Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 152
  1. #61
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Може и наистина да се окаже "Троянски кон". Преди малко установих, че майката и част от пчелите около нея са умрели, при това много странно. Паднали са по гръб и от телата им е изтекла някаква оранжева течност (каша), която после е залепнала по капачето. Ще направя снимки и ще ви ги покажа, преди да я изгоря.

    Досега я държах жива до компютъра, защото не знаех какво да правя с нея. Сега съдбата сама ми реши проблема и вече няма да ми е жал да я изгоря. Иначе жалко - хубава майка беше.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Може и наистина да се окаже "Троянски кон". Преди малко установих, че майката и част от пчелите около нея са умрели, при това много странно. Паднали са по гръб и от телата им е изтекла някаква оранжева течност (каша), която после е залепнала по капачето. Ще направя снимки и ще ви ги покажа, преди да я изгоря.
    Резултата от едно изследване ще е много интересен.

  3. #63
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Резултата от едно изследване ще е много интересен.
    И кой ще я изследва? Гургулова ли? Че то ако са ми пратили някаква болест, то тази болест е взета точно от архивните проби на Гургулова .....

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И кой ще я изследва? Гургулова ли? Че то ако са ми пратили някаква болест, то тази болест е взета точно от архивните проби на Гургулова .....
    Е, мислех, че има кой.Щом -няма, ще се радваме на снимките.

  5. #65
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Днес проверих майката която получих като подарък.Приета е,работи си,снася яйца.Трябва да засиля отводката с една пита люпещо се пило,че е доста слаба,но това следващият път.Отново благодаря на Матеев.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Днес проверих майката която получих като подарък.Приета е,работи си,снася яйца.Трябва да засиля отводката с една пита люпещо се пило,че е доста слаба,но това следващият път.Отново благодаря на Матеев.
    Трябва да споделиш твоите наблюдения за качествата на майката. Да не забравиш!

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Златица
    Да докладвам и аз,майката придадох на един много лют кошер,пчелите ме атакуваха само като мина дори зад него. Днес я открих на една от питите наедряла доста и спокойно разхождаща се. Надявам се с новата майка да се кротнат,и да извадя поне ....... малко (половин магазин) мед, че до сега нямат нищо в магазина.

    Още веднъж Благодаря на Матеев за подаръка.

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    25.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Русе
    Дойде и моя ред за изказване след като получих майката я придадох в сборна отводка от три рамки .Освободиха я на четвъртия ден а днес видях че вече се беше проявила на едната рамка нормално едра спокойна и жизнена .Смятам че в мое лице печелите бъдещ клиент БЛАГОДАРЯ ПОЗДРАВИ

  9. #69
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2015
    Мнения
    4
    Още един глас "за "! Майката си я приеха и вече се раздава
    Поръчка за още една на ЛС...

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    късметли и сте моята литна

 

 
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •