Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 24
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа

    Плашило за пчелояди и други птици

    Здравейте колеги , наскоро вече чува са дошли пчелоядите както и мн други птици се овъртат около кошерчетата ми . Най ме притеснява че имам отводки който предстои майкитеда правят брачен полет и да не ги изгубя . Бях виждал във форума някъде снимки на някакви плашила и подобни изобретения с шишета прочие . Някой да ме ориентира към нещо или някоя снимчица да даде.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Общо взето - нищо не помага. Пчелоядите ловуват на пчелина, само когато времето е лошо(студ, вятър, дъждец...), а само тогава можеш да ги отблъснеш. Майките в такива метеорологични условия не излизат на брачен полет. Във всички останали случаи пчелите са на всякъде - пчелоядите също. Ако сложиш плашило единственото, което ще постигнеш е, че няма да ВИЖДАШ как пчелоядите изяждат пчелите ти, но те ще продължат да го правят ( в крайна сметка това е храната им от милиони години).

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Общо взето - нищо не помага. Пчелоядите ловуват на пчелина, само когато времето е лошо(студ, вятър, дъждец...), а само тогава можеш да ги отблъснеш. Майките в такива метеорологични условия не излизат на брачен полет. Във всички останали случаи пчелите са на всякъде - пчелоядите също. Ако сложиш плашило единственото, което ще постигнеш е, че няма да ВИЖДАШ как пчелоядите изяждат пчелите ти, но те ще продължат да го правят ( в крайна сметка това е храната им от милиони години).
    Става с огледало залепено двустранно и закачено някъде да се върти от вятъра.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Лястовиците също не са за подценяване.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Става с огледало залепено двустранно и закачено някъде да се върти от вятъра.
    Аз като мина пред огледалото и се плаша, ама за женските пчелояди дали ще работи.
    Винаги може по-добре.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Аз като мина пред огледалото и се плаша, ама за женските пчелояди дали ще работи.
    Няма проблем когато е с було :-)

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2015
    Мнения
    1
    Голям проблем е за пчеларя борбата му с пчелоядите. Искам да споделя моят начин, който според мен е ефективен. Използвам кожа на домашен заек, създавайки илюзия, че е хищник.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Отстрелвам два броя и вършат същата работа .
    Пролема е ,че те са навсякъде около пчелина , а не само пред прелките .
    Добре e , че е сезонно .

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    А бе незнам това че на комшията кучето влиза в моят двор където е пчелина , или това че когато аз отида те изчезват , но не съм виждал такова нападение за което вие говорите.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    А бе незнам това че на комшията кучето влиза в моят двор където е пчелина , или това че когато аз отида те изчезват , но не съм виждал такова нападение за което вие говорите.
    Да ти цъкнем някоя снимка.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •