Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 23 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 221
  1. #141
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Чух че при тях ще се пръска след като прецъфти липата, т.е. края на юни???

    Има една местност около Русе - "Лесопарк Липник" (Текето) и само там ще се пръска след като прецъфтят липите. Останалите места по Дунав ги опръскаха без да има подробна информация и пчеларите тук бяха в пълно неведение. Тези дни ще видя какво се е случило с моите пчели.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  2. #142
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Тази вечер им слагам по една мрежа за прополис и с мрежестото дъно дано изкарат ареста.
    Пък за после каквото им е писано...
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Днес и мен ме поръсиха. Без уведомление естествено. Добре че колегата като разбрал маршрута на полетите ми звънна, но вече беше късно.Коато стигнах до пчелина самолетите вече бяха във въздуха. Пчелите отдавна летяха за прашец. Обикновено маршрутите ги обявяват в 6-6:30 непосредствено преди излитането и то само за зони където е необходимо разрешение, а по това време пчелите вече се връщат от първите си полети.Затворих и отпред стана страшно.Вдигнах по тревога сутринта колегите на които имах номерата , но след дъжд качулка. Колегата питал пилота дали са предупредени пчеларите, а отговора бил че всички знаят???? Знаят ама друг път. Никой не беше предупреден.

  4. #144
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Гимнастика правим, гимнастикаааааа и то художествена.
    Тренираме за олимпиадата, но дали ще се класираме…
    Май пак късметът ни няма да сработи.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Колеги получих плановете за пръсканията от летище горски извор за 18.06 и 19.06
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Днес и мен ме поръсиха. Без уведомление естествено. Добре че колегата като разбрал маршрута на полетите ми звънна, но вече беше късно.Коато стигнах до пчелина самолетите вече бяха във въздуха. Пчелите отдавна летяха за прашец. Обикновено маршрутите ги обявяват в 6-6:30 непосредствено преди излитането и то само за зони където е необходимо разрешение, а по това време пчелите вече се връщат от първите си полети.Затворих и отпред стана страшно.Вдигнах по тревога сутринта колегите на които имах номерата , но след дъжд качулка. Колегата питал пилота дали са предупредени пчеларите, а отговора бил че всички знаят???? Знаят ама друг път. Никой не беше предупреден.
    Този им начин на действие ме навежда на мисълта, че са изпуснали контрола над ситуацията и сега действат без да се съобразяват с каквото и да било. Но в крайна сметка ще стане, че хем пчелите и много други видове ще избият, а и кравите ще изтребят в даден момент. Ще смачкат два сектора от раз плюс екологичното равновесие.

  7. #147
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Летателни планове, ала-бала...
    Да се надяваме, че са верни и се спазват.
    Сега престигам в с.Средец и още не съм си видял кошерите и един с перка на гърба ме посрещна. Прелитя по-близо до Ястребово посока изток- запад. Далеч ми беше и не видях дали пръска, ама ще разберем дали е, да се надяваме, че просто се разхожда.
    Добре, че ми е добре психикара иначе щях да натъпча едно бренике в чешмата и да премеря една сврака прелитаики между мен и него. Пък да му мисли свраката... Коражлии са като знам колко луд народ има по тези земи.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от galin_f Виж публикацията
    Летателни планове, ала-бала...
    Да се надяваме, че са верни и се спазват.
    Галине , скъсах си задника за да ги получавам тези картинки и както виждаш съм единствения в БГ който ги разпространява. Малко уважение не е излишно.

  9. #149
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Упрека ми не е насочен към никои от форума, пчелар и най-малко към теб лично. Дори съм отправял и скромни похвали. Извинявам ти се! Но и си го изтъкувал неправелно. В момента на всички ни е напрегнато и нервно.
    Знам какво е да се бориш с държавата и чиновници изпитвал съм го лично и продължавам да го изпитвам.
    Аз също съм личност която не търпи държавни тъпотии и ако не се занимавах основно с друго щях да съм деен по темата, но за съжаление калкулатора показва днес за какво ще си използвам денонощието. Имам приятел които е близък с директора на БАБХ Стара Загора още първия ден го чухме и разбрах, че не го мисли много и няма да мога да отделя време за дълга офанзива която правиш ти. Отговора му беше, че още няма точни планове и бля, бля политически изрази. Звънял съм и другъде но не ми се разправя.
    Проблемът е че чиновник не си върши навреме работата и просто я няма информацията.
    Иначе и в министерството мога да се обадя и на Живко кмета и на военните от противовъздушна, но проблемът е че само ще си приказваме общи приказки защото това което търся го няма. Да не забравяме че освен познати всички тези също са чиновници. Прави се в последния момент.
    Поздравления на всеки направил нещо по въпроса и помогнал дори и с малко.
    Ще се радвам като приключи одисеята независимо с какъв край да почерпя, дори и да се включа във финансовите разходи.

    Не сме врагове, че да се нападаме. В момента врага ни е общ.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Току що ходих на пчелина на обход.Бради на прелката огромни.Ако дойде някой и ми каже как да ги затворя и не ги изморя от задушаване ще му стисна ръката

 

 
Страница 15 от 23 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •