Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе

    Кога най-рано сутрин може да се отвори кошер за преглед

    Колеги искам да попитам кога най рано сутрин може да се отвори кошер за да му сложа рамки с основи и да прегледам за маточник. Защото съм до късно на работа до към 19 часа и се чудя дали е по добре в 6 сутринта или в 7 вечерта да го направя.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    Колеги искам да попитам кога най рано сутрин може да се отвори кошер за да му сложа рамки с основи и да прегледам за маточник. Защото съм до късно на работа до към 19 часа и се чудя дали е по добре в 6 сутринта или в 7 вечерта да го направя.
    Има много фактори, които оказват влияние. Ако сутринта е хладно, не е добре да се отваря. Ако още не е започнал усиленият летеж - ще е пълно с много пчели и ще ти е трудно да разгледаш питите. Според мен - ще е по-добре да ги ровиш вечерта....но гледай да е още светло
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    И в двата варианта ще трябва да се срещне с дстарите пчели (те няма да са очаровани) ама сутрешният вариант му е сигурен (6 сутринта). Аз също бих заложил на вечерният.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Вечер е по топло времето.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •