Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 73 ПърваПърва ... 14546263646566 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 730
  1. #631
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Така както разбирам въпроса, отговора е , че одобрени и подписали договор не правят инвестицията. А пък каквото и да стане на мене дядо коледа ми донесе 30р. Полуавтоманична центрофуга на Лисон.

  2. #632
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ми защо не ги накажат тогава? Както в ПРСР като не направиш инвестиция, връщаш парите които си взел. Така и тук да измислят някакво наказание.
    П.П. Честито за центрофугата.

  3. #633
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Наказват ги.който откаже догодина не получава точки за изпълнен ангажимент.

  4. #634
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Наказват ги.който откаже догодина не получава точки за изпълнен ангажимент.
    Нещо повече - няма право да кандидатства през следващата година за същата мярка/дейност.

  5. #635
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ми защо не ги накажат тогава? Както в ПРСР като не направиш инвестиция, връщаш парите които си взел. Така и тук да измислят някакво наказание.
    П.П. Честито за центрофугата.
    Не това е правилния подход!
    В НПП пари напред никой не дава. Във всички мерки с класиране има минимум 30% отпаднали, а от тях със сигурност има и такива които си правят инвестицията въпреки програмата.
    В ДФЗ има стотици служители, които ако имат някакъв стимул за работа щяха да прозвънят на всички не класирани от първия път и да намерят мераклии.
    Аз съм един от отказалите се и 2017год. януари отидох и се отказах от участие с декларация и въпреки това бях одобрен и отидох пак за да откажа да подпиша договора месец Март,
    от тогава до август не се ли намери мераклия да заеме моето място или никой не е бил уведомен за свободния бюджет!

  6. #636
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Не това е правилния подход!
    В НПП пари напред никой не дава...В ДФЗ има стотици служители, които ако имат някакъв стимул за работа...
    Една от причините предполагам е огромния брой проекти за разглеждане в ДФЗ. От сайта на ДФЗ само по 4.1 за 2016 г - "2 926 нови проекта за инвестиции в земеделски стопанства бяха подадени в рамките на втория прием на заявления по подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства” от мярка 4 „Инвестиции в материални активи” от Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) 2014-2020. Общият размер на заявената субсидия за новите проекти 1 404 535 001 лева. Заедно с прехвърлените от първия прием 240 заявления, съгласно Заповед РД 09-755 от 04.10.2016 г., общият брой на проектите става 3 166.: " Там също не дават пари напред, освен с банкова гаранция, а тя /гаранцията/ си е като банков кредит, изискванията са същите - да докажеш на банката, че не ти трябват пари. Договорите после са по 30 - 40 страници и включват сериозни неустойки за неизпълнение.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #637
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    А ето и телефон директно в ДФЗ секция пчеларство където може да се получи достоверна информация.02 8187696.

  8. #638
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски

  9. #639
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Явно интереса към програмата е спаднал тотално.

  10. #640
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Нормална ситуация. Текучеството се е намалило в сектора. Повече го напускат отколкото влизат.

 

 
Страница 64 от 73 ПърваПърва ... 14546263646566 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •