Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 116
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско

    Подарявам малко пчелно семейство

    Ако има кандидати, които искат да получат малко пчелно семейство, нека да пишат от кой край на страната са. Бройките са ограничени и да края на месеца все ще трябва да ми остане време да ги пратя. Кандидатите трябва да имат празен кошер и рамки със основи, няма значени какъв вид ще е кошера. Семейството ще го получат по куриер в сандъче/пакет/ и ще трябва да заплатят само разноските на куриера за доставката. Засега ще пращам за Варна и Троян. Искам да пратя и в другите райони на страната.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Семействата всяка пролет и есен се проверяват от Ветеринарен лекар, имам си протоколи за всеки преглед и са вписани ветеринарния дневник.
    Ако решите може да изтриете темата, ваше право си е все пак.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Семействата всяка пролет и есен се проверяват от Ветеринарен лекар, имам си протоколи за всеки преглед и са вписани ветеринарния дневник.
    Ако решите може да изтриете темата, ваше право си е все пак.
    Ако ги проверява като нашия с думите - ти си знаеш. Да ти ........прегледа. Наистина - добре, че си зная.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    На мен пък обявата ми харесва!Поздравления,колег а!Не всичко е пари на този свят....

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Искам да разбера от любопитство, мойте пчели/Бяла Сакарка :-) :-) :-) / как ще се представят при други климатични райони, а такива в България много.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Искам да разбера от любопитство, мойте пчели/Бяла Сакарка :-) :-) :-) / как ще се представят при други климатични райони, а такива в България много.
    Я изпрати някоя да видим при мен как ще се развиват. 10-на за опит.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Искам да разбера от любопитство, мойте пчели/Бяла Сакарка :-) :-) :-) / как ще се представят при други климатични райони, а такива в България много.
    Любопитството означава любознателност т. е. търсене на нещо ново .Но ким ,и секинде Бяла Сакарка в сърцето на Странджа,с приморски привкус ? Ако си ги завъдил от Сакара ,досега толкова са се метизирали ,че нямат нищо общо с това което си пренесъл. Отиди в Раздел и лови местни рояци ,Сакарки ,/дори и сега / колкото искаш . Гората е пълна ,по дерето на поточето ,по върбите и орехите висяха като макрамета в ресторант. Това са южнячки ,свикнали са на по–топличко .Ако си ги пратил на север ,към Троян и зад Балкана ,ще им трябват и габини за зимата .А сега –сериозно .Има ли такъв български мелез? Догодина отивам ,събирам стотина роя и правя пчелин –уникат. Само не знам по колко ще вървят майките,отводките ,с–вата в кошер ? Пък може и да ударя келепира ,я .

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2014
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    София
    Писах ти на лични

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Любопитството означава любознателност т. е. търсене на нещо ново .Но ким ,и секинде Бяла Сакарка в сърцето на Странджа,с приморски привкус ? Ако си ги завъдил от Сакара ,досега толкова са се метизирали ,че нямат нищо общо с това което си пренесъл. Отиди в Раздел и лови местни рояци ,Сакарки ,/дори и сега / колкото искаш . Гората е пълна ,по дерето на поточето ,по върбите и орехите висяха като макрамета в ресторант. Това са южнячки ,свикнали са на по–топличко .Ако си ги пратил на север ,към Троян и зад Балкана ,ще им трябват и габини за зимата .А сега –сериозно .Има ли такъв български мелез? Догодина отивам ,събирам стотина роя и правя пчелин –уникат. Само не знам по колко ще вървят майките,отводките ,с–вата в кошер ? Пък може и да ударя келепира ,я .
    Всичко е божа работа, пробвай може и да успееш. Дали е мелез, никой не знае, докато не се направят изследвания. Може пък да излязат с по-хубави показатели/гени/ и от майките на Матеев, знае ли човек. Историците твърдят, че живота се е зародил на Черно море, нищо чудно тук да е създадена първата пчела. Комшията си е кръстил прасето Гошо, някакъв доцент си кръстил пчелите Родопика, аз защо да не си кръстя мойте както си искам. Аз ги гледам, храня, поя и си мисля, че мога да им казвам както си реша. И теб бащати те е създал,хранил, поил и ти е дал име :-) :-) :-) :-)

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Интересно що така се подпичквате ! Човека подарява ........ Който може ,да се възползвува,а то комент след комент!

    А майките от Матеев: имам вече от неговите майки ! Тези които са в моите кошери,ами какво да кажа -подредена и чиста пчела ,ПЧЕЛА МЕЧТА !


    Не му правя реклама ,а просто оценявам неговите постижения !
    СМЯХ,СМЯХ И ПАК СМЯХ ,А СЛЕД ТОВА ---БЛАЖЕНСТВО !!

 

 
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •