Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 116
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Да за нея! Аз не бързам да обединявам,понеже съм със снелгрова дъска и обединяването не ми е проблем. Вчера отворих да видя,какво е положението и гледам,че пчелите са малко и вирят задниците на горе. Покриват две рамки,явно са направили самосмяна,защото майката доста време не снасяше,поне така си го обяснявам аз. Един ден преди да тръгна за морето 28.07.16г. го проверих пак и видях,че е снесла само на едната рамка,а площта беше по-малка от длан. Бях им сипал меден сироп,но не го бяха пипнали и той се беше вкиснал,измих хранилката и им сложих суха захар(предпочитам да храня с нея). Онзи ден се прибрах и вчера отворих първо това семейство,захарта я бяха олизали,но като видях,че са малко пчелите се позачудих,на втората рамка в горната част имаше два маточника един до друг,а малко по надолу още един. Една ЛР рамка е пълна с мед,една с мед и прашец и две са почти празни,имат малко зряло пило,но около 20-30 килийки. Кошера е 8 рамков на Гърдев!
    Предполагам, че за да имаш запечатано пило, маточниците са излюпени преди 5-6 дни, огледай за майка, но внимателно, може да не е оплодени още.

  2. #92
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Ще ги прегледам пак другата седмица и ще споделя. Не видях търтеи в семействата които отварях,дано да има да се оплоди. Също си мисля,че може да е изядена от лястовица,понеже на този пчелин са много и не мога да ги отуча да идват и да пируват,хвърлям по тях,камъни,пръчки,но това изобщо не ги плаши!
    Този пост е редактиран от kli6o; 06.09.2016 в 07:22. Причина: Допълнение

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Надявам се хората получили майки от мен да споделят как са се развили/зазимили/ семействата. Благодаря предварително.

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Надявам се хората получили майки от мен да споделят как са се развили/зазимили/ семействата. Благодаря предварително.
    Ейй, неблагодарни хора това пчеларите, никакъв отзвук.

  5. #95
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Надявам се хората получили майки от мен да споделят как са се развили/зазимили/ семействата. Благодаря предварително.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ейй, неблагодарни хора това пчеларите, никакъв отзвук.
    Чакайте малко де - дайте им време да снесат по някое и друго яйце.

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чакайте малко де - дайте им време да снесат по някое и друго яйце.
    Каквото повикали, догодина такова ще се обади :-):-):-) ,а ма и ти си ......... :-):-):-):-)

  7. #97
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Надявам се хората получили майки от мен да споделят как са се развили/зазимили/ семействата. Благодаря предварително.
    Мисля, че няма да има проблем семейството да изкара зимата, защото има достатъчен брой пчели. Майката си е супер и много ще съжалявам, ако догодина няма да имам възможност да си ЗАКУПЯ от теб. Отново благодаря за подаръка и като се затопли ще публикувам снимки

  8. #98
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Каквото повикали, догодина такова ще се обади :-):-):-) ,а ма и ти си ......... :-):-):-):-)
    Ще се обади, ще се обади. Трябва все пак малко време за да се видят истинските качества на една майка. За два месеца ще снесе 3 пити с яйца най - много и това ще е. Напролет, ако иззимуват - дай боже ще се види на какво са способни. Добри ли са или не.

    П.П. И си допиши мисълта.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ще се обади, ще се обади. Трябва все пак малко време за да се видят истинските качества на една майка. За два месеца ще снесе 3 пити с яйца най - много и това ще е. Напролет, ако иззимуват - дай боже ще се види на какво са способни. Добри ли са или не.

    П.П. И си допиши мисълта.
    Нали четеш мисли от разстояние :-):-) . Благодаря на panonaca за споделеното. Имам обаждане преди време по телефона от Варна, че майката си наредила питите за зимуване както трябва, без да се пренареждат от пчеларя и още едно на лични, че е събрала доста повече мед от друг :-):-):-). Нищо не пречи да пишете и пролетта.

    Чувствам се готино, от 40 подарени майки само 4 човека да споделят. Цели 10%, това е голям успех сред пчеларите :-):-):-)

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    И аз да се включа при мен инфото е старо и за това не се включвам от началото на Септември семейството беше слабо за това го обединих с друго което се опитваха да ограбят запазих майката на Янко.Рано е още за каквито и да е крайни оценки нека да оцелее зимата пролетта как ,ще се развие какви са му роевите инстинкти и за събиране на мед .Едва тогава ще си правим заключенията.Все пак благодарим за размяната на ГЕНИ който ,ще имаме възможност да опресним .Като идва към Русе почерпката е от мен
    Милен Михов

 

 
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •