Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 90
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Някой измервал ли е калоричността на захарата която купува и дали резултата се различава от обявения на етикета ??
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тая седмица в калфланд има промоция на захар 1,39лв.

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Някои можели да каже за лаборатория която да установи че захарта е цвеклова или просто си барборим?

  4. #54
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Някои можели да каже за лаборатория която да установи че захарта е цвеклова или просто си барборим?
    Търсих такава информация, но не успях да намеря. Има други окачествявания и анализи ... Но би трябвало да се прави някъде, вносителите посочват такава информация в сертификатите, които представят на веригите магазини /прочетох го някъде/

  5. #55
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Няма да намерите , единствено в Франция има такива лаборатория която може да каже каква е захарта, трастикова или цвеклова .Всичко което пише може да буди съмнение.Някои Видал ли е ниви с цвекло .

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    2006 ЕС направи една " реформа " в политиката си за захарта ( не мога да съдя за добро или лошо ) , вледствие бяха затворени много заводи които работеха с цвекло ( словаците много цветисто се изразяват по въпроса ) . Сърбия , от друга страна , не е ЕС член и им работят заводите главно с цвекло - в този смисъл , ако пише на опаковката " страна на произход Сърбия " , има голяма вероятност да е цвеклова захарта .

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Добре де на тая тръстиковата пчелите чумерят ли и се.

  8. #58
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Та , по темата - коя да е марка стига да е евтина и с висока калоричност ( така мисля аз )


    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Добре де на тая тръстиковата пчелите чумерят ли и се.
    Има някъде из форума инфо , мисля че беше нещо свързано с въглероден анализ на тръстикова, цвеклова захар и естествената захар в нектара който събират и преработват пчелите . Цвекловата била по близо до нектара като състав/качества . Затова много хора я предпочитат . Дали има съществена разлика , м/у двата вида , за пчелите - и двете ми вършат работа и за мен няма значение .

  9. #59
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Само утре в Метро е обявена промоция на Захира на 1,44 лв, ако някой проявява интерес ...

  10. #60
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Фантастико, сръбската захар е 1.39лв

 

 
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •