Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 59
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2016
    Мнения
    28
    Колега, ако исках да се заяждам с Вас щях да Ви отговоря, че новозеландската порода пчели са са размерите на нашенската мравка.

    http://o-paceke.ru/innovatsionnaya-ramka/

    Да допълня, че новозеландската плодникова рамка е на 33мм, магазинна им рамка е на 42мм, което съответства на руската 34мм "иновационна" и 40мм магазината на Гърдев.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Макар,че съм оставал на изпит по руски,успях да разбера,че страничните рамки са широки 33мм.И още нещо разбрах за конвекцията-там,където има пило,конвекцията отсъства.Демек,пчелите не я допускат-контролират я.

  3. #33
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Outcast Виж публикацията

    ПП1
    Пред вид, че ще използвам технологията на Гърдев, затова и смятам, че е по-скоро кошер "България 1300" модифициран към 145мм рамки.
    Каква е технологията Гърдев? Кажи нещо по въпроса.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Каква е технологията Гърдев? Кажи нещо по въпроса.
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=147

  5. #35
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Осмак ЛР с магазини, това прочетох набързо. Нещо подобно опитвам и аз. Но само с 2 бройки.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Сигурно го има някъде, но.... https://www.youtube.com/watch?v=nc7HteApbRk

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2016
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Макар,че съм оставал на изпит по руски,успях да разбера,че страничните рамки са широки 33мм.И още нещо разбрах за конвекцията-там,където има пило,конвекцията отсъства.Демек,пчелите не я допускат-контролират я.
    Това са "иновационните" руски рамки, които са аналог на 33мм новозеландски.




    Това е видеото с представянето на 34мм рамка с показателите на опитните и контролните семейства.



    А това са извадки от по-горното видео.
    9 x 13 cm.jpg


    Въпросът ми е има ли някой колега който е работил с тая технология или се познава с Йордан Братанов за да даде координатите му.

    ПП1
    Руснаци които са е пробвали потвърждават, че пролетното развитие е по-ускорено и се стига по-често до роево състояние от колкото при стандартната 37мм рамка.
    Новозелнците тотално са преминали на 33мм плодникова рамка.
    ПП2
    И руснаците и новозелнаците не наблюдават намаляване на акарите, както обещават авторите на новата рамка, въпреки че повечете от преминалите към 33 (34 Русия) мм рамка са от сезон и половина.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    16.09.2013
    Мнения
    67
    Здравей колега , пробвай с 8 рамкови фарари и предполагам ще останеш много доволен от резултата. Остави ги с нормални магазинни рамки 160мм. височина.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2016
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от Христакиев Виж публикацията
    Здравей колега , пробвай с 8 рамкови фарари и предполагам ще останеш много доволен от резултата. Остави ги с нормални магазинни рамки 160мм. височина.
    Колеги, МОЛЯ за разбиране.
    Решението ми за 8 рамкови Фарари с ЕДНАКВИ 155мм корпуси не подлежи на дискусия , поради намаляването на мъртвата зона до 25мм
    Даже един наш уважаван съфорумник вече ми ги прави и всичко, като дърводелска технологичност и напасване на рамка с корпус за сега става чудесно.
    При всички положения плодниците на половината от тях ще са на 9 броя 33мм рамка, а другата на 8бр. 37мм (стандартна)
    Готиното е, че размера от 305 мм, е направо написан за тия два варианта.
    Въпросът ми е дали друг не е опитвал 33мм плодникова рамка, за да ми спести една/две години.
    И все още не съм решил магазинната на 40мм като на Гърдев или 42мм като новозеландските, че магазина позволява и 42мм.

    ПП
    Вече и аз се обърках, Фарар 145 ли е или България 1300-145 ( модифициран на 145мм рамка).

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Outcast Виж публикацията
    Колеги, МОЛЯ за разбиране.
    Решението ми за 8 рамкови Фарари с ЕДНАКВИ 155мм корпуси не подлежи на дискусия.
    Даже един наш уважаван съфорумник вече ми ги прави.
    При всички положения плодниците на половината от тях ще са на 9 броя 33мм рамка, а другата на 8бр. 37мм (стандартна)
    Готиното е, че размера от 305 мм, е направо написан за тия два варианта.
    Въпросът ми е дали друг не е опитвал 33мм плодникова рамка, за да ми спести една/две години.
    И все още не съм решил магазинната на 40мм като на Гърдев или 42мм като новозеландските.
    Дори някой да пише, че е пробвал, откаде ще си сигурен дали е работил правилно?

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •