Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 27 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 264
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    На кой телефон точно трябва да се обаждаме когато има нерегламентирани пръскания?

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Aко се пръска нива с нецъфтяща култура, в която има цъфтящи плевели, пчелите ще пострадат. Ако пръскането е със самолет, пчелите ще пострадат, независимо, каква култура се пръска. Много често, арендаторите маскират пръскането с опасни инсектициди с торове и хербициди. После иди доказвай, с какво е било пръскано.

  3. #53
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Излезе ми пробата от лабораторните анализи на отровените ми пчели. Вече имам доказателства, че пчелите ми наистина са отровени. В тях са намерени следните препарати:

    1. Coumaphos - от лабораторията казаха, че той обикновенно се добавя в разтвора когато се пръска с други препарати
    2. Tebuconazole - фунгицид, забранен за употреба в Евросъюза още през 2009 г.
    3. Thiacloprid - инсектицид от групата на неоникотиноидите

    Всеки един от тези препарати е в състояние да убие пчелите при надвишаване на максималната доза (0.01 mg/kg). При мене пчелите са убити и от трите препарата, като надвишението на дозите е съответно 3.1 пъти, 5.6 пъти и 1.5 пъти.

    Иначе лабораторията е страхотна. Изследвала е моята проба за над 1000 различни вида препарати и сред тях е открила тези 3, които са убили пчелите посредством високи дози на употреба. Страшно съм доволен, че в България съществува такава лаборатория, която е в състояние да постигне такива впечатляващи резултати при изследванията. Цената на пробата е много висока (около 400 лв.), но резултата си струва парите.

    Вижте как изглежда протокола от анализите на тази лаборатория:

    Capture.JPG

    А ето го и целия протокол, който се състои от 7 страници. Пет от тях са пълни с информация за всеки един препарат, който го изследва тази лаборатория, както и какви са максималните допустими дози за този препарат:

    RSLX117503E EU16001029.pdf

  4. #54
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Ето почнаха отново с пръсканията.Посред бял ден около 13 часа с хеликоптер в района на село Крумово Градище,община Карнобат.Пръскат житата с инцектицит.Баща ми каза че миришело на нуреле,а пчелите занулени и пълзят пред кошерите,няма къде да стъпне човек.
    Матеев,сега ти остава най-трудната част,да докажеш кой е извършил незаконното пръскане!Успех и насоли го здраво!Ти си един от малкото които могат да се справят с тази нагляри

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    На кой телефон точно трябва да се обаждаме когато има нерегламентирани пръскания?
    И аз това се чудя.

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Забранени препарати - дали няма контрабанда на химия?! Побесняха за пари!!!
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Излезе ми пробата от лабораторните анализи на отровените ми пчели. Вече имам доказателства, че пчелите ми наистина са отровени. В тях са намерени следните препарати:

    1. Coumaphos - от лабораторията казаха, че той обикновенно се добавя в разтвора когато се пръска с други препарати
    2. Tebuconazole - фунгицид, забранен за употреба в Евросъюза още през 2009 г.
    3. Thiacloprid - инсектицид от групата на неоникотиноидите
    Кумафоса не е ли акарицид. Суперстрипс и Перицин са на негова основа.

  8. #58
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Забранени препарати - дали няма контрабанда на химия?! Побесняха за пари!!!
    Можеш да си внесеш почти всичко. Забранени препарати се внасят от Македония. И като го знаем това, какво?!?! Ще се промени ли нещо?!?!
    Ще се спре вноса на забранени препарати, само ако на някой официален вносител му бъркат в джоба. Но това не означава, че няма да използват позволени и да превишават дозата 2-3-5 пъти.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Матеев,ето ти един препарат съдържащ тебуконазол който се ползва масово и не е забранен,защо ли...http://www.agrocenter.bg/Falkon-460-EK--5l/275/product/

    Може би защото е производство на Байер...

    П.С. Съвсем наскоро,учени доказаха пряка връзка между групата на триазолите и деменцията,Алцхаймер.Въпро сните вещества,които са едни от най-удобните за ползване на пазара се свързват и отключват гени водещи до дегенеративните заболявания.Такъв препарат е например "Еклер","Куадрис" - и двата се ползват широкоспектърно при трайните насаждения и зеленчуковите градини.Минавайте на мед,сяра и билкови илачи.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Има един препарат за обработване на дървесина против гниене, тук във форума доста хора го ползваха и му се възхищаваха- май че бохемит се казваше. Вижте му състава- тебуконазол и още три четири химикала. Модерните скъпи кошери са третирани със него задължително...за да не гният.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 6 от 27 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •