Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 18 от общо 18
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз армирам само вертикално, пробивам 7 дупки през 6.5см една от друга, крайните са на около 1,2-1,3см от страничните летви. Доволен съм, многокорпусните пити ги изграждат перфектно, плодниковите ДБл имат забележки/свличания. Според мен не трябва да има хоризонтални телове, те са причината според мен да има търтиеви килийки - само вертикални телове, и основата плътно опряна до горната летва....за мен това е правилното обтелване!

  2. #12
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен





    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    При тоя дъжд и студ така ще е.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    http://i.imgur.com/6fFCzNH.jpg
    тука май си пробвал на челяка от клипа метода ако не се лъжа де

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Аз армирам само вертикално, пробивам 7 дупки през 6.5см една от друга, крайните са на около 1,2-1,3см от страничните летви. Доволен съм, многокорпусните пити ги изграждат перфектно, плодниковите ДБл имат забележки/свличания. Според мен не трябва да има хоризонтални телове, те са причината според мен да има търтиеви килийки - само вертикални телове, и основата плътно опряна до горната летва....за мен това е правилното обтелване!
    Работя със същите само че със 6 също съм доволен за съжаление нямам снимки
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #16
    Аз обтелвам с 4 хоризонтални и 2 вертикални минаващи на зиг-заг между тях така се получава здрава армировка и всички телове са като едно цяло въртя силно още от първия път новите рамки няма късане или цепене , преди това слагах само 4 хоризонтални и се деформиха при центрофугирането ,но за да не се свличат мисля ,че задължително трябва да има хоризонтални телове понеже те държат тежеста която пада на долу и поради това свличат .дадана обтелвам само с 4 хоризонтални но тях не ги въртя
    .
    Този пост е редактиран от georgi rumenov; 07.06.2016 в 19:28.

  7. #17
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Дамянов, има една тема
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3106

    би било добре да я качиш тая снимка и там. Абе изглежда си начетено момче, не знам защо толкова държиш да се учиш от грешките си...
    http://i.imgur.com/UAVZoWS.jpg

    Готово!
    Нали се сещаш, че можеше да покажа само перфектни пити, само за снимка. Трябва и доброто и лошото да се показва, така човек по-правилно може да прецени.
    Ако ти покажа идеално изградени и изцентрофужени рамки, ще останеш с впечатлението, че всичко е било наред.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #18
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ...Нали се сещаш, че можеше да покажа само перфектни пити, само за снимка. Трябва и доброто и лошото да се показва, така човек по-правилно може да прецени.
    Ако ти покажа идеално изградени и изцентрофужени рамки, ще останеш с впечатлението, че всичко е било наред.
    Има хора ОПТИМИСТИ, които виждат само доброто, а има и ПЕСИМИСТИ, които виждат само лошото. Истината обаче е че хората трябва да са РЕАЛИСТИ, и да виждат нещата такива, каквото са в действителност. За съжаление това много трудно се постига.

    Аз окачествявам себе си като ПЕСИМИСТ, който знае за този си недостатък, и непрекъснато прави опити да бъде РЕАЛИСТ, но това не всеки път му се отдава.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •