Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 60 ПърваПърва ... 2425051525354 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 599
  1. #511
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Към модераторите на форума
    Уважаеми г-да модератори,
    Добре би било когато се вземат решения за триене на определени постове, те да почиват на правилата на форума и здравия разум, а не на емоционални подбуди.
    Какво имам в предвид?
    Снощи предложих тази тема: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3164&page=20 да се раздели и да се започне нова за въздействието и използването на амониевата селитра в пчеларската практика.
    Темата за ползването на диетиловия етер е изключително интересна и остана една от малкото теми във форума с иновативен характер. В нея постепенно и почти емпирично се напипа възможността да се създаде ефективен метод за придаване на майки чрез "триене на химическата памет на пчелите" (определението е мое и не претендирам за точната му дефиниция), чрез въздействие с упойващи вещества. За съжаление темата стана твърде дълга и с доста "off topic" в нея. С намесването и на амониевата селитра нещата съвсем се объркаха.
    Именно поради тези съображения предложих пускането на нова тема за амониевата селитра, нейното въздействие и методите за ползването и.
    Какво беше учудването ми? Тази сутрин виждам, че предложението ми е изтрито, без то по какъвто и да е начин да нарушава правилата на форума.
    Не оспорвам правото на модераторите да вземат решения, но не трябва ли зад тях да стоят правилата на форума или поне капка здрав разум?
    Бих искал да видя аргументите им за изтриването на поста. И за да не се спами в темата нека те го публикуват тук за обсъждане така, както съм го написал.
    Тъй като аз съм този който изтри постовете ще ти отговоря аз. След като дадена тема е създадена то логично е в нея да се пише за това за което е създадена, а не да се обсъжда на кой колко му е капацитета. Като искаше да има тема за амониевата селитра защо не я създаде? Ако вече има нещо да се донапасва ще се направи. А пререканията, подмятанията, заяждането, обидите и подобни на тях ще ги трия безкомпромисно без да ме интересува дали в поста има съществена част или не. Старайте се да се побирате в изискванията и всичко ще е ОК.

  2. #512
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Очевидно говорим на различни езици. Питането ми е защо беше изтрито предложението ми за разделяне на темата. Другото наистина трябва да се трие и за него не е ставало дума въобще. Темата е за диетиловия етер и само модератор може да отдели постовете за амониевата селитра в отделна тема. Необходими ли са още аргументи защо предлагам да се направи това? Какво теб лично те бърка това мое предложение? Кое беше в нарушение на правилника в него?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #513
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако си направил предложение в самата тема, разбира се че то трябва да бъде изтрито (все пак е спам). Това обаче не означава, че модераторите не са се съобразили с него, и че няма да направят нещо по въпроса.

    Иначе ако искаш твоите предложения наистина да си остават неизтрити, ами прави ги в темите за предложения във форума - има такива поне 2-3.

  4. #514
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако си направил предложение в самата тема, разбира се че то трябва да бъде изтрито (все пак е спам). Това обаче не означава, че модераторите не са се съобразили с него, и че няма да направят нещо по въпроса.

    Иначе ако искаш твоите предложения наистина да си остават неизтрити, ами прави ги в темите за предложения във форума - има такива поне 2-3.
    Да, направих го в самата тема и беше свързано пряко с дискусията. Какво по-логично от това??? Но щом и това се счита за спам - майната му на предложението! В края на краищата това е твоя тема, а не моя. Ти си решаваш как да изглежда.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #515
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз нищо не решавам - решават модераторите съобразно собствената си съвест, а аз ги подкрепям, защото им имам доверие.

  6. #516
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз нищо не решавам - решават модераторите съобразно собствената си съвест, а аз ги подкрепям, защото им имам доверие.
    Надявам се и да виждаш резултатите за форума от безрезервното доверие.
    Да ти примням ли Висоцки?
    .......
    и мучает совесть, у кого она есть.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #517
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Надявам се и да виждаш резултатите за форума от безрезервното доверие.
    Да ти примням ли Висоцки?
    .......
    и мучает совесть, у кого она есть.
    Много късно си констатирал липсата на твоето предложение, придружено със сърказъм. Съвестта, ах тази съвест. Ти, в крайна сметка, притежаваш ли такова нещо? Струва ми се, че за теб парите са над всичко, а не толкова помощта, която искаш да окажеш. Великите ти идеи, са носочени към новите колеги, които лесно можеш да манипулираш. По старите, ги караш да се замислят - това реалност ли е или сън? Дали и ний ще станем като теб?

  8. #518
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Говорил съм с него, говорил съм и с теб. В един момент се съобразявахте, но ти тази вечер защо нападаш като няма повод? Следя ви двамата изкъсо, няма защо да го крия. Той ти отговаряше съвсем нормално. Не видях нещо с което да се стига до обиди от твоя страна.

    П.П. За личните съобщения не отговаряме, защото не ги виждаме. Те са да си обменяте някаква полезна информация. И обиди също, но това вече не е редно и всеки трябва да се съобразява с това. Това зависи от вас самите.
    Както се казва, "всеки, сам си носи кръста". Ето и нещо в тоя ред на мисли.
    https://poznanieto.bg/притча-за-тежестта-на-кръста/
    Трябва не само да се прочете, а и да се осмисли!

  9. #519
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Имам предложение към собствениците и управляващите форума.
    Предлагам в лентата под мненията, в редицата благодаря, харесвам, не харесвам, спам и обида, да има още едно поле. То да бъде нещо от рода "хиля се малоумно" или емот икон . Така ще се спести много работа за модераторите и все пак ще може да се изкаже мнение без да се пише цял пост/мнение.
    Предлагам това, защото явно Фейсбук заразата за писане на малоумщини, явно е пробила и тук, въпреки че все по-малко хора пишат. Или пък заради това...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #520
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Съгласен съм с теб на 101% трябва човек да си изразява емоците си по цивилизовано.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 52 от 60 ПърваПърва ... 2425051525354 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •