Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 16 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 152
  1. #111
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Златица
    След горе прочетеното един въпрос.
    Да очаквамли кошера ми с пеещата майка да рои?
    Днес го преглеждах и бяха много спокойни,даже не ме нападнаха,ха ха. Майката се разхождаше спокойно,маточници няма.

  2. #112
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Гецата Виж публикацията
    След горе прочетеното един въпрос.
    Да очаквамли кошера ми с пеещата майка да рои?
    Днес го преглеждах и бяха много спокойни,даже не ме нападнаха,ха ха. Майката се разхождаше спокойно,маточници няма.
    А песен изпя ли ти?

  3. #113
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Според статията дори и оплодените майки понякога пеят, когато са в кутийка и чувстват (но не виждат) присъствието на други майки. В пликовете с майки в Еконт това условие е изпълнено (чувстват, помирисват, но не виждат).
    Аз съм чувал двегодишна майка, затворена в клетка, също да пее. Верно, звуците са по-различни от по време на роене, но си е маткане отвсякъде.
    Чувал/виждал съм и работнички да маткат, когато са нападнати от паразити (има дни ларви на един клас мухи, които се люпят върху растението, отиват на цвета му (или се групират за да имитират цвят на растение) и се качват на стоп до трезора с мед.
    Виждал съм работнички да маткат и в други случаи, но без да мога видимо да установя причината.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #114
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Аз съм чувал двегодишна майка, затворена в клетка, също да пее. Верно, звуците са по-различни от по време на роене, но си е маткане отвсякъде.
    Чувал/виждал съм и работнички да маткат, когато са нападнати от паразити (има дни ларви на един клас мухи, които се люпят върху растението, отиват на цвета му (или се групират за да имитират цвят на растение) и се качват на стоп до трезора с мед.
    Виждал съм работнички да маткат и в други случаи, но без да мога видимо да установя причината.
    Четох някъде, че в древен Египет са имали специални свирки, с които са молели пчелите да напуснат жилищата си за известно време. Звуците издавани от пчелите тепърва ще се изучават и има резон това.

  5. #115
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Златица
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    А песен изпя ли ти?
    Пяла е в офиса на Еконт,писах в началото на темата,аз не съм я чул.

  6. #116
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2016
    Мнения
    21
    https://www.youtube.com/watch?v=LVYYCLJDuqw Някъде в Еконт.

  7. #117
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Време ми е и аз да си напиша мнението за майка от Матеев! Придадох я на новосвормирана отводка от 3 кошера с по две рамки с пчели и пило,събрах ги в един нов кошер и сложих майката.
    Това беше преди 15 дни и вчера най накрая намерих време да я проверя. Притеснявах се дали изобщо е приета,а то се оказа,че и осеменила пет от шестте пити и се разхождаше съвсем спокойно.
    Мога да кажа,че се справя доста по добре от моите любителски майки. Промени ми се мнението за майкопроизводството специално на Матеев, тъй като съм купувал доста пъти от различни такива производители и всеки път беше катастрофа и се заричах че ще ми е за последно!
    Аз съм с любителски пчелин 30 кошера в момента и тъй като нямам много време за тях и ми е по рентабилно да си сменя майките поетапно с купени,но досега не вярвах на старите утвърдени майкопроизводители /да уточня,все пак не съм копувал от всички/!
    Тази майка определено ме спечели и със сигурност ще си поръчам майки напролет!
    Ако умът ми може да си го представи, а сърцето ми да го повярва, то аз мога да го постигна!!!
    -Мохамед Али

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Знае г-н Матеев на кого да подари майки.Браво колега хубава работа си направил да но иззимува добре

  9. #119
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2016
    Мнения
    11

  10. #120
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2011
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Днес ще ти изпратя друга майка.

    Съжалявам, че така се е получило. Според теорията на вероятностите все при някого нещо трябваше да се обърка, и явно при тебе се е случил лошия късмет.

    При мене също се случва - аз придадох на моите семейства над 1000 плодни майки, и в една малка част от тях нещата също се объркаха. Какво да ти кажа - жива стока, с 1000 различни възможни причини да се случи някакъв гаф. Само че аз не се замислям - просто слагам друга майка и точка по въпроса.
    Получих втората майката още на другия ден, изцяло за сметка на Матеев (дори и доставката).
    Бе придадена и приета успешно в отвотка. На този етап осеменява много добре.
    Благодаря отново за коректното отношение на Матеев!

 

 
Страница 12 от 16 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •