Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 47 от 82 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 461 до 470 от общо 817
  1. #461
    Наблюдател
    Регистриран
    07.07.2014
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Ботевград
    Благодаря! Сега вече е ясно.

  2. #462
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    33

    ПРЕХВЪРЛЯНЕ ОТ КАКЪВТО СИ ИСКАШ КОШЕР

    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov Виж публикацията
    Колеги, не четох всичко за прехвърялнето от ДБ в ЛР , щото го знам! Но едно ми направи впечатление:Рязане на рамки с лозарска ножица!!!??? Вие споделете, аз ще замълча! Имам предвит статията във Фермер!
    1. От ДДБ на ЛР е най-лесно. Правиш 7 см дървен пояс с размерите на корпуса и го поставяш на дъното. Така вътрешната височина става за 30 см рамка. Преместваш рамките с пилото вътре. Ака са на малко рамки разширяваш с ЛР-тови рамки. От долу пускат далак, който после изрязваш. Ако са на 10 рамки поставяш отгоре корпус. Като се качи майката разменяш местата и разделяш с ханеманова решетка. Горе става магазин с високи рамки 30 см. Като извъртиш меда режеш и точка. Ако нямаш ток на пчелина режеш с овощарска ножица от големите 1 метър рамо.

  3. #463
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от vtmanolov Виж публикацията
    1. От ДДБ на ЛР е най-лесно. Правиш 7 см дървен пояс с размерите на корпуса и го поставяш на дъното. Така вътрешната височина става за 30 см рамка. Преместваш рамките с пилото вътре. Ака са на малко рамки разширяваш с ЛР-тови рамки. От долу пускат далак, който после изрязваш. Ако са на 10 рамки поставяш отгоре корпус. Като се качи майката разменяш местата и разделяш с ханеманова решетка. Горе става магазин с високи рамки 30 см. Като извъртиш меда режеш и точка. Ако нямаш ток на пчелина режеш с овощарска ножица от големите 1 метър рамо.
    Манолов ,ти на колко дози си?????????????????????.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #464
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ти Манолов не го мисли. Ами Деспотов как ли се е оправял досега? Без никой нищичко да му каже...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #465
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Ти Манолов не го мисли. Ами Деспотов как ли се е оправял досега? Без никой нищичко да му каже...
    Йорданов,нали знаеш за извънземни нашествия от време на време....................ха ха .
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  6. #466
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Манолов ,ти на колко дози си?????????????????????.
    Това което го е описал колегата е много точно. Лалов не ти разбрах коментара..

  7. #467
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Тази тема съм я чел няколко пъти и ми е много интересна, жалко че на напоследък има само спам в нея. Няма ли някой да сподели малко опит, аз от другата година вкарам по 2 магазина на семейство защото с тях се работи по лесно. Започнах да правя магазини вече имам 10 и до пролетта трябва да окомплектовам всичко.

  8. #468
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Това което го е описал колегата е много точно. Лалов не ти разбрах коментара..
    Ами не харесвам хора които си говорят сами, и най вече на изуст.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #469
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази тема съм я чел няколко пъти и ми е много интересна, жалко че на напоследък има само спам в нея. Няма ли някой да сподели малко опит, аз от другата година вкарам по 2 магазина на семейство защото с тях се работи по лесно. Започнах да правя магазини вече имам 10 и до пролетта трябва да окомплектовам всичко.
    за полукорпуси ли говориш , аз моите ги развивам на 3 или 4 корпуса и понякога слагам полукорпуса над първия корпус като разкъсвам пилото. Тва го използвам като противо роево средство. Същата работа става и с цял корпус де но кой с каквото разполага при мен дадан и многокорпус са взаимо заменяеми всичко е с фалц и всичко пасва навсякаде. При мен не всички семейства са в 2-ри корпус при МК до късно отглеждаха пило и имам 3 4 сем които са още в 1-и корпус ,което не е добре. Могат да умрат от глад, не ги преместих в втори корпус , имам сем. които сами правят това ,защото аз оставям горе пълен корпус с мед.

  10. #470
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    А ти за какви полукорпуси говориш? По Рут, по Дадан или по Венер?

    Цитат Първоначално публикувано от Gavazov Виж публикацията
    за полукорпуси ли говориш , аз моите ги развивам на 3 или 4 корпуса ...
    Развито семейство в корпус разбираме в повечето пити в корпуса пило и всички пити в корпуса покрити с пчели, нали така?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 47 от 82 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •