Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 108
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Книгата за Делчо Мерджанов се казва "Старо злато" има я в нета, поучително четиво.

    http://almus.net/docs/Pcheli/Bylgarski/Staro_Zlato.pdf
    Този пост е редактиран от m_pchelari; 24.04.2016 в 14:55.
    Винаги може по-добре.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз и пчелите началото:

    В час по Български език учителката решила да направи ученето по интересно и решила да направи игра с децата...

    -Деца, днес ще играем на една игра аз ще казвам 1вата и последната буква от някой автор а вие ще трябва да познаете кой е той...
    -започва с В и завършва на В
    Иванчо дигнал ръка пръв и учителката го вдигнала
    Иванчо: -Вазов
    Учителката: - Вапцаров Иванчо но ми харесва начинът по който мислиш
    -започва с К и завършва на Р
    Иванчо пак пръв вдигнал ръка и директно казал
    -Каравелов
    Учителката:
    -Каралийчев Иванчо но ми харесва начинът по който мислиш
    Иванчо се нервирал и казал:
    -Госпожо може ли аз да ви задам един въпрос?
    Учителката:
    -слушам те Иванчо
    Иванчо:
    -кое е това нещо което започва с Х завършва на Й и някъде посредата има У
    Учителката ядосана :
    -Иванчо излез веднага от стаята!
    Иванчо пристъпвал бавно към вратата на стаята с усмивка на лицето и точно преди да излезне казал:
    -Хемингуей госпожо, но ми харесва начинът по който мислите....

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    [QUOTE=m_pchelari;93150]Книгата на Делчо Мерджанов се казва "Старо злато" има я в нета, поучително четиво.



    Страхотна книжка, много истина има в страниците и, умен и наблюдателен човек е бил дядо Делчо!
    Милен Георгиев

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    На мен също ми хареса и като се има в предвид преди колко години е практикувал човека.
    Затова за начинаещите в самото начало трябва много да четат и ако могат да го разберат и спрямо района да го опитат и да преценят дали им върши работа.
    Буда създава религия преди 3000г. върху тезата че истината е по средата и крайностите са зловредни-мисля че за пчеларството това важи в пълна сила и човек не трябва да изпада в самозаблуди а да чете анализира и коментира и практикува най вече.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Майките са маркирани със жълто
    По мои сметки, това показва 2012г.При първа възможност ги смени.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Всички искаме силни семейства, но при хубаво , топло и влажно време, а не както е тези дни , че и следващите десетина.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Допълнението за времето е наистина от изключителна важност.
    При мен акацията започна да цъфти но летежа все още слабичък (тъста ме бъзика че с тези подбуди където ги правих съм ги направил готованковци ) аз му обяснявам че е от времето а той:
    -е да не е като едно време тогава и слънцето по друго грееше.
    Извън шегата сега пак гледах прогнозите нещо много дъжд и студ миналата година този студ ми прецака липата.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    Краят се вижда , октомври месец
    Много бързо се отчайваш .Пчеларя е костелив орех ,държи до край. Ние сме като кокичка на гъз. Вземи и прочети А ,Б –то и го запамети . С гледане няма да стане .Не знам при кой ходи да гледаш от форума /нали така писа / ,но нищо не те е научил ,защото продължаваш да задаваш такива въпроси че колегите се чудят как да ти отговорят . Да плачат или да се смеят ? Стегни се и попрочети малко ,колкото и да ти е трудно .Все пак ,си от Ямболския регион .А пчеларите от този регион винаги са били м/у най –добрите ,още преди Татово време . Пак ти повтарям –чети! Това ти казах и в чата .Ти се разсърди и престана да контактуваш .Отдаде се на словоблудство във форума за какво ли не.Но не и да прочетеш това което ще ти бъде необходимо когато купиш пчелите .Поучи се от Радо 76 .Прочети постовете му .Момчето чете,от там знае как да пита и за какво .Макар да има проблем с българския.Сравни твоите въпроси с неговите .Той е много ,много напред от теб. Пиша всичко това тук ,а не на лични ,за да те накарам да започнеш да четеш .Защото пак ще ми кажеш –аз ще гледам и ще се уча .Това е последния ми пост по твоя въпрос .Ще взема отношение по твой въпрос ако се убедя че си започнал да четеш и учиш .Имаш потенциал ,така че развий го .Успех в НАУКАТА ''Пчеларство'' Бандитче –човека със страшния ник . Спомни си какво отговори .То е същественото Ако ги помниш тия неща .Още веднъж –УСПЕХ !!!!

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Поучи се от Радо 76-Макар да има проблем с българския.Колега ГОГОЛ не знам за какво намекваш на тема Български език но евентуално ако съм те подразнил СОРИ за което.Всеки прави правописни грешки това е заложено в нашата човешка природа не сме безпогрешни.Но благодаря за критиката ще се поправя.

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Поучи се от Радо 76-Макар да има проблем с българския.Колега ГОГОЛ не знам за какво намекваш на тема Български език но евентуално ако съм те подразнил СОРИ за което.Всеки прави правописни грешки това е заложено в нашата човешка природа не сме безпогрешни.Но благодаря за критиката ще се поправя.
    Радо 76 ,след този твой пост ,аз трябва да кажа ''сори '' и извинявай .Посочих те на страшния ник за пример .Че ти четеш ,четеш и ако има неяснота –тогава питаш ,не си мислиш че гледането му е майката .При него е обратно ,без четене .А за ''проблема '' с българския .Не е умишлено от моя страна ,подведох се от твоите думи че може да не те разберем и останах с впечатлението че си руски говорящ .Във форума има доста .Няма умисъл в моите думи .Извинявай ако съм те засегнал с тях.

 

 
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •