Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 50 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 491
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    При мене 20 дена валя почти без да спира, а и метеоролозите го приказваха същото за цялата страна.
    Ти си пчелар от сравнително скоро. По старите колеги, ще потвърдят, че не за първи път се пропускат 2 поредни паши, и преди е имало както много студени и дъждовни периоди, така и големи засушавания още от пролетта. И преди е имало отравяния (за съжаление това зависи от хора, а не от природата и резултат няма) и пчеларството не е пропаднало. Сигурен съм че през последните 30 години, никога не е имало толкова пчелни семейства колкото сега. Дори и с пчелините на АПК и ТКЗС.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    При мен ситуацията не е по различна от всички Вас ,рапицата 3 дни и дъждове ,акация 2 дни и дъждове ,от 300 кошера -250 рояка ,80 хванах ,другите за разселване по хралупите , остава да се надяваме на слънчогледа и маната ,но това е Божа воля.Единственото хубаво нещо е ,че всички майки са сменени,поне този труд си спестих . Успех на всички ,да се надяваме ,че някой ще ни чуе , от години се говори за пръсканията и не само за тях .....

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Следващия понеделник отново съм в София за обсъждане (убеждаване) на експертите от МЗХ дали да се дават тази година някакви помощи на пчеларите или не. На срещата ще присъства и представител на дирекция "Държавни помощи и регулации". Искането е да предложим някакви разумни критерии - кой трябва да получи пари и кой - не. Доколкото разбрах, не са съгласни да дават пари хей така на калпак.

    Та настана времето пак да дадете някакви разумни и обосновани предложения - кой трябва да получи пари по de minimis и кой не, и какъв ангажимент трябва да се поеме от пчеларя срещу получената сума (това също го искат като предложение).

    На срещата ще се обсъждат и други проблеми, като например зачестилите напоследък случаи на антибиотици в меда, както и масовото използване на захар и инвертирани сиропи при неговото производство. Тази среща не е случайна - явно назрява някакъв сериозен проблем по отношение на качеството на българския мед, и МЗХ е наясно с това. Не знам каква информация ще ни сервират на тази среща, но по всичко изглежда, че няма да е много розова. Ще ви държа в течение ......

    Засега обаче дайте да се подготвим за потенциалните помощи по de minimis - явно има някаква надежда те да станат факт, ако успеем да защитим доводите си, и ако дадем разумни предложения по организацията на тези помощи. Предполагам, че парите ще са малко, така че трябва да има някакви разумни критерии за филтриране на кандидатите.

    Очаквам предложения .....

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    г-н Матеев не си губете времето пари няма да има
    Дори и да е така, пак трябва да отида на тази среща. Ако не го направя аз, кой друг ще отиде. Повечето от другите "лидери" отдавна са го ударили отпускарската - виждам им очите само от дъжд на вятър, а напоследък нещо почти всички са се изпарили ..... .

    Има си пчеларски проблеми и от време на време ни се отдава шанс да спомогнем за тяхното разрешаване, ако не напълно, то поне частично. Такива моменти не трябва да се пропускат, така че според мене ходенето в понеделник в София си е направо задължително. Просто съвеста ме кара така да постъпвам .....

    Ще ви кажа и какво друго ще ме накара да направя тази глупава съвест - ще ме накара да предложа пчеларите с много кошери да бъдат отрязани от помощите, и така ще си вкарам автогол, правейки добро на всички останали пчелари, и ясно осъзнавайки, че никой няма да я оцени тази саможертва.

  5. #15
    Това е доста глупаво според мен. Аз, като малък пчелар, за който това е само хоби и малък допълнителен доход, нямам нужда от никакви помощи. Смятам, че това се отнася и за всички като мен. Ако има помощ, тя трябва да е за тези за които това е ОСНОВНО препитание. В случая това би могло да е заради щетите от повсеместните пръскания за Нодуларния дерматит, а не за "особената" година. Щото тя си е нормална, като много други. И то само за физически лица, ЗП. Големи фирми, като твоята, също не би трябвало да се молят за помощи. Ако сам не си в състояние да управляваш успешно една фирма, то значи не си за тоя бранш. Пазарна икономика.

  6. #16
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Следващия понеделник отново съм в София за обсъждане (убеждаване) на експертите от МЗХ дали да се дават тази година някакви помощи на пчеларите или не. На срещата ще присъства и представител на дирекция "Държавни помощи и регулации". Искането е да предложим някакви разумни критерии - кой трябва да получи пари и кой - не. Доколкото разбрах, не са съгласни да дават пари хей така на калпак.

    Та настана времето пак да дадете някакви разумни и обосновани предложения - кой трябва да получи пари по de minimis и кой не, и какъв ангажимент трябва да се поеме от пчеларя срещу получената сума (това също го искат като предложение).

    На срещата ще се обсъждат и други проблеми, като например зачестилите напоследък случаи на антибиотици в меда, както и масовото използване на захар и инвертирани сиропи при неговото производство. Тази среща не е случайна - явно назрява някакъв сериозен проблем по отношение на качеството на българския мед, и МЗХ е наясно с това. Не знам каква информация ще ни сервират на тази среща, но по всичко изглежда, че няма да е много розова. Ще ви държа в течение ......

    Засега обаче дайте да се подготвим за потенциалните помощи по de minimis - явно има някаква надежда те да станат факт, ако успеем да защитим доводите си, и ако дадем разумни предложения по организацията на тези помощи. Предполагам, че парите ще са малко, така че трябва да има някакви разумни критерии за филтриране на кандидатите.

    Очаквам предложения .....
    Тъй, АКО българските пчелари вадят некачествен мед, защо тогава търговците им го изкупуват...... Че чак у министерството са разбрали, че българския мед е некачествен. Толко ли е сложно.........

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Дори и да е така, пак трябва да отида на тази среща. Ако не го направя аз, кой друг ще отиде. Повечето от другите "лидери" отдавна са го ударили отпускарската - виждам им очите само от дъжд на вятър, а напоследък нещо почти всички са се изпарили ..... .

    Има си пчеларски проблеми и от време на време ни се отдава шанс да спомогнем за тяхното разрешаване, ако не напълно, то поне частично. Такива моменти не трябва да се пропускат, така че според мене ходенето в понеделник в София си е направо задължително. Просто съвеста ме кара така да постъпвам .....

    Ще ви кажа и какво друго ще ме накара да направя тази глупава съвест - ще ме накара да предложа пчеларите с много кошери да бъдат отрязани от помощите, и така ще си вкарам автогол, правейки добро на всички останали пчелари, и ясно осъзнавайки, че никой няма да я оцени тази саможертва.
    Аз съм от всички останали.......НЕ ИСКАМ ПОМОЩИ. ИСКАМ КАЧЕСТВЕНО ЗАПЛАЩАНЕ НА ТРУДА И ПРОДУКЦИЯТА МИ.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Според мен най-големия проблем в пчеларството е това безобразно пръскане и третиране с отрови. Как тези от министерството забелязват че има антибиотици в меда, а не ги интересува че и тези отрови от пръсканията попадат в него и в прашеца (((((((((((((

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Какво ще се подпомага евентуално? Ако ще се спасяват пчелни семейства от загиване, помощта трябва да е на „калпак“ (сезона е еднакво лош за всички) и да се стартира в най кратки срокове. Ако ще се възстановяват загуби от пръскания и др. подобни мероприятия реда вече е известен.....

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Щом ще се обсъждат всякакви въпроси то засегнете и въпросът със тровенето на пчелите от арендаторите а покрай кравите това лято и от министерството. Недопустимо е да се спаси(след дъжд качулка) един сектор за сметка на друг.

 

 
Страница 2 от 50 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •