Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 59 от общо 59
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2016
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    След като прочетох.......Не отдавна е доказано...............

    Не се сдържах и за последно, ама наистина за последно, пиша:

    1. Не съм Слави 13.
    2. И в Ново Зеландския пчеларски форум имаше форумен глупак.
    Стиви.
    Та той "доказваше" с "изчисления", че крилата на пчелите родени в 33мм рамки, били по-къси и съответно летели само на къси разстояния. Като Бен Джонсън.
    Питайте ме сега Стиви на какви рамки работи !

    ЧАО !

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Outcast Виж публикацията
    Не се сдържах и за последно, ама наистина за последно, пиша:

    1. Не съм Слави 13.
    2. И в Ново Зеландския пчеларски форум имаше форумен глупак.
    Стиви.
    Та той "доказваше" с "изчисления", че крилата на пчелите родени в 33мм рамки, били по-къси и съответно летели само на къси разстояния. Като Бен Джонсън.
    Питайте ме сега Стиви на какви рамки работи !

    ЧАО !
    Е, как да питаме, като няма да отговаряш.

    Все пак ако си решил. https://www.youtube.com/watch?v=TVrmjbeK17U

  3. #53
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    О, повярвай ми почти невъзможно е да се сдържаш в тия чатове и сайтове. Има хора сутрин в 7:00 ги отварят, вечер в 23:59 ги приспиват. Сега по питането ти. Явно няма кой да ти даде инфо за живота и развитието на пчелите при Хофман 33-34мм. Предлагам ти да си направиш рамките без Хофман, и винаги можеш да ги стесняваш или разширяваш....както прецениш ти. Иначе моето мнение е, че в определен момент от годината може да има полза от по-малко междурамие. Но целогодишно не е добре. Това според мен.
    П.П. Не само 9 пити в 8-рамков кошер стават на 33-34мм. Същото става и с 11 пити в десетак.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Outcast Виж публикацията
    ЧАО !
    И като си "бездомник" къде си забързал.Чакай,поне да пием по едно и да разкажеш как успя да сравниш южния полюс със северния.Вярно те са на горе-долу еднакво разстояние от екватора,но все пак ще е интересно да научим.......

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Outcast Виж публикацията
    Не се сдържах и за последно, ама наистина за последно, пиша:

    1. Не съм Слави 13.
    2. И в Ново Зеландския пчеларски форум имаше форумен глупак.
    Стиви.
    Та той "доказваше" с "изчисления", че крилата на пчелите родени в 33мм рамки, били по-къси и съответно летели само на къси разстояния. Като Бен Джонсън.
    Питайте ме сега Стиви на какви рамки работи !

    ЧАО !
    Не знам, сръби ма нещо измежду ушите, са че е малък кошерен!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #56
    Има ли предимство ниската рамка ? Да има .
    Коя е ДБ 1/2 рамка която би подхождала идеално на ДБ ? Много ясно 145 мм .
    Защо в България се използва 160 мм а не 145 мм ? Е те това не знам . Не обяснимо и за мен остава .
    Какво е това Фарар ? Технология при която се работи с ниска рамка в еднакви корпуси .
    Какво е Гърдев ? Пак технология .
    Какво е кошер България 1300 ? Това е кошерът с който се работи по технологията на Гърдев .
    А може ли с кошер България 1300 да се работи по друга технология ? Може що не .
    Кой е този който е мерил разсjоянията между питите на рой изградил си жилище в природата ? Емииииии не го знам кой е така се говори .
    А колко е това разстояние ? Мииии тоя дето го е мерил казва че било 12.5 мм .
    От научноизследователски институт в Русия твърдят че това разстояние не надвишава 9.5 мм . Да вярваме ли на това ? Беееее то и аз имам наблюдения че пчелите имат по добро пролетно развитие като им стесня междурамието ама па искам после по дебели пити за мед . А пък и тоя дето е мерил си държи на неговото .
    Благодаря за интервюто. И аз .

    Ако съм пропуснал нещо от дотук прочетеното по темата моля да ме извините . Извинявам се и за кратките въпроси и отговори но съм сигурен че ще бъдат разбрани.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията

    Ако съм пропуснал нещо от дотук прочетеното по темата моля да ме извините . Извинявам се и за кратките въпроси и отговори но съм сигурен че ще бъдат разбрани.
    Пропусна да кажеш името / ника / на напористият ти клиент.


    "Даже един наш уважаван съфорумник вече ми ги прави и всичко, като дърводелска технологичност и напасване на рамка с корпус за сега става чудесно."

    пп. извинен си.

  8. #58
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Пропусна да кажеш името / ника / на напористият ти клиент.


    "Даже един наш уважаван съфорумник вече ми ги прави и всичко, като дърводелска технологичност и напасване на рамка с корпус за сега става чудесно."

    пп. извинен си.
    Знаете началната еуфория каква е . Хубавото в случея е че човека достигна сам до определени изводи дори без да има пчели. Четейки и гледайки споделеният опит в интернет пространството .
    Базата данни на пчеларска тематика в главите ни е доста голяма вече . Пресяването обаче е въпрос на личностни особенности .
    Нека се съгласим и с друго . След няколко годишна практика всички достигаме до сходни заключения . Връхлитат ни сходни идеи . Имаме сходни виждания за начина на работа , необходимият инвентар , цената на меда и т.н.т.
    Единствената разлика е начинът ни изразяване , техническите познания , различията в характерите ни и др. несъществени неща
    Та няма значение кой е . Не е никой от досега присъстващите съфорумци .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    София
    От 3 години имам група експериментални кошери с магазинни и рутови рамки с хофман на 32 мм. Работят си перфектно от -15 до +40. Единственият проблем е, че като не се разширят навреме се случва да залепват медовите рамки, особено един ген пчели, го прави този номер. Не съм се занимавал да измервам, но ми се струва че търтеевите килийки са по малко отколкото на другите рамки. Не знам кой го е открил отново този размер, но е описан от американците още през 50 те години на миналият век. Мисля че в "Aм. Бее Джърнал" от 53 или 54 четох за ширината на килиийките за мед, работническо и търтеево пило и какво е прието за удобство на пчеларя и от там реших да пробвам.

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •