Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 73 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 730
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не е егоизъм г-н Матеев аз съм записал тия 50 отводки и 50 майки всички знаем защо.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Другото положително нещо е, че те карат да изкараш спестените пари от банката, за да си купиш това което не си спечелил от баницата а трябва да се купи :-):-):-) . Като се знае пчеларите как дават, направо им се чудя как кълват на емчето" три годишна програма".

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Чудно ми е как за всичко все ме одобряват само за кошери не.Според мен там има някаква схема да ти излизат за без пари.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Другото положително нещо е, че те карат да изкараш спестените пари от банката, за да си купиш това което не си спечелил от баницата а трябва да се купи :-):-):-) . Като се знае пчеларите как дават, направо им се чудя как кълват на емчето" три годишна програма".


    Че и накрая та праснат 10% от безвъзмездната помощ в данъци.Нещо има гнило в тая програма

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чудно ми е как за всичко все ме одобряват само за кошери не.Според мен там има някаква схема да ти излизат за без пари.
    Това е така, защото интересът на пчеларите към кошерите е по-голям, отколкото към отводките. А бюджетите са приблизително еднакви (по около милион). Доколкото си спомням, на последната среща по НПП 2017-2019 ни предоставиха статистики на пчеларския интерес (и май я публикувах във форума), и за кошери той беше около 530%, за отводки около 350%, а за майки - само около 150%. Дано не ви излъжа с цифрите, но това ми е останало в главата. Тогава обаче си спомням, че ме шокира огромния дисбаланс между търсене и предлагане на държавни (европейски) пари.

    Вас майтап ви се струва, но по пчеларската програма по мерките за кошери и отводки се подават от 3 до 5 пъти повече заявления, отколкото е бюджета. Тоест пчеларите си счупват краката да искат пари. Бюджета от 4.6 милиона трябва да се вдигне поне до 15-20 милиона, щото да се задоволят мераците на всички кандидати. Евросъюза обаче е лимитирал сумата, и това не е само за България, а и за всички останали европейски държави. И освен нас плачат и всички останали държави, но явно пчеларския сектор е недолюбван в цяла Европа.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тя тая пчеларска програма е за ,,наши хора,,.Аз бях одобрен за 50 отводки и 50майки за кошери бях резерва,след 2 дена даже и в резервите ме нямаше по незнайно каква причина.Чудно ми е за какво ме одобряват за отводки като нямам кошери.С поред мен задължително трябва да бъде който е одобрен за кошери да закупи и същото количество отводки,но това е мое мнение.
    Имаш си УИН, документите ти са заведени на сто места. Няма начин да изчезнеш от резервите по необясними причини. Ти подаде ли жалба като видя че те няма? Може и някой да се опитва да уграе, но една жалбичка и увисва. Класиранията още стоят на страницата. Не ти знам имената за да разгледам списъците. Не е късно и сега да се раздухат нещата ако има схема, но вече нямаш полза от това. Ако това което казваш е истина и не си подал жалба до някъде си си заслужил съдбата.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Когато се кандидатства по НПП дори и да се случи кандидата в резервите трябва да си изпълни инвестицията по направлението защото в следващата година при кандидатстване ИСАК автоматично му дава 0 ТОЧКИ. ВЕРВАЙТЕ ми. Ако не ми вервате пробвайте и ще видите. Алгоритмите са направени така че няма как да се излъже. ПРосто трябва да се натиска за увеличен бюджет за кошерите тъй като те са актива с най голям интерес.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Краско Виж публикацията
    Когато се кандидатства по НПП дори и да се случи кандидата в резервите трябва да си изпълни инвестицията по направлението защото в следващата година при кандидатстване ИСАК автоматично му дава 0 ТОЧКИ. ВЕРВАЙТЕ ми. Ако не ми вервате пробвайте и ще видите. Алгоритмите са направени така че няма как да се излъже. ПРосто трябва да се натиска за увеличен бюджет за кошерите тъй като те са актива с най голям интерес.

    Вярно е това и аз затова миналата година го направих за моя сметка

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Все още не са се обадили тези, които са гледали този филм-екшън-n-илър. Такива ще има – море, друг е въпросът, че ще презрат чесането на клавиатурата да го „споделят”

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Няма ли достатъчно бюджет за отводки и за майки ония дето правят горе програмата (отводкаджии и майкопроизводители) ще изреват на умряло. Настоявайте за по голям бюджет за кошери. Те са атрактивните активи.

 

 
Страница 2 от 73 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •