Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 21 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 210
  1. #151
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Все пак колегата по - горе имаше друга клетка предвид.

  2. #152
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Все пак колегата по - горе имаше друга клетка предвид.


    Аз в клетка майката не държа,по-добре да сее и другите да се занимават от колкото да я държа.Чудя се на хората как при 3к-5к яйца на снася една майка те я държат в клетка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #153
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз в клетка майката не държа,по-добре да сее и другите да се занимават от колкото да я държа.Чудя се на хората как при 3к-5к яйца на снася една майка те я държат в клетка.
    Ти пак падаш от Марс. Става дума за придаване на майка, а не за изолаторна.

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти пак падаш от Марс. Става дума за придаване на майка, а не за изолаторна.


    Модернизаторе не говорим за еконта.Тия марковите,детоса по клиповете.Кaвказки мавказки и темпподобни.Заради тия си купих 50 фунии.Де е контрола не знам.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 22.05.2018 в 07:00.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #155
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Здравейте, направих две отводки по метода на естествено ровене по изкуствен път. Майките са на Апиакта От пчеларски магазин ме посъвеваха да напръскам майката и пчелите с пророй за по лесно приемане. На сутринта проверих и клетката беше покрита с пчели и малкия и големия отвор не бяха открити. Имаше пчели, които си промушваха хоботчето, но имаше и опитващи се да жилят. При проверката вечерта всички вентилационни отвори бяха заклеени, а малкия отвор почти открит. Почисти вентилационните отвори, отворите за освобождаване отново запълни с храна и отново напръскам клетката и пчелите с пророй. Двата рока са на по 4 междурамия, не са заложили маточници, единия гради поставените ВО. При проверката тази вечер отново заклеени отвори ..... Запълни отново с твърда храна. Какво ще ме посъветва те?

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ИванКМ Виж публикацията
    Здравейте, направих две отводки по метода на естествено ровене по изкуствен път. Майките са на Апиакта От пчеларски магазин ме посъвеваха да напръскам майката и пчелите с пророй за по лесно приемане. На сутринта проверих и клетката беше покрита с пчели и малкия и големия отвор не бяха открити. Имаше пчели, които си промушваха хоботчето, но имаше и опитващи се да жилят. При проверката вечерта всички вентилационни отвори бяха заклеени, а малкия отвор почти открит. Почисти вентилационните отвори, отворите за освобождаване отново запълни с храна и отново напръскам клетката и пчелите с пророй. Двата рока са на по 4 междурамия, не са заложили маточници, единия гради поставените ВО. При проверката тази вечер отново заклеени отвори ..... Запълни отново с твърда храна. Какво ще ме посъветва те?
    Пробвай с ментови капки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #157
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от ИванКМ Виж публикацията
    Здравейте, направих две отводки по метода на естествено ровене по изкуствен път. Майките са на Апиакта От пчеларски магазин ме посъвеваха да напръскам майката и пчелите с пророй за по лесно приемане. На сутринта проверих и клетката беше покрита с пчели и малкия и големия отвор не бяха открити. Имаше пчели, които си промушваха хоботчето, но имаше и опитващи се да жилят. При проверката вечерта всички вентилационни отвори бяха заклеени, а малкия отвор почти открит. Почисти вентилационните отвори, отворите за освобождаване отново запълни с храна и отново напръскам клетката и пчелите с пророй. Двата рока са на по 4 междурамия, не са заложили маточници, единия гради поставените ВО. При проверката тази вечер отново заклеени отвори ..... Запълни отново с твърда храна. Какво ще ме посъветва те?
    Не ти ли казаха от магазина, че след предаването на новата майка кошера не се отваря поне 5-6 дни?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  8. #158
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Не е. Само да я напръскам с пророй.

  9. #159
    Наблюдател
    Регистриран
    23.05.2018
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Вълчитрън
    Какво стана приеха ли я

  10. #160
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    И двете са приети успешно.След като ги отворих да ги накапя с ментови капки, видях че отворите на клетката не са заклеени. Пчелите бяха освободили малкия отвор и влиза ха спокойни при майката. Има вече прясно пило и остава една основа да изградят. Смятам да се пробвам още 3до 5 пъти по същия начин в зависимост майстора колко кошера ми направи. Двата рояка съм ги подхранил с по 11литра инверт. За слънчогледа ще са готови.

 

 
Страница 16 от 21 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •