Предполагам всички знаят, че за тази година шансовете ни за получаване на помощи по De minimis клонят към нула поради огромните средства, похарчени от държавата за справяне с болеста НОДУЛАРЕН ДЕРМАТИТ по едрите преживни животни. Въпреки това вчера в МЗХ неофициално говорих с висши служители от дирекция "Животновъдство" и накратко им разказах колко е трагично положението с пчеларския сектор тази година и как това е една от най-лошите години от много време насам. Те ми обясниха как няма пари, но в същото време ме посъветваха ако положението наистина е толкова тежко, да го опиша в едно официално писмо, като се постарая да приведа КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПОВЕЧЕ ДОКАЗАТЕЛСТВА, и да го изпратя с електронен подпис на електронното деловодство. Също така ми казаха, че решение за даване на пари се взема от ПОЛИТИЧЕСКОТО РЪКОВОДСТВО, така че ако наистина имаме сериозен проблем, напълно е възможно да се вземе политическо решение да ни бъде помогнато.

До момента писма в МЗХ с искане за De minimis са изпращали не една пчеларска организация, но понеже всяка една година тези организации плачат по един и същи начин с едни и същи текстове на писмата си, на тазгодишните писма не е обърнато подобаващо внимание. Останах с впечатление, че служителите в МЗХ не са много наясно, че тази година положението е КОРЕННО РАЗЛИЧНО ОТ ДРУГИТЕ ГОДИНИ. И че тази година пчеларите НАИСТИНА СЕ НУЖДАЯТ ОТ ПОМОЩИ.