Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 80 от 82 ПърваПърва ... 30707879808182 ПоследнаПоследна
Резултати от 791 до 800 от общо 817
  1. #791
    За да останат пчелите в по-топлата зона.

  2. #792
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    За да останат пчелите в по-топлата зона.
    Миналата събота ротирах половината кошери, като сложих първи корпус отгоре, а на другата половина сложих втори корпус отгоре. Днес, след една седмица, резултата е видим. Тези, на които ротирах втори и трети, вече имат яйца и младо пило в горния корпус и го усвояват усилено. Тези, на които сложих отгоре първи корпус, изобщо не са се захванали да го заселват, само почистват килийките на някои пити. Явно, трябва да ротирам, както пише по книгите и както ме посъветва колегата Цветков.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #793
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    За да останат пчелите в по-топлата зона.
    И,най-долния к/с остава като дълбоко дъно.Така ли,уважаеми Цветков?

  4. #794
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Миналата събота ротирах половината кошери, като сложих първи корпус отгоре, а на другата половина сложих втори корпус отгоре. Днес, след една седмица, резултата е видим. Тези, на които ротирах втори и трети, вече имат яйца и младо пило в горния корпус и го усвояват усилено. Тези, на които сложих отгоре първи корпус, изобщо не са се захванали да го заселват, само почистват килийките на някои пити. Явно, трябва да ротирам, както пише по книгите и както ме посъветва колегата Цветков.
    Защото първи корпус ти е най студен и за това по бавно го усвоят .Ротирай 2 и 3 корпус.
    Милен Михов

  5. #795
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    И,най-долния к/с остава като дълбоко дъно.Така ли,уважаеми Цветков?
    Да. Просто не са достатъчно силни за такава ротация.

  6. #796
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Което беше лошо преди седмица, сега ми помага. Акацията цъфна и кошерите, на които преди десетина дни сложих първи корпус отгоре, сега си имат отгоре готов почистен корпус за складиране и са започнали да пълнят. На другата половина днес им ротирах първи корпус отгоре, да си имат място за складиране. Нямаше да ми стигне времето днес, ако трябваше да ротирам всичките.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #797
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Похвален е стремежът ти да работиш корпусно. Защо обаче първи корпус не замина за топене, а стана медови, волю или неволю? И при положение, че си обезпечен с инвентар...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #798
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Похвален е стремежът ти да работиш корпусно. Защо обаче първи корпус не замина за топене, а стана медови, волю или неволю? И при положение, че си обезпечен с инвентар...
    Нямам отговор на този въпрос. Така ми дойде отвътре. Явно още ми е пресен спомена за първата и втората година, когато нямах изградени пити и слагах по един корпус основи за градеж. Това лято ще послушам съвета ти и доста пити ще минат през топилката. Има и още нещо. Имота с пчелина е до река и веднъж на двадесетина години през лятото се наводнява с половин метър вода за няколко часа. Когато съм на три корпуса, горните два остават над линията на наводнение. Имам прелки на всички корпуси.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #799
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Мда, при заливна зона допълнителният корпус отдолу е добро решение. Хубаво е че това става лятно време и за няколко часа, викаш, водата заминава. Значи точно пролетта му е времето долният да отива на пропарване. Съчетаваш го един вид със следзимното стесняване.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #800
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Похвален е стремежът ти да работиш корпусно. Защо обаче първи корпус не замина за топене, а стана медови, волю или неволю? И при положение, че си обезпечен с инвентар...
    Използвам възможността да попитам-по колко пити трябва да се бракуват от ЛР 10 годишно?Защото и аз се "стискам"да топя рамки и чакам да станат черни и тогава.Когато потъмнеят ги пращам медови и се старая да не ги ползвам за отглеждане на пило.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

 

 
Страница 80 от 82 ПърваПърва ... 30707879808182 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •