Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 27 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 264
  1. #121
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Причинителя на изчезването не действа на търтеите, което довежда но нереално много търтеи е семействата.
    Търтеите излезли с рояка са се върнали в старото си семейство при този глад роякът няма нужда от ненужни гърла това е най логичното обяснение.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Добър вечер!
    Явно си в настроение

    Кажи при теб какво е положението.
    Добра да е. Провокираш ме а?
    Идентично и то не само при мен. С почти всички, с които разговарях е така. Другите които не споделиха този проблем, вероятно си затраяха, а не защото липсва. Това ме навежда на мисълта, че не е пръскане.
    Аз, липсата на пчела установих още на 29 април.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Колеги, както казваше един борец "Раната прай борбата, партията рани, ний борим." В нашия случай, пчеларя е необходимо да стимулира пчелите, за да могат те да се възстановят за следващите паши, ако има такива. В противен случай тотално нулева година.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Търтеите излезли с рояка са се върнали в старото си семейство при този глад роякът няма нужда от ненужни гърла това е най логичното обяснение.
    Повтарям, няма роене. Във всички кошери си работят маркираните майки. Няма прекъсване на пилото.Няма излюпени маточници. Има поставени 6 капана с три различни примамки. 24 часа съм на пчелина.

  5. #125
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Като понапече, работят бе. Бъзето дава......колкото да не бъркаме в ланшните тенекии.

  6. #126
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Колеги, както казваше един борец "Раната прай борбата, партията рани, ний борим." В нашия случай, пчеларя е необходимо да стимулира пчелите, за да могат те да се възстановят за следващите паши, ако има такива. В противен случай тотално нулева година.
    Нали ти разправях за изядената рапица? Дори не успях да я помириша, че да се похваля и аз с рапица.
    Аз се чудя как няма загинали семейства от глад.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #127
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Нали ти разправях за изядената рапица? Дори не успях да я помириша, че да се похваля и аз с рапица.
    Аз се чудя как няма загинали семейства от глад.
    При мен е аналогично акацията е почти към края си като отворих кошера 100 грама мед няма пчели бол, а мед не. Без захар няма да се мине тая година абсурд. Не дава нектар и да дава малко е повече вода с ниско качество.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Повтарям, няма роене. Във всички кошери си работят маркираните майки. Няма прекъсване на пилото.Няма излюпени маточници. Има поставени 6 капана с три различни примамки. 24 часа съм на пчелина.
    Рости, няма смисъл да им обясняваш. Разбира се че не е роене.
    Аз започвам да вадя меда от рапица, отварям първия почти няма пчела в магазина, викам си роил, отварям втория същата работа и т.н. Че те всички роили бе. А проблема не е в роенето, а някъде другаде, но неясно къде.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Нали ти разправях за изядената рапица? Дори не успях да я помириша, че да се похваля и аз с рапица.
    Аз се чудя как няма загинали семейства от глад.
    Каквото са донесли, са го хапнали и както се казва "карали са на мускули".

  10. #130
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Каквото са донесли, са го хапнали и и както се казва карали са на мускули.
    Точно! Но глад + дъждовно време + пило + фунгицид... е няма такава пчела, която да се развива при такива условия.
    Фунгицидите намаляват протеолитичните ензими и предизвикват протеинов глад. Гледаш перга има, прашец вкарват, а пчелата гладува.

    Рости, ето за това говорех. Небето става черно от пчела, маточници няма, а след малко се връщат. Вдигат се на 5-6м височина правят облак и вече бягах със стълбата, но напразно.
    Напомня ми на синдрома на празния кошер. Видеото е към края, когато се връщат, но преди това не ми беше до снимане.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 13 от 27 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •