Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 100
  1. #41
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Че кво пречи и айдуците да се допитват до СОТ?
    П.П. Моля ако някой знае или може да даде примерна схема на частите и разположението им за GPS следене на фургон или ремарке примерно. Без захранване от двигател или динамо. За район със слабо покритие на мобилен оператор.
    П.П. Най-просто казано, какво трябва да си купя и как да го свържа горе-долу по фургона.

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    .....П.П. Най-просто казано, какво трябва да си купя и как да го свържа горе-долу по фургона.
    В електрониката и електротехниката няма "горе-долу" .....

    Всичко трябва да е точно и ясно, добре изчислено, и добре проектирано от СПЕЦИАЛИСТ ПО ВЪПРОСА. Няма как да се обясни на някой неразбиращ какво трябва да направи.

    Иначе "горе-долу" аз вече съм го описал и TSC-1 ме е разбрал и може да го реализира, но за неспециалистите това не е достатъчно.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Най просто е да използваш превантивни методи а не после да гониш михаля с GPS. Слагаш три четири вълчи клюси и табела ПЧЕЛАРЯТ НЕ Е ЛОШ НО Е СЪС СЛАБИ НЕРВИ !

    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Това , не е решение .
    Моите пчели сами се пазят .

  5. #45
    Потребител
    Регистриран
    16.08.2013
    Мнения
    54
    Охранителната система на TSC 1 ( дано го пиша правилно ) е добра .Със 100 ампера тягов акумулатор изкара почти 4 месеца без зареждане.А батериите за датчиците купих от Лидл три пъти ААА за голямата цена от май 3,48 лв за 8 бр.Системата беше свързана към охранителна фирма които имаха и два патрула на 3-4 км от подвижният пчелин.Зимата кошерите са на стационарен пчелин който си има ограда и периметрова охрана.Батериите от Лидл са си още здрави но ще ги махна да не здадът багажа и да се разтекат в датчиците.Перфектната охрана още сигурно не е измислена .Но кошерите не са евтини така че всеки си решава сам.Не правя и реклама ако някой е намерил нещо по добро навит съм да си купя и да опитам

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Благодаря за добрата оценка!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не знам да ли тук е мястото на това което ще напиша.Колеги и колежки,бъдете бдителни покрай пчелините си.Тръгналиса алчниците да крадат летящата пчела.Как го правят не знам,но инфото ми е достоверно.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не знам да ли тук е мястото на това което ще напиша.Колеги и колежки,бъдете бдителни покрай пчелините си.Тръгналиса алчниците да крадат летящата пчела.Как го правят не знам,но инфото ми е достоверно.
    Колега,ти по кой начин си го представяш това да крадът летящата пчела от разстояние,защото аз лично немога да си го представя,нямам за цел да обидя никого просто питам?

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Споделям информация която чух.Попитах защо сега,а не на акацията казаха ми,че сега била по малко.Това е.И аз не знам как го правят,но мога да поразпитам тук таме.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Споделям информация която чух.Попитах защо сега,а не на акацията казаха ми,че сега била по малко.Това е.И аз не знам как го правят,но мога да поразпитам тук таме.
    Да не те пързалят? Че и на мен тая работа ми се вижда малко в областта на фантастиката.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •