Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33

    Продавам отводки ДБ

    Продавам 4 отводки ДБ (5-6 рамки) 15лв/рамката заедно с майката. намират се в близост до гр. дряново

    0898 433 657

    ВНИМАНИЕ !!!

    Търговското предложение в тази обява е противозаконно. Ако се възползвате от него, вие ставате съучастници в нарушаването на:
    1. Данъчните закони на Република България (укривателството на данъци е сериозно криминално престъпление)
    2. Закона за пчеларството
    3. Закон за ветеринарномедицинската дейност
    4. Наредба 47 за производство и предлагане на пазара на елитни и племенни пчелни майки и отводки (рояци) и реда за водене на регистър

    Здравословния статус на пчелина на производителя и качеството на произведената продукция не се контролира от никого. Не се води зоотехническа документация и няма никаква проследяемост. За незаконните сделки няма никаква документация, което означава, че не можете да правите никакви рекламации. Закупуването на стоката се извършва изцяло на ваш собствен риск, а за нарушаването на законите на Република България носите неограничена отговорност, включително и наказателна такава.

    Администратор

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ilian55 Виж публикацията
    Продавам 4 отводки ДБ (5-6 рамки) 15лв/рамката заедно с майката. намират се в близост до гр. дряново

    0898 433 657
    Еееееееееее, вие започнахте да ги подарявате вече.

  3. #3
    Много скъпо бе колега ако ги дадеш по 10 лв. Ме запиши за 30 бр.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33
    Не ме интересува мнението на хората, ще продавам на цената която АЗ РЕША.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2015
    Мнения
    2
    Точно така! И после вий като гладен чакал колко е ниска цента на меда и как целия свят ти е виновен, че не може да си покриеш разходите!

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Опаааа не смесвайте едното с другото,ИМА ДВЕ ПОЛОЖЕНИЯ.
    Какво отношение има цената на отводките със меда?????? НЕЩО НЕ МОГА СХВАНА АЗ ЛИ ТЪП НЕ ЗНАМ
    Хайде да взема отводки на 4рамки за 120лв,нито съм земеделец нито съм по-програма.
    Моите ги взех на 80лв 4-рамки на 13май и са вече готови почти за слънчогледа.
    По същата логика трябва да са по-високи и цените на целия инвертар за регистрираните пчелари.
    Примери много един продава сироп на 2.20лв друг продава на 1.50лв що не изказвате мнения за тях че скъпо продават или другия подбива пазара
    Двете категории са
    1.Регистрираните земеделци по програми които са принудени да купуват по-скъпо заради фактурите и всичко останало покрай тези програми.
    2.Аз като пчелар който има в момента 19кошера и съм си поръчал още 30отводки за догодина от същия човек но на 70лв на 4 рамки защото съм супер доволен от това което ми даде като продукция,близко е до мене сериозен човек 10пъти му ходя до пчелина вече и знам как работи.
    Никой не може да ме принуди да вземам на 120-130-150лв.отводки пазара е свободен за всички не се натискам да вземам отводки от регистрираните защото са ми скъпи нито мрънкам нито ги упреквам,майки си купувам на такива цени които предлагат това е просто и ясно.
    Не знам защо много хора негодуват от ниските цени на отводките и другите съпъстващи неща
    Пример-ДБ-ОСНОВА 1.30ЛВ.във Търновопо-точно във(Горна Оряховица магазин)
    Х.Р.-4.0ЛВ.пластмасова
    Вчера във Русе във мгазина всичките техни цени бяха със 20-30%процента по скъпи разгледах и си тръгнах
    Хора соца отмина отдавна))
    Лек ден на всички

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    55
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Еееееееееее, вие започнахте да ги подарявате вече.

    Ако нещата вървят към влошаване това ще е една принудителна защитна реакция! Примерно хиляди напълно безплатни маточници... Или по 100 гр. пчели...
    Този пост е редактиран от 212x; 24.06.2016 в 14:54.

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Опаааа не смесвайте едното с другото,ИМА ДВЕ ПОЛОЖЕНИЯ.
    Какво отношение има цената на отводките със меда?????? НЕЩО НЕ МОГА СХВАНА АЗ ЛИ ТЪП НЕ ЗНАМ
    Хайде да взема отводки на 4рамки за 120лв,нито съм земеделец нито съм по-програма.
    Моите ги взех на 80лв 4-рамки на 13май и са вече готови почти за слънчогледа.
    По същата логика трябва да са по-високи и цените на целия инвертар за регистрираните пчелари.
    Примери много един продава сироп на 2.20лв друг продава на 1.50лв що не изказвате мнения за тях че скъпо продават или другия подбива пазара
    Двете категории са
    1.Регистрираните земеделци по програми които са принудени да купуват по-скъпо заради фактурите и всичко останало покрай тези програми.
    2.Аз като пчелар който има в момента 19кошера и съм си поръчал още 30отводки за догодина от същия човек но на 70лв на 4 рамки защото съм супер доволен от това което ми даде като продукция,близко е до мене сериозен човек 10пъти му ходя до пчелина вече и знам как работи.
    Никой не може да ме принуди да вземам на 120-130-150лв.отводки пазара е свободен за всички не се натискам да вземам отводки от регистрираните защото са ми скъпи нито мрънкам нито ги упреквам,майки си купувам на такива цени които предлагат това е просто и ясно.
    Не знам защо много хора негодуват от ниските цени на отводките и другите съпъстващи неща
    Пример-ДБ-ОСНОВА 1.30ЛВ.във Търновопо-точно във(Горна Оряховица магазин)
    Х.Р.-4.0ЛВ.пластмасова
    Вчера във Русе във мгазина всичките техни цени бяха със 20-30%процента по скъпи разгледах и си тръгнах
    Хора соца отмина отдавна))
    Лек ден на всички
    Говориш така защото не продаваш не си ЗП не плащаш данъци осигоровки не си храниш семейството с този занаят сигорно и този които ти дава одвока за70 лв и тои него прави .Колко трябва да струва кг мед .Или ако има цена 4лв.за не регистрирани и 5 за регистрирани тогава ще кажеш с какво моят мед е по лош . Поздрави и успех

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Ама никой не ви карал да ставате земеделци,преди 10-15години когато ги нямаше тези програми,това означава че всички пчелари бяха незаконни и във сивия сектор.Колега защо винаги намесвате цената на МЕДА какво значение има със темата по-горе за отводките.
    Без да си ЗП пак можеш да се изхранваш от пчелите и кошерите.
    Данъците,ОСИГУРОВКИТЕ И ддс-то си плащам всеки божи месец във търговията съм от 12г.от това се изхранвам и занапред след няколко години дай-боже и от кошерите,но не търся сметка на колегите които продават на по-ниски цени от моите.
    Къде в закона го пише че пчеларя трябва да е земеделец обезателно или регистриран като такъв,и защо мене не ме гони НАП като съм незаконен???
    Не го приемай лично това което пиша или че пиша срещу вас ЗП.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2014
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    гр.Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    Говориш така защото не продаваш не си ЗП не плащаш данъци осигуровки не си храниш семейството с този занаят сигорно и този които ти дава одвока за70 лв и тои него прави .Колко трябва да струва кг мед .Или ако има цена 4лв.за не регистрирани и 5 за регистрирани тогава ще кажеш с какво моят мед е по лош . Поздрави и успех
    Колега никои не те е карал на сила да се регистрираш като ЗП това решение сам го взимаш но от там нататък почват данъци осигуровки и др.
    Колегата си е прав ще продава на каквато цена реши и никои не може да му забрани даже може да ги подарява те са си негови и ще ги прави каквото си иска.
    Някои хора тук се опитват да наложат тяхното мнение ,тяхното мислене ,и техните цени но това няма как да стане ,не забравяйте че това е Демокрация и пазара е свободен и всеки продава на цена която реши .

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •