Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 49

Тема: МЗХ

  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ако “каймака“ ни е “елитен“ ТО И ДЪРЖАВАТА НИ ЩЕ БЪДЕ ЕЛИТНА. Това да кажа аз, без да съм политик, бизнесменин или.......там какво още.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    От нискомаслено мляко, няма как да се получи елитен каймак! Факт!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А доволни или недоволни трябва да бъдем (пчеларите) за 3,50........
    П.П. Аааа и отгоре на това да ни изкарват, че сме......неблагодарни, неграмотни и едва ли не да се гласим без пари.....щото това било пазарна икономика.
    Колко сделки има сключени на тази цена? Нали знаеш, че "бързата кучка слепи ги ражда". Питате за цена преди още меда да е в тенекиите, пазара още не е отворил, а купувачите се ослушват, защото и те не знаят какво ще им вземат и на каква цена. И когато ви тръсват една цена изсмукана от палците се палите и разбира се всички са виновни, без вас за ненавреме зададения въпрос. Със същия успех ще съм и аз, ако се изтърся в неделя на Женския пазар в 6 сутринта и попитам първия дошъл продавач, който още си подрежда сергията, колко струва домата и той ми изръси цена от 8лв.
    Имайте малко търпение и изчакайте. Вижда се, че годината ще е слаба и малкото количество добит мед ще може да се продаде на дребно за цени между 8 и 10лв. За търговците на едро може и да не остане нищо и те сами да ви търсят и предлагат изгодни цени. Защото ако не купят нищо, нищо няма и да продадат и печалбата им ще е нула.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Колко сделки има сключени на тази цена? Нали знаеш, че "бързата кучка слепи ги ражда". Питате за цена преди още меда да е в тенекиите, пазара още не е отворил, а купувачите се ослушват, защото и те не знаят какво ще им вземат и на каква цена. И когато ви тръсват една цена изсмукана от палците се палите и разбира се всички са виновни, без вас за ненавреме зададения въпрос. Със същия успех ще съм и аз, ако се изтърся в неделя на Женския пазар в 6 сутринта и попитам първия дошъл продавач, който още си подрежда сергията, колко струва домата и той ми изтърси цена от 8лв.
    Имайте малко търпение и изчакайте. Вижда се, че годината ще е слаба и малкото количество добит мед ще може да се продаде на дребно за цени между 8 и 10лв. За търговците на едро може и да не остане нищо и те сами да ви търсят и предлагат изгодни цени. Защото ако не купят нищо, нищо няма и да продадат и печалбата им ще е нула.
    Айде.....запехме друга песен. Я питай собственика на сайта от кога знае, че цените ще падат...... А ний неблагодарните да ни споменува разни тайни. Или ти пък знаеш, че цените ще скачат..... Ний пак неблагодарни...... Тц тц тц.

  5. #25
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Колко сделки има сключени на тази цена? Нали знаеш, че "бързата кучка слепи ги ражда". Питате за цена преди още меда да е в тенекиите, пазара още не е отворил, а купувачите се ослушват, защото и те не знаят какво ще им вземат и на каква цена. И когато ви тръсват една цена изсмукана от палците се палите и разбира се всички са виновни, без вас за ненавреме зададения въпрос. Със същия успех ще съм и аз, ако се изтърся в неделя на Женския пазар в 6 сутринта и попитам първия дошъл продавач, който още си подрежда сергията, колко струва домата и той ми изръси цена от 8лв.
    Имайте малко търпение и изчакайте. Вижда се, че годината ще е слаба и малкото количество добит мед ще може да се продаде на дребно за цени между 8 и 10лв. За търговците на едро може и да не остане нищо и те сами да ви търсят и предлагат изгодни цени. Защото ако не купят нищо, нищо няма и да продадат и печалбата им ще е нула.
    Нормално е всеки производител да се интересува от цената на продукцията си. Не само предварително, а дори е нормално това да се случва при зазимяването на семействата. Подготовката на прекупвачите е горе-долу същата като тази на пчеларите. Произвеждаме нещо, ама в последния момент се сещаме, че трябва и да го реализираме. Затова в сериозните фирми двете дейности са разделени. Един отговаря за производството, а друг за продажбите.

    Рапица на 3.50 е 28% по-ниско спрямо миналата година.
    Пазарната логика диктува, че:
    Алармените системи за пчелни кошери трябва да са с 28% по-евтини. Аз ще си внеса от Китай, защото и меда идва от Китай. Или пък ще си внеса 700 тона алармени системи от Украйна.
    Майките трябва да струва вместо 25лв - 18 лв.
    Отводките вместо 120лв, трябва да струват 87 лв.
    Кошерите вместо 90 лева, ще се продават по 65лв.

    Това обаче няма да се случи, защото производителите на майки, отводки и кошери имат програми. Производителите на мед нямат доплащания!
    Производителите обаче на майки и отводки, които не са по програмите какво правят? Какво правят производителите на непрограмни кошери, а там цената е толкова изпилена, че трябва да започнат да ги подаряват.

    Пазара не работи така!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    @Валентине,
    Ами помисли логично (ако можеш) Тц Тц тц тц. Колко мед ще има тази година? Много или малко?
    @Дамяне,
    Планиране на продукцията и пазарите в селското стопанство трудно се прави. Тия дето ги редиш могат да важат за стоки и услуги на всички други пазари, ама не и на тоя. Освен ако нямаш договор с оня горе!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Собственика на сайта отдавна си е казал мнението, и няма смисъл да се повтаря. Кой разбрал - разбрал, кой не - ами да отваря дебелите книжки и да започва да чете.

    От сега нататък от мене няма да получите никаква отрицателна информация, защото не заслужавате да я знаете. За положителните обаче ще пиша. Крайния резултат ще е, че света ще ви изглежда като през розови очила, но няма как - вие сами искате да го гледате през розови очила. Това е ваше желание, не мое, и аз ще се съобразя с вас.

    Колкото до цените - в световната търговия си има две понятия Bid и Asк (купувам/продавам или търся/предлагам). Всеки има право да търси каквито си иска цени (Bid или Ask) в зависимост от това дали купува или продава. Изкупвачите са в правото си да предлагат изкупна цена от 3, 2, 1 лев или дори от 20 стотинки, а пчеларите са си в правото да искат 5, 10, 20 или дори 100 лева на килограм мед. Тука няма лъжа, няма измама - и двете страни постъпват безкрайно честно.

    Аз не знам защо критикувате изкупвачите, че искат 3.50? Ами вие ги контрирайте с цена 10 лева и готово. Всичко е честно и почтенно и за двете страни. Всяка страна си е казала мечтите, но СДЕЛКА НЯМА ДА СТАНЕ !!! Сделки стават само когато цените Bid и Ask се срещнат (станат еднакви).

    Най-важното, което трябва да се разбере е, че в пазарната икономика:
    1. Изкупвачите имат законното право да свалят цената колкото си искат.
    2. Пчеларите имат законното право да вдигат цената колкото си искат.
    3. Изкупвачите НЕ СА ДЛЪЖНИ да изкупуват меда, ако не им харесва цената.
    4. Пчеларите НЕ СА ДЛЪЖНИ да продават, ако не им харесва цената.

    Както виждате, условията са равни и всичко е честно и почтенно. Нито една от двете страни НЕ Е ДЛЪЖНА НА ДРУГАТА с каквото и да било.

    Нещо повече - когато пчеларите не ги устройва изкупната цена, те ЗАОБИКАЛЯТ ИЗКУПВАЧИТЕ, продавайки директно на крайни клиенти. При това положение защо се сърдите на изкупвачите, ако те започнат да ЗАОБИКАЛЯТ БЪЛГАРСКИТЕ ПЧЕЛАРИ, доставяйки си по-евтин мед от други доставчици?

  8. #28
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Собственика на сайта отдавна си е казал мнението, и няма смисъл да се повтаря. Кой разбрал - разбрал, кой не - ами да отваря дебелите книжки и да започва да чете.

    От сега нататък от мене няма да получите никаква отрицателна информация, защото не заслужавате да я знаете. За положителните обаче ще пиша. Крайния резултат ще е, че света ще ви изглежда като през розови очила, но няма как - вие сами искате да го гледате през розови очила. Това е ваше желание, не мое, и аз ще се съобразя с вас.

    Колкото до цените - в световната търговия си има две понятия Bid и Asк (купувам/продавам или търся/предлагам). Всеки има право да търси каквито си иска цени (Bid или Ask) в зависимост от това дали купува или продава. Изкупвачите са в правото си да предлагат изкупна цена от 3, 2, 1 лев или дори от 20 стотинки, а пчеларите са си в правото да искат 5, 10, 20 или дори 100 лева на килограм мед. Тука няма лъжа, няма измама - и двете страни постъпват безкрайно честно.

    Аз не знам защо критикувате изкупвачите, че искат 3.50? Ами вие ги контрирайте с цена 10 лева и готово. Всичко е честно и почтенно и за двете страни. Всяка страна си е казала мечтите, но СДЕЛКА НЯМА ДА СТАНЕ !!! Сделки стават само когато цените Bid и Ask се срещнат (станат еднакви).

    Най-важното, което трябва да се разбере е, че в пазарната икономика:
    1. Изкупвачите имат законното право да свалят цената колкото си искат.
    2. Пчеларите имат законното право да вдигат цената колкото си искат.
    3. Изкупвачите НЕ СА ДЛЪЖНИ да изкупуват меда, ако не им харесва цената.
    4. Пчеларите НЕ СА ДЛЪЖНИ да продават, ако не им харесва цената.

    Както виждате, условията са равни и всичко е честно и почтенно.
    ДА СИ ДОЙДЕМ НА ДУМАТА!
    Като си отвориш платформати виждаш bid и ask с моментално изпълнение и осреднени цени и фиксиран спред или виждаш заявките. Мисля, че няма нужда да ти обяснявам каква е разликата
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    .....Пазара не работи така!
    Пазара за съжаление работи точно така. Една стока струва точно толкова, колкото пари е склонен да даде някой купувач. Ни повече, ни по-малко. И никой не се интересува колко много труд, пари или материали са вложени в тази стока.

    В пазарната икономика КУПУВАЧА КОЛИ И БЕСИ. Той трябва да се раздели с нещо ВИСОКОЛИКВИДНО (пари) и да ги замени за нещо НИСКОЛИКВИДНО (стока). Това е трудната страна на сделката, а не обратното. Самите вие знаете колко трудно се разделяте с живи пари, и как правейки това вие БЕЗЖАЛОСТНО сте готови да ИЗНУДИТЕ продавача, без да ви пука дали той ще фалира при такива ниски цени или не.

  10. #30
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    @Валентине,
    Ами помисли логично (ако можеш) Тц Тц тц тц. Колко мед ще има тази година? Много или малко?
    @Дамяне,
    Планиране на продукцията и пазарите в селското стопанство трудно се прави. Тия дето ги редиш могат да важат за стоки и услуги на всички други пазари, ама не и на тоя. Освен ако нямаш договор с оня горе!
    Напротив, просто не си запознат Ти за опции и фючърси чувал ли си? А за застраховки на бъдеща продукция?
    Точно планирането му е майката! Иначе седиш с ... ръка и гледаш тъпо как пазара си прави каквото поиска.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •