Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 55 от 73 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 541 до 550 от общо 730
  1. #541
    Наблюдател
    Регистриран
    28.11.2016
    Мнения
    14
    В сайта на ДФЗ виждам само класираните за майки, отводки и кошери. Ще има ли някакво класиране за другите мерки и кога? За лекарствата ще има ли класиране въобще или само ще обявят какъв процент ще се плаща? Да знам дали да си купя това, за което съм кандидатствала или нещо по-евтино

  2. #542
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Надя Виж публикацията
    В сайта на ДФЗ виждам само класираните за майки, отводки и кошери. Ще има ли някакво класиране за другите мерки и кога? За лекарствата ще има ли класиране въобще или само ще обявят какъв процент ще се плаща? Да знам дали да си купя това, за което съм кандидатствала или нещо по-евтино
    По "стара традиция", всчки които кандидатстват за лекарства биват одобрявани. Ако заявените лекарства надхвърлят бюджета на мярката, то се прави редукция на процента, но едва ли тази година ще има редукция на процента(80%), понеже вече бяха редуцирани пределните цените.

  3. #543
    А как се процедира, аз за пръв път съм кандидатствал за лекарства, купувам ги и си взимам фактура и ако ме одобрат я представям в ДФЗ, или чакам първо да ме одобрят и после лекарствата?

  4. #544
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    С копие от фактурата и копие от дневника се подава заявка за плащане преди беше обща и за двете третирания но сега вече може и частично, има срокове които обявява ДФЗ минала година беше последния ден на август.

  5. #545
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от go6om Виж публикацията
    А как се процедира, аз за пръв път съм кандидатствал за лекарства, купувам ги и си взимам фактура и ако ме одобрат я представям в ДФЗ, или чакам първо да ме одобрят и после лекарствата?
    Лекарствата могат да се закупят и преди да те одобрят. Поне така го обсъждахме в работната група, но не знам дали това е написано някъде в наредбата. Най-добре е да попиташ в местния клон на ДФЗ.

  6. #546
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Заяждат се,но минава и със старата дата.Мога ли да помоля г-н Матеев за една анкета да пуснете,,С какъв препара ще третирам пролетта,, и да се изредят няколко по известни.Благодаря,предвар ително.

  7. #547
    Наблюдател
    Регистриран
    28.11.2016
    Мнения
    14
    Аз питах в местния клон на ДФЗ. Казаха да купуваме лекарствата, после щели да плащат. Договорите били пратени за подпис от шефа на фонда. Ама докато чакаме... ще цъфне и рапицата, и акацията.... та да не откараме и до слънчогледа

  8. #548
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Третирайте спокойно с лекарствата. Важното фактурите да са с дата след 1 август 2016 година. Крайния Срок за подаване на заявки е до 31.07.2017 година. Не чакайте договорите. Лекарствата вървят целогодишно. При мярката действа принципа "Може да е малко но да има за всички". Прочетете наредбата има я публикувана на страницата на ДФЗ. http://www.dfz.bg/bg/selskostopanski.../priloj-zakon/

  9. #549
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Днес подписах по нпп

  10. #550
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А аз искам да ви информирам, че вече е направено преразпределението на бюджета по НПП 2017 и излишъците по някои мерки са добавени към други мерки. Това означава, че към вече съществуващоте списъци с класиранията ще бъдат добавени нови хора, останали на по-задни позиции.

    Имам пълната таблица със сумите по мерките, обаче цифрите са конфедициални, така че мога да ви ги разкажа само с общи приказки:

    1. По мярка А (Техническа помощ за пчелари) са удовлетворени на 100% всички бенефициенти. Раздадените на тях пари за центрофуги и други подобни са около 440 000 лв.

    2. По мярка Б (вароатозата) всички бенефициенти са удовлетворени на 100%. Няма коефициент на редукция. Сумите за лекарства са около 1 милион лева. Недоусвоения бюджет е разпределен по останалите мерки.

    3. По мярка В (подвижното пчеларство) са удовлетворени на 100% всички бенефициенти. Ще им се раздадат около 18 000 лв. Интересното е, че не е имало достатъчно кандидати, удовлетворяващи изискванията, така че по тази мярка има неусвоен бюджет, който е разпределен по другите мерки.

    4. По мярка Г (лабораториите) са удовлетворени на 100% всички бенефициенти, но ще има 17% коефициент на редукция върху заплатените суми. Общо се раздават около 60 000 лв. при първоначално планиран бюджет от 44 000 лв.

    5. По мярка Д дейност 1 (кошери) интереса на пчеларите е 3 пъти по-голям (около 2.5 млн. лв.) от планирания бюджет (около 900 000 лв.). Преразпределени са допълнително около 300 000 лв., така че още около 15-20% от неодобрените пчелари ще бъдат одобрени.

    6. По мярка Д дейност 2 (отводки) интереса на пчеларите е с 50% по-голям от планирания бюджет. Към мярката допълнително са преразпределени около 380 000 лв.

    7. По мярка Д дейност 3 (майки) интереса на пчеларите е с 80% по-голям от пламирания бюджет. Към мярката допълнително са преразпределени около 130 000 лв.

    8. По мярка Е (научните теми) няма одобрени проекти, така че бюджета им е преразпределен към другите мерки.

    Това преразпределение на бюджетите е направено преди 3 дена, така че скоро можете да очаквате нови списъци, в които да има още одобрени пчелари от чакащите. Искам да ви информирам за още нещо - ако някой от одобрените пчелари се е отказал от инвестицията, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ИНФОРМИРА ДФЗ за това. По този начин ще бъде освободен блокирания за него бюджет и ще бъде даден на някой друг от чакащите в списъка пчелари.

 

 
Страница 55 от 73 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •