Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241

    Билковите стимуланти

    - Елеутерокок (Българска билка, Тинктура Елеутерокок /Сибирски жен-шен/)
    Инфо - http://mwob.com.ua/showpost.php?p=1834&postcount=9

    При мен в момента цъфти слънчоглед, блокчета от 800 - 2 500 метра до пчелина. Един път на 3 дена (на залез) давам по 200 мл сироп 1:1 сахар/вода , с концентрация 7 мл тинктура билка на 100 мл сироп. Мирише на напитка *Байкал*. Пчели стават пораздразнени и последни пристигат в кошера чак след залез. Кога всичко прецъфти при мен и погледна вътре в кошера - ще кажа какво стана. :- ) Пробвайте, само внимавайте да има някаква паша - иначе от неконтролируеми кражби няма спасение.

    ***За информация - от 1973 г. СССР започва на производство на "руска кака-кола" - напитка *Байкал*. Ефект на стимулиране достига с добавяне на билка *элеутерококк* (без добавяне на кофеини екстракти). Искали да направят експорт в чужди страни, обаче скъпи компоненти не позволиха.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защо , го правиш по време на основната паша ?

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Има информация за увеличаване на медодобиви... Кой пие кафе, може напълно да откаже, ако приема тинктура (проверено на съпруга )

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Какъв беше ефекта от КАС-81 някакви наблюдения.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    След сваляне на магазини, кога всичко при мен прецъфти и медец една седмица да престои в кошера до пълно запечатване/узряване - ще започна пак с КАС-81.
    Ще давам като "подбудително захранване и третиране" по 8-10 литра/семейство с кофи (вземат за 2-3 седмици), да стигне чак до пролет. То става като *дълго играеща песен*. Ако последно изядат до акация - няма да третирам на пролет. С друго няма да третирам тази година - доволен съм и ветеринар също.
    Наблюдения - доста рових в кошерите тази година (отводки, майки и т.н.т) - акар видял само в един кошер на 4-ри пчели.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Има информация за увеличаване на медодобиви...
    От сиропа или от тинктурата? Аз залагам на първото. Ако сиропа се увеличи на 500 мл. всяка вечер ще се получат и мн. добри добиви. Чувал съм, че за "добрите" пчелари лоша година нямало.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От сиропа или от тинктурата? Аз залагам на първото. Ако сиропа се увеличи на 500 мл. всяка вечер ще се получат и мн. добри добиви.
    Мисля 200 мл на 3 дена няма да се увеличи добиви, а какъв ефект даде билка...

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    - акар видял само в един кошер на 4-ри пчели.
    Спецовете твърдят, че щом виждаш акарите по пчелите, положението не е на добре. Нищо лично, казвам само какво съм чул/прочел.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Мога да кажа първи впечатление от билка. Вече прецъфтяли блокчета със слънчоглед на 800 метра от пчелин - радиус на 2 км няма нищо.
    * Пчели летят в посока на блок слънчогледа на 2,2 км (по Google Maps)
    * На обяд има доста нектар по пити.(изградени над плодника, имам 2-а пъти повече от очаквано от паша) На поилка няма нито една пчела.
    * % пило/мед в плодника - 70/30.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •