Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 24
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик

    ЛЕЧЕНИЕ С БИЛКИ

    Колеги, попадна ми една статия за глухарчето и реших да споделя моят опит с тази билка.

    Преди 12 години бях доста болен и пиех няколко вида антибиотика наведнъж и, то доста продължителен период от време. Въпреки, че пиех и карсил, който предпазва черният дроб, накрая спря да ми действа. В последствие получих уголемен черен дроб и тежест в съответната област. При поглъщането дори на минимално количество храна, стомаха притискаше черният дроб и започваха болки. И понеже имам билкарски книги, видях че глухарчето помагало и реших да опитам. Рецептата е: Да се изяждат по 5-6 сурови дръжки на ден 20 минути преди ядене. Лечението трае 3-4 седмици. На третия ден започнах да се храня нормално без тежест и без болка. От тогава всяка пролет профилактично ям дръжки от глухарче, защото спомага за прочистване и от зимният период през, който сме прекалили със свинско и винско.


    http://l.facebook.com/l.php?u=http%3...=mAQHcoBQj&s=1
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Колеги, попадна ми една статия за глухарчето и реших да споделя моят опит с тази билка.

    Преди 12 години бях доста болен и пиех няколко вида антибиотика наведнъж и, то доста продължителен период от време. Въпреки, че пиех и карсил, който предпазва черният дроб, накрая спря да ми действа. В последствие получих уголемен черен дроб и тежест в съответната област. При поглъщането дори на минимално количество храна, стомаха притискаше черният дроб и започваха болки. И понеже имам билкарски книги, видях че глухарчето помагало и реших да опитам. Рецептата е: Да се изяждат по 5-6 сурови дръжки на ден 20 минути преди ядене. Лечението трае 3-4 седмици. На третия ден започнах да се храня нормално без тежест и без болка. От тогава всяка пролет профилактично ям дръжки от глухарче, защото спомага за прочистване и от зимният период през, който сме прекалили със свинско и винско.


    http://l.facebook.com/l.php?u=http%3...=mAQHcoBQj&s=1
    Аз също правя очистване на организма/черен дроб,злъчка,и прочистване на кръвта/ със змийско мляко/чистотел/.1щипка,се запарва в 250гр.вряща вода.Престоява 30мин.Пие се на гладно,и след 30мин.можеш да се храниш.В руските сайтове има видео-клипове за това как се използва тази билка и при-обработка на пчелните кошери,за нозематоза,аскосфероза,вар оатоза,А.Г.,Европейски гнилец, и за ускорено развитие на семейството, също и за дезинфекция на кошера.

  3. #3
    Иво, само дръжките ли? Аз от година и половина съм на Резохин и Преднизолон, и вероятно ще е така докато съм жив. Та бих опитал, да ползвам нещо природно, за очистване на черния дроб.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Иво, само дръжките ли? Аз от година и половина съм на Резохин и Преднизолон, и вероятно ще е така докато съм жив. Та бих опитал, да ползвам нещо природно, за очистване на черния дроб.
    Юри, ползвам само дръжките. Макар,че могат да се ползват и другите части на растението под формата на чай и в суров вид, в книгата е наблегнато на дръжките в суров вид.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #5
    Благодаря ти, ще пробвам.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Иво, само дръжките ли? Аз от година и половина съм на Резохин и Преднизолон, и вероятно ще е така докато съм жив. Та бих опитал, да ползвам нещо природно, за очистване на черния дроб.
    Най-естествения начин за прочистване на черния дроб е като по-малко го замърсяваш и товариш с работа. Прочети книгата на доктор Гайдурков "Човешкото хранене" и ще разбереш как. И ако не е достатъчно, помагай и с дръжки от глухарчета.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ами, в никакъв случай няма да пречи с дръжките, да нарежеш и малко от листата. Че да добавиш и някоя друга зеления, и ето ти витаминозна бомба! А, ако може да добавим и малко ракийка към тази чудна салатка? Ето ти и готова тинктура от корени и листа на глухарче? Но, дали ще работи?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    За мен, истината е в лечебното гладуване. Няма по мощен метод за прочистване на организма.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Най-естествения начин за прочистване на черния дроб е като по-малко го замърсяваш и товариш с работа. Прочети книгата на доктор Гайдурков "Човешкото хранене" и ще разбереш как. И ако не е достатъчно, помагай и с дръжки от глухарчета.
    Васко, според този "доктор" пчелния мед е нещо много вредно! Гледал съм го няколко пити по ТВ - то и мисля, че определено не го слуша главата. При мен начина на хранене, не е проблем, проблем са лекарствата които пия. Без тях не става, поне за сега.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Да, това за меда и мен ме изненада, но като цяло има логика в методите му на лечение. Миналата година станах жертва на инфекция, която ме удари в бъбреците и стигнах до хемодиализа. След като ме изписаха от болницата и започнах да се възстановявам, изчетох много книги на тема за здравословния начин на живот и за самолечението, включително и неговите книги. Има полза от тях. В крайна сметка, всеки сам си решава, какво да прави.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •