Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 27 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 264
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Ако предстои голямото пръскане заради този дерматит и се знае коя е датата може би ако се направят отводки без майки така имаме около 25 дена в които няма да се събира нектар и прашец.Аз съм от Хасково и тука се очаква това пръскане.Поне ако пръскат да е веднъж или през седмица на два пъти.Мисля тогава да направя отводки апък каквото спася-спася.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    При съмнения за криминални пръскания се звъни на 112. Не че ще ви помогнат с нещо, но обаждането ви ще се регистрира и ще влезе в статистиката, която статистика после ще бъде предоставена на МЗХ.

    Към днешна дата МЗХ не е наясно какви ОГРОМНИ МАЩАБИ са придобили КРИМИНАЛНИТЕ ПРЪСКАНИЯ.
    По съм клонен да вярвам, че си затварят очите, защото са безсилни и така им изнася.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Матеев това с 211 е добре ама реално , като се обадим идва ли някой и кой е той ? Той ни трябва и е добре ако знаем кой отговаря за това за да се търси персонална сметка . Вчера сутрин отидох до единия пчелин и към обед гледам идва един трактор разпъна пръскалката и взе да пръска на 100 метра от пчелина . Питах го какво прави , с какво пръска , на кой е земята и шофьора обясни всичко . Дойде и собственика на пръскалката и той не знаел законите , пък арендатора искал да пръска като се дигне росата . Сега трябва да ги търся един по един да им "чета " законите или да ги оставя сами да ме потърсят .
    П.С. препарата каза ,че е леопард та ако някой знае дали и до колко е вреден да пише .

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    потърсят .
    П.С. препарата каза ,че е леопард та ако някой знае дали и до колко е вреден да пише .

    Леопард 5
    – Селективен листен хербицид със системно действие за употреба по време на вегетацията на широколистните култури, срещу едногодишните и многогодишните житни плевели
    – емулсионен концентрат, съдържащ 50г/л Квиазалофоп-п-етил

  5. #45
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Някой да е наблюдавал пчели да посещават НЕцъфтящи растения..... Никой няма да спре да си пръска посевите срещу мана, гъбички или плевели, само щото е забранено пръскането на растения по време на цъфтеж.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    ..... Никой няма да спре да си пръска посевите срещу мана, гъбички или плевели, само щото е забранено пръскането на растения по време на цъфтеж.
    ШЪ, ШЪ, като му спрат субсидиите плюс другите санкции, даже и нивите ще продаде.

  7. #47
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ШЪ, ШЪ, като му спрат субсидиите плюс другите санкции, даже и нивите ще продаде.
    вярваш си.....
    П.П. ам нищо не каза, дали си виждал пчели да посещават НЕцъфтящи растения.....

  8. #48
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    вярваш си.....
    П.П. ам нищо не каза, дали си виждал пчели да посещават НЕцъфтящи растения.....
    По принцип посещават като набират вода от утринната роса.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    вярваш си.....
    П.П. ам нищо не каза, дали си виждал пчели да посещават НЕцъфтящи растения.....
    Не съм казал, само написах.Вярвам си за това, че има начин земеделците да се вкарат в пътя.За другият ти въпрос -не съм виждал пчела да посещава НЕцъвтящи растения.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Проблема с отравянията на пчели е когато се пръска цъвтяща медоносна култура слънчоглед ,лозя когато ресят ,рапица когато цъвти,царевица като реси памук и овошки по време на цъвтеж .Хербицидите с които пръскат житните култури не са опасни ,колко от нас използват тотален хербицид в пчелините си и нямат проблем с пчелите и тревата ,пътувам навсякъде и винаги оглеждам за кошери как са настанени и се подържат в 50 процента се пръска с хербицид ако имаше проблем никои нямаше до го използва ,да не стане като лъжливото овчарче да ревем за нищо а когато има натравяне с инсецитит да не ни повярват.

 

 
Страница 5 от 27 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •