Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 40 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 395
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Gogol, майките на фургоните се увличат от сериозния летеж и влизат в чужди кошери. Такъв сериозен летеж не може да сравняваш с летежа на един лежак.
    Агро, стесни вхо да на слабото семейство до " две пчели " и постави семейството възможно най-близо до входа. Ако тръгнат да го разграбват и теб те няма, при толкова гъсто разположени кошери между които има и други слаби ще стане СТРАШНО. Толкова по конкретния казус.
    Само да ти вметна, че не е все едно един милион пчели в колко семейства са разпределени.
    И още една вметка, за поставените ти цели многокорпусните ЛР кошери са изключително неподходящи.

  2. #352
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Че няма място/време за ротации в професионарното пчеларство според мен не е вярно - именно проф. пчелари извършват ротации, защото знаят, че така се стимулира развитието на семействата, и оттам ще очакват по-големи добиви/печалба.

  3. #353
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ......
    И още една вметка, за поставените ти цели многокорпусните ЛР кошери са изключително неподходящи.
    С този проблем се сблъскахме още преди 3-4 години с Тони (и той вече не се мярка тук), когато умувахме над такава цялостна система за събиране на информация и управление. Има две решения. Или специални кошери с вградена еднотипна магистрала за данни и захранване между корпусите (силно неудобно за поддръжка) или всичко в капака и дъното на кошера. При agro ще стане лесно, защото всичко с изключение на датчиците ще бъде при електрониката на кантара.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #354
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Gogol, майките на фургоните се увличат от сериозния летеж и влизат в чужди кошери. Такъв сериозен летеж не може да сравняваш с летежа на един лежак.
    Агро, стесни вхо да на слабото семейство до " две пчели " и постави семейството възможно най-близо до входа. Ако тръгнат да го разграбват и теб те няма, при толкова гъсто разположени кошери между които има и други слаби ще стане СТРАШНО. Толкова по конкретния казус.
    Само да ти вметна, че не е все едно един милион пчели в колко семейства са разпределени.
    И още една вметка, за поставените ти цели многокорпусните ЛР кошери са изключително неподходящи.
    С този ник се обръщаш към друг участник във форума.

  5. #355
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...Агро, стесни вхо да на слабото семейство до " две пчели " и постави семейството възможно най-близо до входа. Ако тръгнат да го разграбват и теб те няма, при толкова гъсто разположени кошери между които има и други слаби ще стане СТРАШНО...
    Благодаря за предупреждението. Казуса се разреши чрез обединяване с друг слабак, понеже ми омръзна да го мисля. В сряда залепих входа на кошера с восък, надявайки се да им омръзне на крадците, докато семейството отвътре си пробие път навън. Отивам в събота - две големи дупки прогризали и сноват навътре - навън. Загледах се - излитащите пчели отиват в друг кошер, ясна е работата. Проверих - майката вътре. Обединих чрез вестник с друг един осиротял, който открих по по-слабото вземане на сиропа. Другата седмица ще видя за резултата.
    Този пост е редактиран от agro; 10.09.2017 в 16:21.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #356
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    За диетиловия етер - и от мен два успешни опита в края на сезона . От пролетта седи едно шише но така и не остана време да се ползва по план график . Преди две седмици една търтовка и един дето цяло лято прави самосмени и накрая остана без майка им запуших входовете и дъното. На двата кошера напоих по два памука с диетилов етер (десетина мл.) след пет минути като поутихнаха сложих директно по едно оплодно сандъче (рамка, пчели ,майка) в кошерите и отворих дъното да се изпари по-бързо етера . След няколко дни на прегледа и двата работиха нормално така , че препарата го смятам към полезните .

  7. #357
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Благодаря за предупреждението. Казуса се разреши чрез обединяване с друг слабак, понеже ми омръзна да го мисля. В сряда залепих входа на кошера с восък, надявайки се да им омръзне на крадците, докато семейството отвътре си пробие път навън. Отивам в събота - две големи дупки прогризали и сноват навътре - навън. Загледах се - излитащите пчели отиват в друг кошер, ясна е работата. Проверих - майката вътре. Обединих чрез вестник с друг един осиротял, който открих по по-слабото вземане на сиропа. Другата седмица ще видя за резултата.
    С този восък си ги стимулирал допълнително .

  8. #358
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    С този восък си ги стимулирал допълнително .
    Вероятно, помислих го, но имах десетина минути на разположение и това ми хрумна на момента, за да отложа за по-после работата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #359
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    При нападение няма после .
    Реагира се на момента .
    Спокойно , ще се научиш .

  10. #360
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Днес голяма изненада. Както по-горе писах, преди известно време се снабдих с бутилка диазотен окис/райски газ/. Днес, след като се снабдих с редуцир вентил и маркуч, се захванах с приспиването на един нападнат кошер с цел обединяване. Запуших всички отвори и отначало пуснах предпазливо газ - нищо. Пуснах повече газ - пак нищо. Така на няколко пъти, накрая усилих дебита и оставих маркуча да пуска вътре с дебит, който можех дори да чувам. За моя огромна изненада - никакъв ефект. Да са ми продали нещо друго - не вярвам. Бутилката е от голяма фирма, лидер на пазара, доставя се от база извън България, вентила надлежно запечатан с фолио, никакъв повод за съмнения. Парите също не са малко. Не посмях аз да пробвам да се надишам, за проверка на активното действие, че имам много работа и няма кой да я свърши.Накрая грабнах етера и свърших набързо работата, но загадката остава. Някакви идеи какво се случва?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 36 от 40 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •