Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 152
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    За съжаление и аз смятам,че има нещо гнило в "Дания".Моят съвет е тази майка да бъде унищожена и махната от твоя пчелин.Според мен си припомни старата българска поговорка "Страх лозе пази".
    Грешка ще да се унищожи майката, би трябвало да се изследва за всички възможни заболявания и при доказани такива от лабораториите да се допита до адвокат какви стъпки са възможни за укрепването на тяхната взаимна любов.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Тази майка и пчелите с нея е хубаво да се изследват за АГ (болест на пилото а не на възрастните) и може би за Нозема Церане.

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Проверих как работи подарената ми майка и съм много доволен. Благодаря на г-н Матеев!

  4. #54
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Матеев кажи че не си я пратил на никого днес а си я заделил настрана.

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    22.08.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Габрово
    Време и аз да изразя, моята благодарност към г-н Матеев за получената майка, като подарък. Вчера към 18:00 я освободих от клетката, след тридневен престой-спазвайки указанията му. Тя излезе предпазливо и изчезна между питите. Не забелязах агресивност. Днес по същото време отивам да видя дали всичко е наред. Бързо я открих да се разхожда, но това не ми беше достатъчно. Викам си чакай да я снимам да се похваля и аз. Извадих питата и докато се наканя да снимам, за моя голяма изненада тя литна. Хвърлих було, ръкавици и взеха да я търся. Открих я на съседното дърво. Докато се чудех как да я сваля от там тя започна да си прави кръгчета около кошера, с кратки почивки, и накрая изчезна. Викам си край загубих я. Седнах до отворения кошер и зачаках. След 15-на минути, цяла вечност за мен тя явно реши да не ме мъчи повече, кацна на кошера и триумфално си влезе. Скочих и сложих капака с голямо облекчение. Това е за днес, мисля да я оставя на спокойствие малко.

  6. #56
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Матеев кажи че не си я пратил на никого днес а си я заделил настрана.
    Не съм я пратил, защото я взех от Еконт вечерта, чак след като бях изпратил днешните майки. Сега стои до мене и я гледам подозрително. Чудя се каква да е нейната съдба.

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не съм я пратил, защото я взех от Еконт вечерта, чак след като бях изпратил днешните майки. Сега стои до мене и я гледам подозрително. Чудя се каква да е нейната съдба.
    Почти е сигурно че има допълнителен бонус към майката. Предполагам ще се опиташ да разбереш.
    Това трябва да ти подскаже, че трябва да завишиш мерките за сигурност.

  8. #58
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не съм я пратил, защото я взех от Еконт вечерта, чак след като бях изпратил днешните майки. Сега стои до мене и я гледам подозрително. Чудя се каква да е нейната съдба.
    Най малко и е направена вуду магия

  9. #59
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Да се похваля и аз всички майки са приети и са започнали да осеменяват

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не съм я пратил, защото я взех от Еконт вечерта, чак след като бях изпратил днешните майки. Сега стои до мене и я гледам подозрително. Чудя се каква да е нейната съдба.
    На "Троянски кон", каква може да е съдбата?!!
    Когато искаш нещо,което не си имал--трябва да направиш нещо,което никога не си правил!

 

 
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •