Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 40 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 395
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Ето какво намерих. Различни течности от 1 мл. на колко капки се равняват.
    http://i.framar.bg/калкулатори/преоб...карства
    Етера до коя течност е наи близо според вас.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Ето какво намерих. Различни течности от 1 мл. на колко капки се равняват.
    http://i.framar.bg/калкулатори/преоб...карства
    Етера до коя течност е наи близо според вас.
    От изброените там - до спирта. Иначе до бензина. Най-близки са по плътност (относително тегло).
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #83
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    От изброените там - до спирта. Иначе до бензина. Най-близки са по плътност (относително тегло).
    Теста който трябва да направиш е за колко време се изпразва един флакон от 100 мл. И на тази база да се изчисли примерно за 1 секунда какво количество се изпръсква. А предозирането може ли да доведе до фатални последици за пчелите.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Теста който трябва да направиш е за колко време се изпразва един флакон от 100 мл. И на тази база да се изчисли примерно за 1 секунда какво количество се изпръсква. А предозирането може ли да доведе до фатални последици за пчелите.
    Да, разбирам идеята на теста, но от него има смисъл само ако знаем много точно каква да е дозата при различни обеми, температури и случаи на употреба.
    Етера е упойващо вещество и като всяка друга упойка, ако се предозира ще доведе до смърт. Така е и при хората - анестезиолога следи жизнените показатели на пациента при операция и според тях дозира упойката. Сгреши ли, пациента може да умре още на операционната маса или след операцията да не се събуди.
    Тъй като това е иновативен метод, ще трябва да се направят много опити от пчеларите и да се натрупат много знания, докато се стигне до добра практика.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #85
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    От посочената от мен таблица се виждам че един милилитра от етъра би трябвало да е равен на 65 капки. Ако вие ми предоставите информация за времето за което се изпръсква целия флакон от 100 милилитра аз ще си пресметна примерно 10 капки за за колко време ще се изпръскат.

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    От посочената от мен таблица се виждам че един милилитра от етъра би трябвало да е равен на 65 капки. Ако вие ми предоставите информация за времето за което се изпръсква целия флакон от 100 милилитра аз ще си пресметна примерно 10 капки за за колко време ще се изпръскат.
    Времето за изпръскване зависи от околната температура и остатъчното налягане във флакона. В различни моменти за 1 сек ще излиза различно количество. Такъв тест не сме правили с оглед на неговата безполезност. Не очаквайте от инженера, конструирал обема, в който стои анестетика да инструктира анестезиолога как да го ползва.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не очаквайте от инженера, конструирал обема, в който стои анестетика да инструктира анестезиолога как да го ползва.
    Много интересна сентенция.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ми то какви инструктажи при това гаражно производство. Инжинера се подготвя за производство на взривни устройства с локално поразяване. Защо ли не се учудваме? В България всеки си произвежда каквото, когато и където си иска, пък било то и с висока степен на опасност за живота на човек.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Разфасованото количество свърши. Поръчки за следващата партида продължават да се приемат.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #90
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ми то какви инструктажи при това гаражно производство. Инжинера се подготвя за производство на взривни устройства с локално поразяване. Защо ли не се учудваме? В България всеки си произвежда каквото, когато и където си иска, пък било то и с висока степен на опасност за живота на човек.
    Не е задължително да знаеш всичко и да разбираш от всичко, но е препоръчително да се обърнеш към подходящите хора.
    За питките прекарах няколко часа в разговори с химици, а след това говорих и с медицинско лице. Скоро се срещнах и с професионален готвач.
    Целта беше да намеря вещества, които да използвам в захарните питки.
    - Трябва да се поддържа консистенцията дълго време и при големите разлики в темп
    - Требва да се задържа водата в питката
    - Трябва да НЕ се позволява питката да "глътне" повече от нужното влага от въздуха
    - Трябва да има дълъг живот и да не се развиват бактерии и гъби(доколкото това е възможно, защото във всеки един продукт на масата ги има)
    - Трябва да бъде безопасно за пчелите
    - Трябва да бъде напълно безопасно за хората, дори ако директно консумират 1кг
    - Трябва да не образува опасни съединения, дори след много време и при неподходяща температура

    Виж само колко труд за една захарна питка!!!
    Ако видиш цените на най-обикновени инструменти, които се използват в химията, ще ти стане лошо. http://www.valerus-bg.com/pdf/lab_glassware.pdf
    Изобщо не искам и да смятам колко пари съм хвърлил, че ме заболява главата. А ако ти трябва нещо работещо с електричество - 500-1000-2000 лева.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 9 от 40 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •