Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови

    Купувам пчелен восък

    Купувам пчелен восък. Тел. за връзка 0889 36 50 70 Георги.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Восъка изчезна от пазара. Аз също наскоро се опитах да купя от един прекупвач, който досега много пъти ми е продавал. Сега обаче ми каза, че в момента в България НЯМА ВОСЪК. Пчеларите не искат да го продават по съществуващите цени, така че вероятно предстои ново повишаване на цената. Към момента обаче е преходен период, в който ВСИЧКИ СЕ ОСЛУШВАТ.

    Та ако някой все пак ти предложи, грабвай го и не се замисляй.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Вероятно и цените на основите ще тръгнат нагоре скоро, след като доста паднаха напоследък. В момента има на пазара ЛР основи(75 гр.) на цена под 1 лев.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    В Бургас ДБ вече е 1,60 лева.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Вероятно и цените на основите ще тръгнат нагоре скоро, след като доста паднаха напоследък. В момента има на пазара ЛР основи(75 гр.) на цена под 1 лев.
    Ако наистина има такива основи по цена под 1лв. и ако наистина са от восък - купувай и си счупвай краката, защото това е еквивалентно да купуваш восък на цена 13 лв./кг.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако наистина има такива основи по цена под 1лв. и ако наистина са от восък - купувай и си счупвай краката, защото това е еквивалентно да купуваш восък на цена 13 лв./кг.
    Поръчал съм си 2 пакета. Това беше на празнична промоция във фейбук групата Пчелин. Основите са турски и всички, които ги пробваха миналото лято бяха доволни. Недоволен клиент досега няма.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тази зима си направихме основи при Матеев с чист восък.Каквито и да са купешките,не мисля,че биха могли да се сравняват.Имат един кусур - много са чупливи и искат добро затопляне при работа.Стаичката където ги лепя,загрявам предварително с духалката за 1 час и пак не им стига,докато купешки(български) включително дебели ДБ се огъват като макарони на тази температура.Ръцете ми от купешките стават мазни,а от чистите няма абсолютно нищо.Не мисля,че повече ще ползвам купешки основи освен в най-краен случай.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Тази зима си направихме основи при Матеев с чист восък.Каквито и да са купешките,не мисля,че биха могли да се сравняват.Имат един кусур - много са чупливи и искат добро затопляне при работа.Стаичката където ги лепя,загрявам предварително с духалката за 1 час и пак не им стига,докато купешки(български) включително дебели ДБ се огъват като макарони на тази температура.Ръцете ми от купешките стават мазни,а от чистите няма абсолютно нищо.Не мисля,че повече ще ползвам купешки основи освен в най-краен случай.
    Колега, колко е минималното количество за да ви прави Матеев основите. Кооперирахте се повече пчелари или как?

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Ето като няма восък веднага се вдига и цената не си давайте и меда на тия цени и ще видите как бързо ще променят цените

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    08.12.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    близо до Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Колега, колко е минималното количество за да ви прави Матеев основите. Кооперирахте се повече пчелари или как?
    Това е въпрос на който Матеев може да отговори. Моят беше 80 кг и нямаше проблеми. За статистиката и аз съм много доволен.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •