Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 264
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нова информация от натровянето на моите пчели. Комисията вече е на място и взема проби от пчелите и от цъфтящата растителност наоколо. Пробите ще трябва да ги заплатя аз, като например изследването на една проба от цъфтяща растителност струва ......... дръжте си шапката да не падне ........ струва 350 лева.
    А за какво ще изследват растенията ? интересувай се понеже лаб. на БАХБ не изследва за всичко а само за фос съединения (освен ако не са променили нещо от 2014 насам) останалото най-близката лаборатория е в Гърция ако не бъркам и пак си плащаш ти...
    Тия от комисията когато взимаха проби от растенията уведомиха ли арендатора или неговия агроном а те присъстваха ли?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нова информация от натровянето на моите пчели. Комисията вече е на място и взема проби от пчелите и от цъфтящата растителност наоколо. Пробите ще трябва да ги заплатя аз, като например изследването на една проба от цъфтяща растителност струва ......... дръжте си шапката да не падне ........ струва 350 лева.

    Вече има пълна яснота, че ПРЪСКАНЕТО Е КРИМИНАЛНО - тоест никой никого не е уведомявал на нищо. Комисията се опитва да се измъкне, че от нея нищо не зависи, но аз ги заплаших, че ако не ми открият виновника - лошо им се пише в персонален план. Сега са седнали да четат Наредба 15 и да я изпълняват точка по точка, но за съжаление при СКАПАНА НАРЕДБА ще има и СКАПАН РЕЗУЛТАТ - тоест НИКАКЪВ РЕЗУЛТАТ.

    Така или иначе щетите ми са за минимум 15 000 лева и този път няма да им се размине. Готов съм да похарча още 3 пъти по толкова, за да въведа ред и порядък в това направление. Мога да заведа камари от съдебни дела срещу виновници (преки или косвени), както и срещу държавни служители, които не са си изпълнили задълженията, вменени им от закона.

    Случая ще получи медийна гласност, а материалите по него ще бъдат изпратени в МЗХ. Не че очаквам нещо сериозно да се случи, но все пак на служителите в МЗХ трябва да им стане ясно, че така не може повече да продължава. Колкото по-много оплаквания получат в МЗХ, толкова по-голям шанс има да ни обърнат сериозно внимание и да се навият да направят нещо ДРАСТИЧНО в наша защита.
    матеев има решение за нашия проблем с отровените семейства и да спазваме наредба 15
    наемаме един самолет и с раундъп пръскаме покрай кошерети за тревна площсамо трябват съмнения де е тревата

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Сега ще пръскат,ще купуват ваксини, ами като няма подписан рамков договор с ветеринарните доктори кой ще ваксинира животните.Кой ще ни подпише пролетния преглед.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Винаги ще се намери кой да вземе парите. На мен ми го подписа ветеринаря, но в краен случай отиваш при държавния/общински/началник и той ще подпише. Така беше преду две години, ако не се лъжа.

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето линк с видео от Novini.bg, в който вече можете да видите какъв е резултата от нерегламентираното пръскане в района на Полски Тръмбеш:

    https://www.facebook.com/Novini.bg/v...0933752306616/

    Май-интересното в този случай е, че още по време на самото пръскане аз изправих на нокти цялата висша държавна администрация, в опити да спрем пръскането. За съжаление не успяхме да го спрем, а вечерта бях обвинен от МЗХ, че съм вдигнал голяма олелия, а пръскането е било само с листна тор. Ето сега можете да изгледате клипа и да се убедите с листна тор ли е било пръскано, или с нещо друго.

    Случая е много показателен. По него всичко беше направено НАВРЕМЕ, бяха предупредени висши отговорни държавни служители НАВРЕМЕ, и въпреки това пчелите на хората в региона бяха отровени. Невероятно, но факт. Всичко това показва, че ДЪРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ Е БЕЗСИЛНА ДА СЕ СПРАВИ С ПРОБЛЕМА.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А сега ето ви извадки от разговора по телефона, който го проведох на 13.04.2016 г. с Димитър Стоянов от Растителна защита гр. В. Търново. Разговорът е проведен по повод пръскането, което се опитах да го спра, и за което гледахте клипа по-горе.

    Добре, много лесно е на някой от жълтите плочки, когато няма никаква представа как стават нещата, да хвърля една задача, когато решават там как да изглеждат нормативните документи и как да се изпълняват, е много лесно да го хвърлят надолу и някой да се оправя, без никакъв ресурс и без никакви възможности. И когато дойде време за съкращения, първо от нас да съкращават. Е има един човек, няма как, в момента имам разрешение за становища, до утре им излизат становищата за плащане по овощните. И аз да оставя плащанията за овощните и да хукна по полето – е, няма как да стане! И министерството – да не се правят на идиоти, а пък като се правят на идиоти и ние ще се правим на идиоти вече, няма как да стане това нещо! Нямаме процедурата, нито финансовата...нито някакво обезпечение, за да го правят това нещо. Нито някоя друга институция ме връзват – като ще се .... авиацията защо не ме вързаха със закона за ... да ми дават информация – кой лети и кой не лети. Въздухоплаването е първа тайна – никой не лети. И аз какво трябва – с една прашка, както вашите пчелари, да събарям самолети – как да стане тази работа? Тези неща трябваше да ги знаете и да ги обсъждате, когато става дума за наредби и за закони. А не да се хвърлят и да казват „ Един служител, там някъде ще спаси нещата”. Как ще ги спася нещата? Кажете ми вие как ще го определите, този, който лети – как лети и кой лети? И аз да отида да го санкционирам. Разбирате ли, и аз съм пчелар. И ме поставяте в невъзможност да изпълня моите служебни задължения, по простата причина, че няма как да го направя. Полицията вдига рамене, тя не иска да сезира и да направи нещо – а кой трябва? При едно нарушение, което е почти криминално, защото лети тотално незаконно в случая, полицията вдига рамене и не може нищо да направи. Аз какви повече правомощия имам? Министърката, като е толкова велика, да каже какви правомощия имам аз и с какво мога да надделея в тази ситуация.

    Кметът е казал „Не е моя работа”. Как да не е негова работа, като той може да сезира полицията, че има проблем. Как да не е негова работа? Аз съм един човек и мога ли когато във всички области започнат да летят вертолети, в срок от 20 дена....всеки земеделски производител – единият иска да пръска рапицата с наземна техника, другият – със самолет, на единия трябва да направя обследване, да проверя на другия дали самолетът лети....ами извинявайте, не знам как ги мислят тези неща в София. Как си мислят, че един човек ще свърши всичката тази работа. И при следващото съкращение – хайде, давайте, ще ги съкращаваме, защото не вършат никаква работа. Е хубаво, като не вършим – не вършим! Общо взето така става. Аз ще се самосезирам и утре трябва да взема проби от растения, да видим коя е тази площ, но става дълга история и пчелите ще измрат. Както казват: „Битият – бит..” и продължението хората го знаят, но общо взето, аз трябва да взема сега едни изследвания на растения, да доказвам дали е пръскано или не – една процедура, за която ще отиде минимум една седмица.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Накратко - местните държавни служители НЕ ИМ ПУКА ЗА ПРЪСКАНИЯТА. Нещо повече - НЕ ИМ СЕ ЗАНИМАВА С ПЧЕЛАРИТЕ и най-наглото от всичко това е, че ТЕ СИ ИЗМИСЛЯТ НЯКАКВИ ОПРАВДАНИЯ, за да им е чиста съвеста, че не са си мръднали пръста да направят нещо по въпроса.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    То че държавата е безсилна всички го знаем,проблема е че не ни разрешава на нас да се справим с проблема.
    Същото се получава както по гранцата и бежанците.Хем не могат да ги хващат хем не дават на доброволците да ги спират

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    E Матеев вече се убеди, в каква немилост сме пчеларите - хайде кажи сега, като човек бизнесмен, какво можем да направим. Дай някаква идея конкретно по въпроса за пръсканията, защото докато този проблем не се реши, всякви протести, искания и петиции относно други въпроси, са чисто и просто безсмислени. Проблем номер едно за пчеларите в България, са безразборните пръскания - всичко останало е на второ четене. И не един път съм заявявал във форумите и сред колеги - докато някой богат пчелар не си изпати, нямаме шанс: та ти отговаряш на това "предсказание". Измисли нещо и за другите колеги не знам, но имаш моята пълна подкрепа - каквото мога (то какво ли мога де - ако можех ... нали) ще направя.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    E Матеев вече се убеди, в каква немилост сме пчеларите - хайде кажи сега, като човек бизнесмен, какво можем да направим. Дай някаква идея конкретно по въпроса за пръсканията, защото докато този проблем не се реши, всякви протести, искания и петиции относно други въпроси, са чисто и просто безсмислени. Проблем номер едно за пчеларите в България, са безразборните пръскания - всичко останало е на второ четене. И не един път съм заявявал във форумите и сред колеги - докато някой богат пчелар не си изпати, нямаме шанс: та ти отговаряш на това "предсказание". Измисли нещо и за другите колеги не знам, но имаш моята пълна подкрепа - каквото мога (то какво ли мога де - ако можех ... нали) ще направя.
    и да не си бизнесмен колега можеш винаги да отмъстиш на арендатора по свой начин щом институциите нехаят
    просто ти трябва малко въображение/ф22 върши чудеса/
    днес в община златарица тракторите за пръскане излязоха в 11 00 в 15 00 отидоха на друг блок цял ден треперя
    за моя радост за сега няма проблеми

 

 
Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •