Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 38
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    А ако подложиш корпуса отдолу какво ще стане?
    Нищо по различно от това което се е случило.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Според мен изчакай още, вероятно до сега не си имал обилна паша. При мен положението е подобно на някои от семействата и до скоро ги подхранвах.
    Не знам какво разбираш под "гъмжи от пчели", но "силните" ми майки не подбират и се качват да снасят навсякъде ...обърни внимание на твоята и прецени дали не е за смяна...
    Христо Йорданов

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Нищо по различно от това което се е случило.
    Защо мислиш така? Обикновено развитието е надолу, а не нагоре, това с надставянето става само веднъж, върху първия корпус. Ако надставиш пак какво се случва надставения обем не се зачита.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Защо мислиш така? Обикновено развитието е надолу
    3-4 пъти го прочетох и не можах да разбера това за развитието.Аз не ползвам ханеманови решетки майките обожават да се качват горе в магазините и градят по добре а и зимата пак нагоре ходят.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    3-4 пъти го прочетох и не можах да разбера това за развитието.Аз не ползвам ханеманови решетки майките обожават да се качват горе в магазините и градят по добре а и зимата пак нагоре ходят.
    Жоре, като надставиш върху първия корпус отгоре и го усвоят и след това върху втория ако надставиш трети ще го усвоят ли? Не говоря за ограничаване с решетки. пчелното гнездо как се развива, ако пчелата се е заселила в хралупа или на друго място, започва да строи пити и да се развива отгоре надолу и никога обратно, това мисля всеки го знае.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Тази година ми се наложи да населя няколко дънера като атракция интересно че всичките почнаха да градят отдолу нагоре очудващо и за мен може би температурата долу е по ниска.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Жоре, като надставиш върху първия корпус отгоре и го усвоят и след това върху втория ако надставиш трети ще го усвоят ли?
    Да ще го усвоят.
    На теория е така на практика това става чак когато започват да запечатват медът тогава слизат защо нямат работа вече там. В момента имам много майки в магазините а не в плодника ще слязат чак като почне пашата.

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Тази година ми се наложи да населя няколко дънера като атракция интересно че всичките почнаха да градят отдолу нагоре очудващо и за мен може би температурата долу е по ниска.
    Колега, долу температурата винаги е по-ниска все пак студения въздух слиза надолу а горещия се качва нагоре. Това е феномен дето го разправяш дай снимки ако имаш?

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да ще го усвоят.
    На теория е така на практика това става чак когато започват да запечатват медът тогава слизат защо нямат работа вече там. В момента имам много майки в магазините а не в плодника ще слязат чак като почне пашата.
    Опитай го и разкажи резултата. Че майките и върху незапечатания мед нямат работа, а и върху пергата също. Много са го опитвали ма не става.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Май говорим за различни неща или аз не мога да те разбера.
    Ама карай да върви те пчелите не винаги правят това което трябва да правят.
    Хубава вечер и дано извадиш още много мед и от треволяците и той е добър.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •