Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 60 ПърваПърва ... 404849505152 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 599
  1. #491
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз като по - прост ще го кажа с една дума - ОСМОЗА.
    Това не е добра аналогия на процеса на преминаване на знанията в балоните ни. Осмозата е еднопосочен процес, а при човешкото познание той е двупосочен. Човек получава знания, но и генерира такива непрестанно и ги споделя със света.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #492
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това не е добра аналогия на процеса на преминаване на знанията в балоните ни. Осмозата е еднопосочен процес, а при човешкото познание той е двупосочен. Човек получава знания, но и генерира такива непрестанно и ги споделя със света.
    Ако се позовем на поста на Матеев по - горе, то аз съм напълно прав. Какви знания имаш ти в твоя балон, че да се получи двупосочен процес. Какво можеш да генерираш ти? Това което ти го знаеш е дошло оттам където ти искаш да го генерираш. То вече се знае. Дори тук осмозата ще е с много дълъг период, дори безкраен, а и балона няма да може да ти го побере туй, което е отвън на балона ти.

  3. #493
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако се позовем на поста на Матеев по - горе, то аз съм напълно прав. Какви знания имаш ти в твоя балон, че да се получи двупосочен процес. Какво можеш да генерираш ти? Това което ти го знаеш е дошло оттам където ти искаш да го генерираш. То вече се знае. Дори тук осмозата ще е с много дълъг период, дори безкраен, а и балона няма да може да ти го побере туй, което е отвън на балона ти.
    Надявам се разбираш, че човешкото знание е генерирано през хилядолетията развитие на човешката цивилизация именно благодарение на двупосочния процес. Всеки получава някакъв обем знания през живота си, обработва ги и ги ползва. Натрупва опит от контактите си с околната среда и другите хора, изучава природата и генерира ново знание, което споделя с другите хора. Разбира се, аз не изключвам и някаква част от знанията да сме получили от другите цивилизации, обитавали земята и изчезнали, както и от други цивилизации извън нашата система и галактика. Но това е дълга и доста хлъзгава тема.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #494
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Надявам се разбираш, че човешкото знание е генерирано през хилядолетията развитие на човешката цивилизация именно благодарение на двупосочния процес. Всеки получава някакъв обем знания през живота си, обработва ги и ги ползва. Натрупва опит от контактите си с околната среда и другите хора, изучава природата и генерира ново знание, което споделя с другите хора. Разбира се, аз не изключвам и някаква част от знанията да сме получили от другите цивилизации, обитавали земята и изчезнали, както и от други цивилизации извън нашата система и галактика. Но това е дълга и доста хлъзгава тема.
    Да. Разбирам, нали все пак използвам генерирани знания от околния свят. Включително и твоите.

  5. #495
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това не е добра аналогия на процеса на преминаване на знанията в балоните ни. Осмозата е еднопосочен процес, а при човешкото познание той е двупосочен. Човек получава знания, но и генерира такива непрестанно и ги споделя със света.
    А , обратна осмоза !
    Тук трябва да се намесят ракиджиите .

  6. #496
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Къде изчезна чата на форума?

  7. #497
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Къде изчезна чата на форума?
    чата вече е със специален достъп
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #498
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    чата вече е със специален достъп


    Жалко по не тук мислех,че няма ,,за наши хора,,

  9. #499
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    чата вече е със специален достъп
    може ли малко пояснения? Какво ще рече това? Спокойно не обмислям жалба до комисията по "дискриминация"!

  10. #500
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Жалко по не тук мислех,че няма ,,за наши хора,,
    е как така няма... не сме ли само наши хора тук

    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    може ли малко пояснения? Какво ще рече това? Спокойно не обмислям жалба до комисията по "дискриминация"!
    да не съм клюкар
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 50 от 60 ПърваПърва ... 404849505152 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •