Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    01.07.2016
    Мнения
    27

    Защо пчелите "рендосват"...

    Здравейте! Най-напред искам да се извиня, че отново пускам тема, но наистина имам много въпроси.

    Защо пчелите "рендосват"? В книгата пише едно, съседът казва друго, а в интернет пише трето и съвсем се обърках. Като цяло май не е съвсем ясно защо така правят пчелите, но все пак да попитам

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ivan9210 Виж публикацията
    Здравейте! Най-напред искам да се извиня, че отново пускам тема, но наистина имам много въпроси.

    Защо пчелите "рендосват"? В книгата пише едно, съседът казва друго, а в интернет пише трето и съвсем се обърках. Като цяло май не е съвсем ясно защо така правят пчелите, но все пак да попитам
    Бездействат.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    По-скоро мисля че полират с прополис подготвят жилището за зимата.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Това съм го чел, но не ми се връзва. В най големите жеги да запрополисяват?! Пък и говорим за пчелите които танцуват по предната стена, върху боята. Моите започват да трупат прополис през септември, когато започне да захладнява, а сега само си рендосват.
    Ако имаше паша, дали щеше да се размотават?
    Най-вероятно Solaris60 е прав. Няма паша, няма пило и какво ли ще остане в кошера, след като рендосвачките умрат?
    Решил съм, утре като видя на някой кошер да рендосват, да му тегля един шут ( като оня веселия руснак ) отзад, за да излетят напред и да търсят нектар.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Това съм го чел, но не ми се връзва. В най големите жеги да запрополисяват?! Пък и говорим за пчелите които танцуват по предната стена, върху боята. Моите започват да трупат прополис през септември, когато започне да захладнява, а сега само си рендосват.
    Ако имаше паша, дали щеше да се размотават?
    Най-вероятно Solaris60 е прав. Няма паша, няма пило и какво ли ще остане в кошера, след като рендосвачките умрат?
    Решил съм, утре като видя на някой кошер да рендосват, да му тегля един шут ( като оня веселия руснак ) отзад, за да излетят напред и да търсят нектар.
    Не само, че съм прав, а е самата истина.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    По-скоро мисля че полират с прополис подготвят жилището за зимата.
    Тренират синхрон за олимпиадата...

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Незнам дали сте забелязали отблизо процеса, но движенията се извършват със спуснато хоботче, това съм го забелязал аз.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Защо рендосват не знам ама ми е направило впечатление че при кошери без майка има едни безделници отпред на прелката дето се подмотват мислех че е охрана ама е по голяма и като им придадох майка си намериха работа.

  9. #9
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Защо рендосват не знам ама ми е направило впечатление че при кошери без майка има едни безделници отпред на прелката дето се подмотват мислех че е охрана ама е по голяма и като им придадох майка си намериха работа.
    Типично поведение на осиротял кошер.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Незнам дали сте забелязали отблизо процеса, но движенията се извършват със спуснато хоботче, това съм го забелязал аз.
    Това е защото са се задъхали и са изплезили езици.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •