Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 100
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    .... в кутията на Пандора.


    Много съм тъп и упорит да знаеш.Ако трябва и Пандора ще отворя,а тоя дето го хвана и с 1 буркан пчели ще го.../голямо въображение имам/

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    За да се направи такова събиране се изисква "специално" приспособление. Учителя ми по пчеларство беше направил такова, .
    Предлагам да спрем да подхранваме една илюзия в областта на фантазиите.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Значи след всичкито което се коментира тая вече по темата разбрах ,че летяща пчела неможе да се краде.Благодаря,колеги то и утре може и натравяния да нема.
    Модернизаторчетата нека ми изтрият всичките постове по темата
    Живи и здрави да сме,а другото ще си го купим.

  4. #64
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Може да се краде летяща пчела.Много е лесно,но няма да спомена как става.Досетете се защо?

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    По принцип всичко може да се краде. Въпроса е струва ли си усилията и риска. Нека се разберем - ако някой е намерил начин да събира летящи пчели извън вашия пчелин от въздуха, по смисъла на закона това не е кражба! Вие нямате никакъв шанс да докажете, че това са именно вашите пчели. Дали по някаъв начин ще събирам пчели или ще бера лапад в близост до пчелина ви (но извън него) е едно и също. Можете ли да обвините някой хванал рояк на съседно до пчелина ви дърво в нещо незаконно? Да, и вие и той знаете, че най-вероятно рояка е излетял от вашия пчелин, но какво от това? Това забранено ли е от закона? Ами не!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Браво, друга тема нямате ли за говорене! Супер е да давате идеи за кражба, даже може да направите и нова тема!
    "Как да откраднем пчелите на комшията!"

    ПС: И как да си пазим летящата пчела!? Да ги вържем, да ги инструктираме или да ги маркираме?

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Аз мисля,че само арендаторите могат да ви "откраднат" летящите пчели!

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Аз мисля,че само арендаторите могат да ви "откраднат" летящите пчели!
    И нека така да завършим темата

  9. #69
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Учудвам се, че не можете да се досетите как се крадат летящи пчели. Метода е много лесен и наистина е добре, че малко пчелари са се досетили за него.

    Иначе нали знаете - виновен е не метода за крадене или оръжието на убийството, виновен е самият човек (крадец или убиец) който си е позволил да ползва оръжие за убийство или методи за крадене.

    Така че недейте да обвинявате някого, ако разкаже във форума как се крадат летящи пчели. Всъщност всеки пчелар би трябвало да го знае как се прави. Това обаче не означава, че трябва наистина да го прави.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Учудвам се, че не можете да се досетите как се крадат летящи пчели. Метода е много лесен и наистина е добре, че малко пчелари са се досетили за него.

    Иначе нали знаете - виновен е не метода за крадене или оръжието на убийството, виновен е самият човек (крадец или убиец) който си е позволил да ползва оръжие за убийство или методи за крадене.

    Така че недейте да обвинявате някого, ако разкаже във форума как се крадат летящи пчели. Всъщност всеки пчелар би трябвало да го знае как се прави. Това обаче не означава, че трябва наистина да го прави.
    Разбира се че всеки пчелар знае, но не виждам защо трябва да се популяризира. В нашия край има пострадали колеги, но няма какво да се направи, освен тръбата и на крадеца в главата.

 

 
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •