Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 78
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2011
    Мнения
    6

    ПЕЧЕЛИ ЛИ СЕ ОТ ПЧЕЛАРСТВО

    Здравейте, преди няколко месеца започнах да се замислям дали мога да се занимавам с пчеларсво и до колко има "файда" от тази работа. Идеята ми е да започна с около 100-150 кошера имам няколко декъра до борова гора ,но май само това не стига при положение че съм виждал кошер само на 50 метра от мен но да кажем че и този проблем съм го решил с двама старци които да обслужват кошерите и да ме ваведат в занаята та молбата ми е да ми отговорите имали смисъл и печалба от това занимание БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    бравос ентусиаст

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Питай първо старците да ти обяснят някои основни неща, а първото е ПАШАТА - има ли я или я няма при вас. Иначе може и само сироп да наливаш....

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2011
    Мнения
    6
    Благодаря че се включихте и така като гледам "дупе да ми яко и на мен " но това не е проблем и- да има паша тези хора имат по 5-6 кошера през един баир та все пак то е ясно че в България не може да се печелеи много но за това пак съм решил да започна с повече и първо начално дори мислех да почна с доста повече но както и да е бихте ли казали вашето мнение за идеята и дали ще се изкара някой лев от това БЛАГОДАРЯ ОТНОВО

  5. #5
    Ако може да работите си работете за сигурен доход и пчелите гледайте между другото , друг е въпроса , че 150 кошера малко трудно ще ги гледате между другото.Правилно казва колегата Борислав Александров , изкарва се някой лев, но ако трябва на тях да разчитате за да живеете , бая ще се озорите.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889

    Re: НОВОБРАНЕЦ

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Nikolov
    Здравейте, преди няколко месеца започнах да се замислям дали мога да се занимавам с пчеларсво и до колко има "файда" от тази работа. Идеята ми е да започна с около 100-150 кошера имам няколко декъра до борова гора ,но май само това не стига при положение че съм виждал кошер само на 50 метра от мен но да кажем че и този проблем съм го решил с двама старци които да обслужват кошерите и да ме ваведат в занаята та молбата ми е да ми отговорите имали смисъл и печалба от това занимание БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Значи файда няма!!! - но все някой лев може да се докара!!!!

    Ако мислиш да влагаш всичко и да разчиташ основно на пчеларството за доходи - моя съвет е не го прави.
    В другия вариянт за м/у другото - сам бъди сигурен,приемайки апропо,че имате и други професионални ангажименти,че няма да се справиш колкото и да се стараеш.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2011
    Мнения
    6
    а именно точно това се стремя да направя да завартя бизнес и така като гледам това ще е доста трудно а и 150 кошера ще са малко но като се има в предвид че не съм се занимавал с тази дейнос наистина ще е трудно ,но мисля все пак да се пробвам бих приел няколко савета за броя на кошерите и техния модел.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    хм Александров,пчеларството като бизнес има много вариянти,но пчеларството като пчеларство е точно конкретен бизнес,който на днешните цени е много рисково начинание.(естествено според индивидуалните възможности,за някои може и да не е толкова рисково)
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    До Иван Николов,
    Ако искаш съвет за пчеларството като бизнес дай малко повече информация за района където смяташ да пчеларствуваш, защото има райони където има повече мед и райони където почти няма. Давам пример: имам приятел в Рило-Родопския масив където вече, втора поредна година от 30 (тридесет) кошера вади 20 (двадесет) килограма мед общо, а доста от колегите в форума вадят над 30 килограма само от един кошер. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: ПЕЧЕЛИ ЛИ СЕ ОТ ПЧЕЛАРСТВО

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Nikolov
    Здравейте, преди няколко месеца започнах да се замислям дали мога да се занимавам с пчеларсво и до колко има "файда" от тази работа. Идеята ми е да започна с около 100-150 кошера имам няколко декъра до борова гора ,но май само това не стига при положение че съм виждал кошер само на 50 метра от мен но да кажем че и този проблем съм го решил с двама старци които да обслужват кошерите и да ме ваведат в занаята та молбата ми е да ми отговорите имали смисъл и печалба от това занимание БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Според мен доста рисково и смело начинание, с много въпросителни особенно ако нямаш опит.Инвестицията също не е малка като средства.Аз не бих разчитал на двама старци за такава работа. Между другото и подходът им в работата ще е различен, ще се чудиш кой от двамата е прав и кой крив при решаването на даден проблем. Всеки пчелар си има метод на работа и вероятноста да се провали инвестицията ти е много голяма, ако имат съмнителни способности и остарели разбирания в тази област.Останалите условности в пчеларството са много.Трябва внимателно да се обмисли абсолютно всичко.При положение че не си отварял кошер и нямаш опит пази се от лекомислени решения.Иначе идеята ти е хубава въпроса е как ще я осъществиш, и какво ще ти струва.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •