Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 27 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 264
  1. #91
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2011
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    община Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не ми е работа да ти обяснявам......ама само града, който е община има +200 000 дка......
    Това може да го потвърди и Емко. Той пчеларства в този район.

  2. #92
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    точни цифри не мога да дам , но спокойно мога да кажа , че мойте кошери се развиват по бързо и по добре от тези който са извън града. Именно заради ранната паша и много на брой овошни дръвчета. Ако се замислите все едно има в двора си поне по 3-4 дръвчета

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Не е заради ранната паша - тя си е една и за "градските" пчели, и за пчелините извън града. Заради пръсканията е.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #94
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Излезе ми пробата от лабораторните анализи на отровените ми пчели. Вече имам доказателства, че пчелите ми наистина са отровени. В тях са намерени следните препарати:

    1. Coumaphos - от лабораторията казаха, че той обикновенно се добавя в разтвора когато се пръска с други препарати
    2. Tebuconazole - фунгицид, забранен за употреба в Евросъюза още през 2009 г.
    3. Thiacloprid - инсектицид от групата на неоникотиноидите

    Всеки един от тези препарати е в състояние да убие пчелите при надвишаване на максималната доза (0.01 mg/kg). При мене пчелите са убити и от трите препарата, като надвишението на дозите е съответно 3.1 пъти, 5.6 пъти и 1.5 пъти.

    Иначе лабораторията е страхотна. Изследвала е моята проба за над 1000 различни вида препарати и сред тях е открила тези 3, които са убили пчелите посредством високи дози на употреба. Страшно съм доволен, че в България съществува такава лаборатория, която е в състояние да постигне такива впечатляващи резултати при изследванията. Цената на пробата е много висока (около 400 лв.), но резултата си струва парите.

    Вижте как изглежда протокола от анализите на тази лаборатория:

    Прикачен файл 6568

    А ето го и целия протокол, който се състои от 7 страници. Пет от тях са пълни с информация за всеки един препарат, който го изследва тази лаборатория, както и какви са максималните допустими дози за този препарат:

    Прикачен файл 6567
    Матеев, коя е тази лаборатория?Дай координати за връзка с нея.

  5. #95
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от meho Виж публикацията
    Матеев, коя е тази лаборатория?Дай координати за връзка с нея.
    гр. Пловдив
    ул. Братя Бъкстон 134
    тел. 0885 800 806

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    гр. Пловдив
    ул. Братя Бъкстон 134
    тел. 0885 800 806

    Матеев сигурен ли си за улицата и номера ,че аз в софия съм точно на тоя адрес.

  7. #97
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    не в София а в Пловдив
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #98
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Отровени са над 3000 пчелни семейства.....

    http://dobrich.topnovini.bg/node/704645
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #99
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А ето и другите 2 протокола. Единия е пак от тази същата Пловдивската лаборатория и в него е изследването на растителната маса, в което се доказва наличието на пестициди и инсектициди (неоникотиноиди). Втория протокол е от акредитираната лаборатория на проф. Гургулова. В него се установява наличие на Ацетилхолинестеразии инхибитори (форфороорганични и карбаматни). Изприщих се, докато препиша тези сложни думички. Не знам какво означават, но ми изглеждат доста страшни .....

    Важното е, че тези думички ще ми помогнат да спечеля съдебното дело, и по-важното е, че моя случай ще се прочуе. Целта е не да взема някакви пари, а да принудя всички арендатори от Ловечкия регион от сега нататък да се съобразяват, когато решат да пръскат с нещо забранено. Така че на делото ще предява претенции за големи суми и ще се постарая медиите да отразят случая в цялата страна.

    Ето още веднъж трите протокола:
    RSLX117561E EU16001028.pdf
    RSLX117503E EU16001029.pdf
    Протокол.pdf

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Отровени са над 3000 пчелни семейства.....

    http://dobrich.topnovini.bg/node/704645
    Аз писах преди време колчета арматура Ф25-30 върши страхотна работа.Но проблема не е там а в държавата че бездейства.

 

 
Страница 10 от 27 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •