Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 100
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    По принцип всичко може да се краде. Въпроса е струва ли си усилията и риска. Нека се разберем - ако някой е намерил начин да събира летящи пчели извън вашия пчелин от въздуха, по смисъла на закона това не е кражба! Вие нямате никакъв шанс да докажете, че това са именно вашите пчели. Дали по някаъв начин ще събирам пчели или ще бера лапад в близост до пчелина ви (но извън него) е едно и също. Можете ли да обвините някой хванал рояк на съседно до пчелина ви дърво в нещо незаконно? Да, и вие и той знаете, че най-вероятно рояка е излетял от вашия пчелин, но какво от това? Това забранено ли е от закона? Ами не!

    А забранено ли да му науча бъбреците да играят ламбада

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Разбира се че всеки пчелар знае, но не виждам защо трябва да се популяризира. В нашия край има пострадали колеги, но няма какво да се направи, освен тръбата и на крадеца в главата.


    Ник ако няма гласност тоя проблем няма кой да го чуе.Младите пчелари като мен няма как да ги знаем тия работи за кражба на летяща пчела.
    Докато аз търся проблеми в пръскания и др подобни някой си пие ракията и ме има за глупак.

  3. #73
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Метода е елементарен,но не си заслужава да се популяризира и прави,това е зайкаджйска история.Със същите усилия ще си направя отводки.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А забранено ли да му науча бъбреците да играят ламбада
    Не, стига да не страдаш от мания за известност и не си оставяш визитката ма местодействието.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #75
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    Може да се краде летяща пчела.Много е лесно,но няма да спомена как става.Досетете се защо?
    Може ли да ми го споменеш на ЛС.Защото за мен си остава Утопия.Не,че ще го използвам,но ми е интересно какво са измислили мързеливите пчеларо –назовани люди.Ако желаеш и знаеш,разбира се.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Метода е елементарен,но не си заслужава да се популяризира и прави,това е зайкаджйска история.Със същите усилия ще си направя отводки.
    Сега молбата ми е към теб,ДЯДО БОРЬО.Казваш,елементарно е.Напиши ми го на лични,ще ти бъда благодарен.Иначе има вероятност да отида в Рая неосведомен и ненаучен.Говоря т.е. пиша сериозно.Всички пишат ,че е супер просто и лесно,барабар със собственика.Е,ма никой не драсна и редче на лични,аджеба,как става тази работа.Впрочем лъжа.Един приятел ми прати дори и клипчета,НО.....Те не обясняват същината.Теории,ама така,ама иначе.Благодаря му,за труда.Е, дедо,драсни някой ред,ама практически.Надявам се да си по–точен.

  7. #77
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Три поста с молба за информация.Глас в пустиня.За мен,всичко написано под тия 3 мои поста е празнодумство и поза,че много знаем и сме осведомени.Ако греша,на този който ми отговори ще се извиня,тук.С едър шрифт,ако трябва–с карминено–червен цвят.Да се вижда! Но не вярвам фантазиите да имат покритие.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Три поста с молба за информация.Глас в пустиня.За мен,всичко написано под тия 3 мои поста е празнодумство и поза,че много знаем и сме осведомени.Ако греша,на този който ми отговори ще се извиня,тук.С едър шрифт,ако трябва–с карминено–червен цвят.Да се вижда! Но не вярвам фантазиите да имат покритие.

    За тровене е ясно как може да стане,но аз пробвах с кутия за обувки да събера пчела,но се чудя дали трябваше като в руските сайтове да ползвам мазето?

  9. #79
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Относно кражбата на пчели имаше пост във форума или някъде другаде съм прочел, но не успях да го намеря.По спомен ставаше реч за поставяне на капан със сироп на едно и също място близо до някой пчелин по едно и също време примерно за 3часа на ден в продължение на 2-3 седмици.Пчелите се приучавали ,че на това място и в това време има храна и в даден момент когато е пълно с пчели затваряш прелката и хайде у дома /ако не те хване пчеларя/ и така .Наистина мисля ,че такова усилие не си заслужава.Това си припомних,може и да не става така.

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ако греша,на този който ми отговори ще се извиня,тук.С едър шрифт,ако трябва–с карминено–червен цвят.Да се вижда! .
    ИЗВИНЯВАМ СЕ ДЯДО БОРЬО!
    PS. Нещо с цвета не се получи.

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •