Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 13 от общо 13
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Да не се окаже , че пчелите пречат......... Ще ходят на водата на овцете,а овчарите обикновено не са много интелигентни! Не ,че обиждам хората, но е факт! Дано да не си пречите взаимно. Успех!
    Невсичко с две бузи е лице !

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Не знам дали пречи и дали мирише но при мен не е така.Има лятна кошара на 150м от моят двор където са ми кошерите,но всяка сутрин след като изкарат овцете на паша се хващат и почистват кошарата.Има и течаща вода непосредствено до кошарата.Не са се оплаквали че пчелите им пречат и аз не се оплаквам да ми мирише.А за солта аз слагам до поилката на пчелина/каменна/ да се мокри по малко от водата.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    ..........
    И според мен няма за какво да се притесняваш толкова, съдя най- вече от това, че местния държавен пчелин (от онова време), делеше една ограда именно с овце - и то много овце ... и много кошери. В естествена среда, овцата не е враг на пчелите, така че миризмата, макар и силна би трябвало да не е проблем - забелязал съм, че миризмата на хищници независимо кои, ги дразни, но от тревопасните, като цяло, не им пречи. Единствено съвета за вода бих ти препоръчал и аз. А пък в крайна сметка, ако е проблемно, то с времето сам ще го установиш.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •