Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 38

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2015
    Мнения
    3

    многокорпосни кошери

    Здравейте колеги,от година се занимавам с пчеларство и реших да работя с многокорпосни кошери.
    Имам следния проблем, развивам семейството в долния корпус на 10 рамки,слагам втори корпос с рамки с восъчни основи за градеж,но няма градеж,долния корпус ще гръмне от пчели -градеж горе нулев?
    На какво се дължи това и какво да направя да ги накарам да градят горе. Искам да работя на един корпус,втория да ми е медови,региона не е много добър и силен.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mitko9395 Виж публикацията
    Здравейте колеги,от година се занимавам с пчеларство и реших да работя с многокорпосни кошери.
    Имам следния проблем, развивам семейството в долния корпус на 10 рамки,слагам втори корпос с рамки с восъчни основи за градеж,но няма градеж,долния корпус ще гръмне от пчели -градеж горе нулев?
    На какво се дължи това и какво да направя да ги накарам да градят горе. Искам да работя на един корпус,втория да ми е медови,региона не е много добър и силен.
    Качи пити с пило в горния корпус.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2015
    Мнения
    3
    Ок ще пробвам,ще кача горе рамки,притеснява ме да не се качи майката горе само и да снася.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    За това има ханеманова решетка.

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от mitko9395 Виж публикацията
    Здравейте колеги,от година се занимавам с пчеларство и реших да работя с многокорпосни кошери.
    Имам следния проблем, развивам семейството в долния корпус на 10 рамки,слагам втори корпос с рамки с восъчни основи за градеж,но няма градеж,долния корпус ще гръмне от пчели -градеж горе нулев?
    На какво се дължи това и какво да направя да ги накарам да градят горе. Искам да работя на един корпус,втория да ми е медови,региона не е много добър и силен.
    А ако подложиш корпуса отдолу какво ще стане?

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    А ако подложиш корпуса отдолу какво ще стане?
    Същото ! Слабичък е още или няма никаква паша в момента .Но мисля че е първото . Като качи пита /и/ с прясно пило горе ще разбере . Ако е слаб ,ще изгради страните на основите към пилото и ще спре .Ще продължи когато баланса в кошера е на кантар.

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Същото ! Слабичък е още или няма никаква паша в момента .Но мисля че е първото . Като качи пита /и/ с прясно пило горе ще разбере . Ако е слаб ,ще изгради страните на основите към пилото и ще спре .Ще продължи когато баланса в кошера е на кантар.
    Най-вероятно безпашие, тъй като твърди колегата че гъмжи от пчели. Пък и развитието надолу е по естествено от развитие нагоре, затова го насочих да подложи отдолу. При многокорпусния знам, че само върху първия корпус се надставя, а после се подлага и ротира.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Камен Крумов също беше писал, че пчелите най-добре строят отгоре на долу.
    Мисля да го пробвам това.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Тази година ми се наложи да населя няколко дънера като атракция интересно че всичките почнаха да градят отдолу нагоре очудващо и за мен може би температурата долу е по ниска.

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Тази година ми се наложи да населя няколко дънера като атракция интересно че всичките почнаха да градят отдолу нагоре очудващо и за мен може би температурата долу е по ниска.
    Колега, долу температурата винаги е по-ниска все пак студения въздух слиза надолу а горещия се качва нагоре. Това е феномен дето го разправяш дай снимки ако имаш?

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •