Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 49

Тема: МЗХ

  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ДА СИ ДОЙДЕМ НА ДУМАТА!
    Като си отвориш платформати виждаш bid и ask с моментално изпълнение и осреднени цени и фиксиран спред или виждаш заявките. Мисля, че няма нужда да ти обяснявам каква е разликата
    На Level 2 виждаш всичко - цялата опашка от заявки, заедно с техния обем. Въпреки това за пазарна цена се води тази цена, ПО КОЯТО Е СТАНАЛА ПОСЛЕДНАТА СДЕЛКА. Тази цена се излъчва в целия свят и целия свят започва да се съобразява с нея. Може някаква кекава сделка само с 10 долара да промени цената, по която после ще се съобразяват сделки за милиарди долари. Това също е честно и почтенно, но започнахме да навлизаме в една сложна материя, непонятна за повечето пчелари.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Един въпрос: Фирмите, които внасят мед от Китай, Украйна и т.н., като го продават на вътрешния пазар, или като го реекспортират за трети страни - като какъв го обявяват? - като мед от съответната страна от която са го внесли и разфасовали в буркани, или като български?.....защото, ако случайно го продават като бг мед, това си е чиста измама!

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Напротив, просто не си запознат Ти за опции и фючърси чувал ли си? А за застраховки на бъдеща продукция?
    Точно планирането му е майката! Иначе седиш с ... ръка и гледаш тъпо как пазара си прави каквото поиска.
    Я като по-запознат ми кажи на каква цена се сключват на стоковите борси фючърсните сделки с пчелен мед със срок на доставка февруари 2017г?
    И ми кажи кой български застраховател сключва най-изгодни застраховки за бъдеща продукция на мед, че да отида при него.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Един въпрос: Фирмите, които внасят мед от Китай, Украйна и т.н., като го продават на вътрешния пазар, или като го реекспортират за трети страни - като какъв го обявяват? - като мед от съответната страна от която са го внесли и разфасовали в буркани, или като български?.....защото, ако случайно го продават като бг мед, това си е чиста измама!
    Тука си напълно прав. Това е ИЗМАМА или дори ПРЕСТЪПЛЕНИЕ. Ние обаче нямаме правото да го отсъждаме това. Има си прокуратура, има си съдебна власт, има си полиция, има си дори и затвори, ако се докаже някакво престъпление. Ние имаме едно единствено право - ДА СЕЗИРАМЕ СЪОТВЕТНИТЕ ОРГАНИ, ако имаме някакви доказателства за извършването на някакво престъпление. Това е ......

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Я като по-запознат ми кажи на каква цена се сключват на стоковите борси фючърсните сделки с пчелен мед със срок на доставка февруари 2017г?
    Фючърсните сделки се сключват по цени, които са преизчислени на база СПОТ ЦЕНИТЕ, коригирани с лихвения процент на съответната валута за съответния период от време. Към тези цени понякога има добавена и една малка добавка за РИСКА, който се поема от купувача на контракта.

  6. #36
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Пазара за съжаление работи точно така. Една стока струва точно толкова, колкото пари е склонен да даде някой купувач. Ни повече, ни по-малко. И никой не се интересува колко много труд, пари или материали са вложени в тази стока.

    В пазарната икономика КУПУВАЧА КОЛИ И БЕСИ. Той трябва да се раздели с нещо високоликвидно (пари) и да ги замени за нещо нисколиквидно (стока). Това е трудната страна на въпроса, а не обратното. Самите вие знаете колко трудно се разделяте със живи пари, и как правейки това вие БЕЗЖАЛОСТНО сте готови да ИЗНУДИТЕ продавача, без да ви пука дали той ще фалира при такива ниски цени или не.
    Не ме разбра, падането на цената на меда, не означава падане на цените на кошери, майки и отводки със същия процент.
    Трябва да излизам, иначе щяхме да заформим една хубави дискусия. Ама...ще ти дам хляб за размисъл:
    Един бизнесмен твърдеше, че ще вкара восък на 8 лева. Целта му беше да манипулира пчеларите да си продадат восъка. Директно му казах, че ще купя всичко, което има, но след изследвания в SGS(имат офис и лаборатория тук). Седя и си чакам вече 3-4 месеца. За по-малко от седмица щях да го продам и да изкарам за почивката това лято. Нали се сещаш какво щеше да се случи, ако сериозно разчитах на внос на цена 8 лева и бях вложил време, труд и пари...
    Затова предпочитам да работя само с хора на които мога да разчитам и много рядко се случва да ме подведат.
    Другият случай е с 700-те тона украински мед във Варна. СЪЩАТА РАБОТА!

    Щом такива бизнесмени могат да манипулират пазара, аз имам 10 тона мед от шипки на паркинга на Метро.


    П.С По-късно, ако си на линия ще говорим още за такива изпълнения.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Фючърсните сделки се сключват по цени, които са преизчислени на база СПОТ ЦЕНИТЕ, коригирани с лихвения процент на съответната валута за съответния период от време. Към тези цени понякога има добавена и една малка добавка за РИСКА, който се поема от купувача на контракта.
    Има ли въобще фючърсни сделки за мед и ако да, какви са в момента цените?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #38
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Не ме разбра, падането на цената на меда, не означава падане на цените на кошери, майки и отводки със същия процент.
    Трябва да излизам, иначе щяхме да заформим една хубави дискусия. Ама...ще ти дам хляб за размисъл:
    Един бизнесмен твърдеше, че ще вкара восък на 8 лева. Целта му беше да манипулира пчеларите да си продадат восъка. Директно му казах, че ще купя всичко, което има, но след изследвания в SGS(имат офис и лаборатория тук). Седя и си чакам вече 3-4 месеца. За по-малко от седмица щях да го продам и да изкарам за почивката това лято. Нали се сещаш какво щеше да се случи, ако сериозно разчитах на внос на цена 8 лева и бях вложил време, труд и пари...
    Затова предпочитам да работя само с хора на които мога да разчитам и много рядко се случва да ме подведат.
    Другият случай е с 700-те тона украински мед във Варна. СЪЩАТА РАБОТА!

    Щом такива бизнесмени могат да манипулират пазара, аз имам 10 тона мед от шипки на паркинга на Метро.


    П.С По-късно, ако си на линия ще говорим още за такива изпълнения.
    Всеки има правото ДА СЕ ОПИТВА ДА МАНИПУЛИРА ПАЗАРА. Нали рекламите по телевизията са точно това. Ами рекламите по радиото, по списанията, по билбордовете и т.н.

    Свещенно право на всеки е да се опитва да убеди потенциалните си купувачи, че неговата стока струва повече от това, което тя в действителност струва. И ако успее - прибира дивидентите (печалбата). Ако не - ближе рани (от разходите за рекламната кампания).

    Нима пчеларите не се опитват да направят същото, пишейки във форума как тук или там меда се изкупува на баснословни цени или се продава в магазините на баснословни цени. Ха-ха ..... критикуваме изкупвачите, но ние-пчеларите също владеем тези заблуждаващи МАНИПУЛАЦИОННИ ТЕХНИКИ и въобще не се свеним да ги използваме. Ами близко до ума е, че и изкупвачите ще правят същото, опитвайки се да свалят цената посредством манипулации ...... Имат го това право. Въпросът е защо вие им се връзвате?

  9. #39
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Румънският министър на земеделието иска да промени законодателството.
    Забележете! Сега се облагат всички пчелари с повече от 75 кошера. Под 75 кошери си хоби пчелар и толкова.
    Министърът на земеделието настоява пред министъра на финансите, този праг да се промени НАГОРЕ. В мотивите пише, че така повече пчелни семейства ще се регистрират и пчеларите ще излязат на светло.
    Целта е ясна и не е голяма тайна. Колкото повече регистрирани семейства, толкова повече европейски пари.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #40
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •