Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 36 от общо 36
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колеги неискам да си натрапам мнението всеки да си гледа кошерите както иска,а за кошера на колегата нещата са относителни когато има роево настроение се получава търпимост между маиките които не са оплодени и след като се оплоди и пронесе пъвата майка самите пчели убишат останалите живи майки в кошера, така става и с маточниците пчелите и маиката не са ги уништожили,но незначи че кошера може да се рои втори път,но не значи ,че няма да се рои, сигурен съм,че в този случай в кошера има повече от една майка и дано като излезе да се оплоди първата да убие останалите за да няма последващи роявания,а маточниците трябва да се унищожът или да се остави само един за всеки сучай, трябва да се постави основа в средата на гнездото и ако пчелите я изградятза 2-3 дена значи, че роевото настроение е преминало , но кошера е испуснат много дано колегата си го оправи и да не допуска още роявания и да не съжалява човек се учи от грешките си,кошери се въдят само ние да сме живи и здрави.

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега Lazrov,
    Точно това имах предвид в моите постове, но изглежда колегите не ме разбраха какво искам да кажа. Защото наистина в зависимост от условията един кошер може да се рои няколко пъти (лично аз преди години съм имал случай когато един кошер ми се беше роил четири пъти и накрая загина, защото не можа да се зазими нормално). Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колега, аз съм имал такъв кошер, който в него пееха майки и като късах маточниците излизаха още майки общо в една хранилка бях събрал 27 майки, които въобще не се биеха ,но го спасих по чудо то всичко си е божа работа.Тази година като отворих капака на 1 кошер на 1 приятел на възглавницата бяха излезнали 8 майки, които пак не се биеха,ама и него го спасихме по чудо изчистхме маточниците и какво имаше майки и взе да си работи, но всеки кошер си е специфичен може да се рои няколко пъти,а може и само веднъж ,затова ви предложих метод, чрез който кошерте няма да се роят и няма да си блъскаме главите.Дано Любчето си оправи кошера,че при нас с повече кошери загубата е незначителна, ако загубиме 1 кошер, но на човек с малко кошери загубата е огромна.

  4. #34

    Re: СЛЕД РОЕНЕ

    Цитат Първоначално публикувано от lyub4eto
    Здравеите колеги.Днес едно от семеи.ми се рои.Хванах роя с помоща на примамката про рои.Колеги вапросат ми е може ли след роене и хващане на роя за липата да се върне в основното семеиство от което е излязъл.
    Прочети упътването:http://agronet.bg/community/blog/upa...ka-proroj.html

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колега да не би пчелите да са облитали , какъв нагон за роене насред зима sadsmile;
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  6. #36
    Колегата Пройнов дава отговор на първият пост от тази тема ( на yub4eto ,който е от Юни 17, 2011 10:59 pm )

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •