Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 27 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 264
  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Преди малко бях на моя малък пчелин.Вече нямяше летеж.Напълних им поилката,изкосих тревата край кошерите и видях нещо отчайващо!Семействата ,които ги развих на два корпуса някяде набарали отровни припарати.Надникна през входа с фенерче и в дъното по шепа-две умрели пчели.Ти са трепи да ги развиваш и накрая някой неграмотен да ти съсипе всичките ти усилия.Ходих малко за разтоварване и се върнах пренатоварен.
    Спокойно човек! Една-две шепи пчели в кошера, не са повод за притеснение. Проблем е тогава, когато пчелите са навън, умрели на камари , а други пълзят върху тях в агония.

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Спокойно човек! Една-две шепи пчели в кошера, не са повод за притеснение. Проблем е тогава, когато пчелите са навън, умрели на камари , а други пълзят върху тях в агония.


    Свиква се с тая гледка.Но след като видиш такова нещо веднага бягай в черквата и пали свещи доло за здраве.

  3. #223
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Свиква се с тая гледка.Но след като видиш такова нещо веднага бягай в черквата и пали свещи доло за здраве.
    Ей, атеиста, не вкарвай чиляка в излишни тревоги.

  4. #224
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Църковното пеене успокоява доказано е.

  5. #225
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Спокойно човек! Една-две шепи пчели в кошера, не са повод за притеснение. Проблем е тогава, когато пчелите са навън, умрели на камари , а други пълзят върху тях в агония.
    Незнам кuline. Щом в 7 часа в дъното са се събрали по шепа пчели,кой знае извън кошера колко загинаха.Лошото е че са ми вързани ръцете, таман се радваш на нещо в пчеларството,то скачат пет проблема и пуфффф!Изгасва пламъка.

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Църковното пеене успокоява доказано е.
    Стига, че Трендафил ще ни разпее!

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Незнам кuline. Щом в 7 часа в дъното са се събрали по шепа пчели,кой знае извън кошера колко загинаха.Лошото е че са ми вързани ръцете, таман се радваш на нещо в пчеларството,то скачат пет проблема и пуфффф!Изгасва пламъка.
    Колега Ковалски, не само на дъното, но и по време на полет, загиват доста пчели, които ние не забелязваме. Това обаче, не е причина за притеснение. Пий една ракия, успокой се! В кръга на шегата, що касае пламъка, какво да кажат пожарникарите?

  8. #228
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Ракия не ми се пие,отворих си бира,утре ще ги видя пак.

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз под няколко кошера съм сложил обърнати керемиди.Така по лесно следя нещата.Не се хваля но мога да различа пръскането на комшията и пръскането на някой арендатор.

  10. #230
    Друмев, казваш че, всяка година ти тровят пчелите и то по няколко пъти на сезон. Ами тогава защо не преместиш пчелина на друго място? Питам сериозно. Какъв е смисъла да преливаш от пусто в преазно, освен ако не е за да "усвоиш" някакви средства?

 

 
Страница 23 от 27 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •