животновъдите от 2017-та година. В министерството на земеделието и храните се проведе работна среща на министър Десислава Танева с браншовите организации от сектора. От ведомството искат подпомагането за обвързана подкрепа да се дава срещу доказване на продукция. Ставките ще бъдат по-високи за фермери с по-малък брой животни, което означава, че се стимулират малките и средните стопанства.

    Различни ще бъдат ставките и по схемата за обвързаната подкрепа в сектор овцевъдство. Критериите за доказване на продукция от мляко предстои да бъдат уточнени – съобразно различните породи.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Мишката ще гризе сиренето и капана ще щракне. Доказване на продукция почти изключва директните продажби, а те генерират основните приходи на животнновъдите.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Според мене се опитват да извадят на светло животновъдите от сивия сектор. В началото хората ще се подлъжат, и после ще осъзнаят, че разходите им от работа на светло са по-големи от приходите от субсидии.

    С две думи прав си - мишката и сиренцето .......

  4. #4
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    На срещата са присъствали представители от всички "въдства", освен от пчеловъдството.
    Не се заблуждавайте, че става дума само за овце. Сега да не се окаже, че ще ни спуснат една камара наредбички, а в същото време да не ни поканят дори да си кажем мнението.
    Вървят в правилна посока, но ми се струва, че пак ще опорочат идеята.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Ми нека и за пчеларите е така за продаден мед въз основа на брой кошери в пчелина

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от p4elarov Виж публикацията
    Ми нека и за пчеларите е така за продаден мед въз основа на брой кошери в пчелина
    Хубаво съгласен съм.Но страничните фактори/натравяния,болести,климати чни промени/как ще се калкулират
    Нека ти ги отровят 3-4 пъти па да видим колко мед ще декларираш

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •